svilušky pod kůží?



host - 64.22 (?)
19.8.2018 10:33

Já patřím mezi sametčí pochoutku. Abych to přežil, natřu se na svědivých místech neředěným ostem. Ano. Vinný ocet funguje jako zázrak. Tak mám v koupelně misku s octem a při každém novém napadení se znovu natrřu. Do pár minut svědění přrjde a barva puchýřů se změní a už se s tím dá žít.

Jarda

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 21.129 (?), 10.9.2013 0:12

B-komplex jsem zkoušela taky, denně, ale pokousaná jsem dál, a to strašně. Na svilušky prostě nezabírá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.209 (?), 27.10.2014 10:54

Pomáhá Biokill.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.22 (?), 19.8.2018 10:33

Já patřím mezi sametčí pochoutku. Abych to přežil, natřu se na svědivých místech neředěným ostem. Ano. Vinný ocet funguje jako zázrak. Tak mám v koupelně misku s octem a při každém novém napadení se znovu natrřu. Do pár minut svědění přrjde a barva puchýřů se změní a už se s tím dá žít.

Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 210.26 (?), 5.8.2012 9:19

Já za celou rodinu doporučuji Alpu. Než jdu na zahradu, namažu si celá lýtka a předloktí. A podobně, když se objeví pupínky, nakapu Alpu nebo teatree oil na kousek vaty a důkladně místo prodrbu. Za těch několik let, co s nimi na zahradě bojujeme, se nm tohle osvědčilo nejlépe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.3 (?), 21.8.2014 17:10
Po mnoha experimentech jsme objevili ucinny lek na svilušky. Zni to divne, clovek musi prekousnout svoji hrdost, ale je to psi sampon. Nam se osvedcil Orthosan V Forte. Zasazena mista prakticky ihned prestanou svedit a pupinky zmizi. Ucinek je 100% tak 3-4 dny, pak se ty mrchy pomalu vraci, ale staci se znovu umyt. Fakt je to ucinne. Stoji cca 80 korun a dlouho vydrzi. Fakt moc doporucuji. Zadne alergicke reakce se na to v mem okoli neobjevila. Tak
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 244.40 (?), 26.8.2014 9:32

Orthosan V Forte obsahuje Carbaryl, který je je inhibitor cholinesterázy a je pro člověka toxický. Americká agentura EPA ho klasifikuje jako pravděpodobný lidský karcinogen. Dlouhodobé používání psích šamponů bych proto raději neriskoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.40 (?), 3.6.2020 11:18

Tak na nas skocily sametky pred dvema dny - uz na zacatku cervna.
Ja jsem postizena mista osprochoval uplne horkou vodou ze zsprchy - ale na to musi mit clovek hodne velkou odvahu. Zatim zabira proti svedeni.
S (kojici) manzelkou bereme 1x denne Zyrtec a mazeme se Fenistilem a Menalindem protect. Jeste zkusime tekuty pudr a manzelka 70% alkohol.

Asi to musi clovek jen odsedet, dokud larvy nevypadnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.13 (?), 3.6.2020 20:08

Můžete přiblížit, o kterou lokalitu se jedná? U nás (severní okraj Prahy) se objevují až na přelomu červenec-srpen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.99 (?), 25.2.2012 8:38

Dobrý den, prosím o radu, je únor, my jsme v bytě poštípaní, prohledali jsme celý internet a jediné, co tomu odpovídá, jsou sametky, ty ale mají žít na podzim - neví někdo, zda můžou žít i v zimě? A v bytě? Zahradu nemáme, jen psa, papoušky a pískomily. Pokud ne, co nás to tedy kouše? Svědivé kousance, ne do krve, jakoby tam v kousanci něco bylo, občas chytíme po našem těle celkem rychle se pohybujícího tvorečka, menšího než půl milimetru. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 25.2.2012 9:28

Sametky můžete směle vyloučit. Jednak nežijí v domě, ale hlavně parazitují jenom larvy, které vylézají ze země na podzim, v září.

Mohly by to být třeba psí blechy, štěnice nebo svrab.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika