Užovka a zmije na zahradě?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?)
4.2.2020 15:57

Dobrej nápad. A čím chcete ty hady přilákat?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 9.134 (?), 4.2.2020 15:27, zobrazeno: 2690x

Dobrý den,

mám na zahradě přemnožené hlodavce, a to opravdu hodně...

Přemýšlel jsem, že přilákám na zahradu nějaké užovky, kousek od nás jich žije dost, takže šance je nalákat by byla.

Zajímalo by mě (a na internetu jsem to nikde nenašel), pokud se mi je podaří přilákat a ubytovat na zahradě..

Existuje varianta, že by se přistěhovala třeba i zmije (vím, že i zmije se nachází o kus dál od nás)?

resp. takto:

Pokud mám na zahradě užovky - dokážou si ubránit své území před zmijemi? 

Když uvidím užovku - nemusím se bát zmijí a nebo je možné, že by zmije občas zavítala i na naši zahradu byť tam bydlí užovka?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 4.2.2020 15:57

Dobrej nápad. A čím chcete ty hady přilákat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 173.132 (?), 4.2.2020 17:54

Přilákat se dají. Máme na hromadě kostky ze staré zídky, kterou jsme loni na jaře opravovali. Staré kostky jsme nechali ležet bokem s tím, že je až budeme mít čas, přeskládáme jinam. Mezi kostkami se zabydlely užovky - viděli jsme je několikrát a našli jsme i jejich svlečky. Nechali jsme je i s těmi kostkami být. Na zahradě nám užovky nevadí, ať si tam žijí podle libosti. Zmije u nás v okolí nejsou.

Na zahradě máme kolem stovky ještěrek - odhadem 20 dospělců, zbytek jsou mláďata. Hromádce kostek s užovkami se ale ještěrky důsledně vyhýbají a chodí se vyhřívat jinam.

Jestli máte kolem zahrady jak užovky tak zmije a vytvoříte jim nějaké útočiště, nelze ovlivnit jestli se tam nastěhují užovky nebo zmije nebo oba druhy hadů naráz.

Rozeznáte od sebe užovku podplamatou, užovku hladkou a zmiji obecnou? Dost lidí si je plete, fotky pro porovnání si lze dohledat googlem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 4.2.2020 22:29

Není praktičtější pořídit si kočku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 173.132 (?), 4.2.2020 22:43

Vzhledem k tomu, že máme oplocenou zahradu uprostřed honitby a bydlíme jinde, tak by jako první mrtvá skončila ta kočka. Zajíci jsou v okolí přemnožení ale nesmí se střílet, srnky myslivcům lehce utečou, tak aby si mohli myslivci zastřílet, berou za vděk bažanty a kočkami.

Takže u nás připadají do úvahy lasičky (několik párů), dravci a hadi. Ale stejně máme zahradu kompletně děravou hrabošími dírami - na metr čtvereční je kolem 6 děr nebo i víc.

Hraboše trávit nebudeme, když je vytrávíme, nastěhují se k nám z okolí další.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 68.17 (?), 5.2.2020 4:31

Ultrazvukový plašič ale pořádný ne to co prodávají v marketech a sekačku a každý týden v létě sekat   nenalezou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika