svilušky pod kůží?



host - 241.97 (?)
22.7.2010 2:18

Dobrý den reaguji na váší prozbu.Mám uplně ten samí problém jako všichni co sem píšou.Svilušky mrchy jedny.Mě se osvěčil Timianový silný odvar.Hodně štěstí

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 50.130 (?), 19.8.2007 20:09
Sametka podzimní [Neotrombicula autumnalis, Shaw, 1792] Délka hladové larvy sametky podzimní je 0,2 mm. Má jasně červenou barvu a u živých jedinců jsou patrné oči jako karmínové tečky po stranách štítku. Po nasátí se objem těla zvětší a barva bledne až na žlutooranžovou. Hřbetní štítek má tvar pětiúhelníku, se zadním koncem široce zaokrouhleným. V jeho středu jsou vkloubeny bičovité smyslové vlasy s několika jemnými postranními vlásky. Na hřbetní straně je 30 hustě speřených brv. Začátkem jara v povrchových vrstvách půdy, kam sametky vystupují z hlubších vrstev probíhá oplození vajíček. Kladení vajíček probíhá v dubnu až červnu v půdě od 0 do 10 cm hloubky. Vajíčka se v těle samičky vyvíjejí postupně. V rozmezí 30 až 40 dní procházejí vývojovou fází ova a deutova. Vylíhnuté larvy mají výrazně vyvinutou pozitivní fototaxi. Vylézají na povrch půdy a na přízemní části rostlin, kde čekají na hostitele. Ve volné přírodě jsou napadáni především hraboši. Hostitelem ale může být kterýkoliv jiný teplokrevný obratlovec. V červenci v zamořeném terénu prudce přibývá larev a jejich výskyt vrcholí v srpnu. Nasáté larvy opouštějí hostitele a zalézají do půdy, kde probíhá jejich vývoj přes nymfochrysalis v nymfy. Část nymf se ještě na podzim přemění v dospělé jedince. K přezimování do hlubších vrstev půdy dochází v listopadu. Sametka podzimní obývá otevřená travnatá prostranství a tam, kde zasahuje do lesních podrostů, žije na paloucích. Sametka je schopna přežívat v silně obdělávané půdě a tím proniká do nových biotopů. Larvy sametky podzimní v období vrcholícího léta napadají lidi a způsobují kožní onemocnění trombikulózu. K tělu se přichycují v místech, kde přiléhá oděv, tedy v pase, v podpaží, v tříslech, pod koleny atd. U malých dětí napadají pokožku na hlavě. Larvy svými čepelemi napodávají povrchové vrstvy kůže a do vzniklé ranky vypouštějí silně lytický sekret slinných žláz. Tento sekret narušuje hlubší vrstvy kůže. Koagulací bílkovin pronikajícího tkáňového moku vzniká válcovitý útvar, ve kterém si larva udržuje sáním průchodný centrální kanálek. Pod dolním koncem kanálku se hromadí nekrotizující buňky. Larva se touto drtí buněk vyživuje. Po uvolnění larvy se defekt hojí epitelizací a celý útvar odpadá s postupujícím rohovatěním obnovené pokožky. U člověka po napadení sametkou podzimní dochází k prudké místní kožní reakci alergického typu. Proces je provázen silným svěděním vyvolaným sekretem parazita. Trombikulóza se vyvíjí ve třech fázích, které odpovídají třem prvním dnům po napadení. Kolem přichycené larvy vzniká zarudlá makula, která se mění v papulu, v jejímž středu vzniká puchýřek naplněný serózní tekutinou. Larvy odpadávají obvykle třetí den po přichycení a ve většině případů jsou setřeny oděvem. V několika dalších dnech papula s puchýřkem zmizí a po dobu několika týdnů na jejím místě zůstávají hnědofialové skvrny. Pro průběh nemoci je velmi důležitá vnímavost pacienta. Nejčastěji nedochází ke vzniku puchýřků. Lehčí případy tohoto onemocnění někdy unikají pozornosti jako "kopřivka". Pro kalamitní přemnožení sametek je důležitá přítomnost vhodných hostitelů, jimiž bývají drobná chovná zvířata, zejména slepice. V zahradách jde o ježky, krtky a další hlodavce nebo o ptáky, kteří se pohybují po zemi, jako jsou kosi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marča - (44), 20.8.2007 8:12
Tak ještě přidám foto k tomu hezkému popisu našich napřátel co nám každoročně pijí krev
jak jsou velké
jak jsou velké
100x zvětšená sametka
100x zvětšená sametka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.88 (?), 13.8.2008 20:31

Také máme na zahradě sametky a bohužel nepomohl postřik zahrady Sulikolem ani doporučovaným Omite. Na základě informací z internetu předpokládám, že rozmožení sametek (v srpnu cca 10 štípanců během hodiny pobytu na zahradě) bylo způsobeno dlouhodobým zanedbáváním zahrady, přítomostí myší a ježků a suchou jílovitou půdou. Nicméně ani při pravidelném sekání a aplikaci chemických postřiků se po třech letech situace nelepší, což mně zaráží nejvíce. Předpokládal jsem, že pokud co nejvíce ztížím další rozmnožování, sametky postupně vymřou. Nevíte tedy někdo, jak dlouho dospělá sametka žije v půdě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 210.140 (?), 14.8.2007 13:43

Dobrý den. My máme tentýž problém, ale myslím, nebo jsem alespoň slyšela, že se vyskytují jen v trávě nebo ve skleníku... na listech třeba a tak... Je to ale fakt strašný! Musí se každý pupínek rozdrbat to námi dkotror poradil! To jediné letos pomáhá jinak budete vypadat příšerně :-( jako my loňi! Olča - Teď máme také pěkné pupence, ale zatím jen já tak 20 a povedlo se mi 2 najít :-( Pod lupou jsou to pidi broučci! Malá měla jen jednu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 195.251 (?), 4.9.2007 9:45
Dobrý den,

taky na mě hostovali, já si místo vzdy rozškrabu tím jak svědí a pak rychle zakápnu Betadinkou, je bežně dostupná v lékárně v zelené lahvičce, hnědý roztok. Té malé holčičky je mi opravdu líto jak má boláky i v hlavičce. Na mě to větsinou přenesou psi, mají to většinou v oblasti čenichu. Když sem se s tím setkala poprvé myslela sem, že jsou to blechy, co me poštípali a kamarádka mě vyvedla z omylu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiřinka - (6) - 31.130 (?), 4.9.2007 10:00
Prosím o radu jak na blechy z uskladněného dřeva v kotelně začne topná sezona tak aby se mi to nedostalo do bytu děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 241.97 (?), 22.7.2010 2:18

Dobrý den reaguji na váší prozbu.Mám uplně ten samí problém jako všichni co sem píšou.Svilušky mrchy jedny.Mě se osvěčil Timianový silný odvar.Hodně štěstí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 250.35 (?), 30.9.2011 13:58

já je měla taky.minulý rok a ještě teď mam na některých místech vidět flíčky.ale mě pomohla emulze Locoid crelo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 119.84 (?), 16.9.2007 7:21
na svilušky mi předepsal můj kožní lékař jakousi míchanou sirnou mast, která však nebyla účinná a protrpěl jsem sezonu v svědících mukách. Další sezonu jsem měl štěstí v tom, že mi kdosi poradil koupel ve vaně s přísadou SOLFATANU, který se dá levně koupit v lékárnách. Když pak nebylo  napadeno celé tělo ale jen určitá místa, dalo se pomoct potíráním těchto míst tamponem a nebo i namočením části ponožky, když byl sviluškami napaden nárt. SOLFATAN pomáhá účinně, ale až po dlouhých minutách. Mezitím si namísto škrábání pomáhám prohřátím napadeného místa. Mám k tomu nástroj do el. zásuvky podobný pájce. Jeho čočkovitá hlava o průměru asi 60 mm se nahřeje do takové teploty, jaká se ještě dá vydržet a pak přikládá na kůži přímo a nebo i přes oděv. Jsem toho názoru, že svilušky tepelný nápor zahubí, protože úleva je okamžitá bez rozškrábání svědícího místa. S touto pájkou si občas pomáhám i při jiných kožních problémech.  Někdy myslím i na to, že někteří paraziti, bakterie ba i buňky melanomu vydrží podle  zpráv  teplotu jen  něco přes  51 stupňů  C,  zatímco ostatní tělo a kůže mnohem víc a to i bez bolesti (termoterapie) ...
Zdraví všechny Ing. Štefan Kotoč, důchodce, Praha Hloubětín
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 47.133 (?), 13.6.2008 15:36

Docela dobře funguje lihem naředěná jodová tinktura (Lugolův roztok, jodové pero) asi na barvu čaje. Dá se použít i preventivně, troškou vaty se natřít pod koleny, pod gumou kalhot a podobně.  jogín

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika