vosy



Stránky: 1,  2   
beny - (7) 
3.5.2006 15:14, zobrazeno: 18210x
Poraďte mi prosím vás, jak se účinně zbavit vos na půdě. Každý rok se mi tam pokouší postavit si hnízdo. Existuje nějaký přípravek, který by je dlouhodobě odpuzoval?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 166.8 (?), 8.5.2006 11:10
Mám podobný problém, naštěstí jej vyřeší sluníčko samo - žádné z hnízd totiž nepřežije červencové parno, kdy se půdní prostor promění v peklo. Dříve jsem je prostě hned v začátcích mechanicky odstraňoval, jeden rok jsem byl dlouhodobě nemocen a o hnízda se postaralo léto.....Od té doby to nechávám výhradně na něm.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.175 (?), 15.5.2006 21:42

Na špatně přístupném místě  jsem vosí  hnízdo  postříkal roztokem vody a Jaru na nádobí ,tolik aby papírovina byla nasáklá . Stačila jedna aplikace .  Hluboko ve skalce ,kde nebylo vidět na hnízdo jsem do vletového otvotu vložil hadici od vysavače .  Když nebyly vidět přilétající vosy , za chodu jsem odstranil hadici a krátkou dávkou ze sreje proti létajícímu hmizu jsem ukončil jejich btěžování . Vypnul vysavač a do otvoru  pasovala krytka spreje  . Sáček jsem vyklepal druhý den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 190.8 (?), 18.5.2006 16:39

Mám chatu na jižním svahu, střecha bývá rozpálená neskutečně, ale nikdy jsem nepostřehl, že by to vosy trápilo....

Ten postřik vody a jaru byl skutečně účiný?

(RBr)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 198.98 (?), 18.5.2006 18:56
Neobyčejně rychle účinný je trichlór. Je to těkavá látka, (kapalina) tak pozor v uzavřených prostorách a na potřísnění očí. Rozpouští i plasty! Běžně se asi nedá koupit. Používá se k odmašťování výrobků před lakem (velké podniky)
vyzkoušeno
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.252 (?), 7.7.2006 17:24

Trichlor etylen se nedá běžně koupit, protože jde o extremně jedovatou sloučeninu poškozující játra, po nadýchání dostatečného množství následuje slabost,  zvracení, zežloutnutí, bezvědomí a smrt ( nebo transplantace jater).

Také vyzkoušeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 26.176 (?), 12.8.2006 13:11
Jednu spolehlivou radu. Zavolejte deratizační službu, do dvou dnů je po vosách. Služba je placená , ale spolehlivá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 194.66 (?), 22.11.2007 12:16
Ale dá. V každé větší prodejně barev a laků. Používám ho jako odmašťovadlo na kovy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 229.3 (?), 12.8.2006 21:11

Taky jsme měly vosy zespod hřebenáčů a myslím že je vedro nějak zvlášť netíží. Cca co metr to hnízdo.

 Před dvěma lety jich bylo požehnaně a včelař mě poradil vystříkat je nějakým postřikem který už se ale nevyráběl.

Nakonec jsem zlikvidoval asi 15 hnízd v noci mechanicky a pak plamenem. Během dvou dní se ale oběvili dva roje na dvoře. Od včelaře obličejovou masku a v drogerii BIOLIT UNI. 3 vrstvy huňatého oblečení obléct tak aby se nedostaly pod něj a bylo to!  Působením BIOLITU vosy asi po 20cm letu padaly k zemi. Díky řádné přípravě jsem žihadlo nedostal. 

NIKOMU TO NEDOPORUČUJU!! Berte to jako varování před likvidací najednou většího počtu hnízd. Bylo to něco jako opožděná Zkouška dospělosti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 79.117 (?), 9.1.2008 14:41

Celkem jednoduše a účinně - vletový otvor v zemi jsem přikryl starým průhledným krytem svítidla. Nenapadlo je se podhrabat. Přežívají asi týden a je klid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika