Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chatky, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR.
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma

Škůdci > svilušky pod kůží?

Sametky - doplnění

host - xxx.xxx.64.22 (?)
19.8.2018 10:33

Já patřím mezi sametčí pochoutku. Abych to přežil, natřu se na svědivých místech neředěným ostem. Ano. Vinný ocet funguje jako zázrak. Tak mám v koupelně misku s octem a při každém novém napadení se znovu natrřu. Do pár minut svědění přrjde a barva puchýřů se změní a už se s tím dá žít.

Jarda

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna

svilušky pod kůží?

host
28.7.2002 23:58, počet návštěv: 217581
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)
Pravidelně v polovině prázdnin nastává na naší zahradě ráj neviditelných potvor, které se prý nazývají svilušky. Při sebenepatrnějším projití po zahradě se zavrtají pod kůži a pěkně svědí. Od té chvíle se nikomu na zahradu nechce. Jsme z toho zoufalí a nevíme, jak se jich zbavit. Nemá prosím někdo zkušenost a hlavně radu, jak na ně vyzrát?Děkuji
Připojit reakci   

Pod kůži se zavrtávají sametky

hejduk (52)
29.7.2002 20:50
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den,
ty breberky, které každého zahrádkáře od srpna trápí se jmenují sametky a pokud nechcete používat chemické odpuzovače, máte jedinou možnost obrany - ihned po příchodu ze zahrady si důkladně omýt nohy až ke stehnům. Ty mršky cestují po noze a jakmile najdou teplá místa např, pod gumičkou prádla, zavrtají se.
S pozdravem Josef Hejduk

Připojit reakci

Sametky - doplnění

Kocour (17)
30.7.2002 23:46

Pouze doplním informaci kolegy pana Hejduka. Larvy jsou cca 0,25mm veliké. Larvy se pod kůži zavrtávají především tam, kde prádlo těsně přiléhá k tělu nebo v kožních záhybech a pod. Po zavrtání rozkládají svými šťávami tkáň a vzniklou tekutinu sají. Většinou po třech dnech odpadnou a ranka se zahojí. Pokud larva odpadne doma, nemusíte mít obavy o zamoření bytu. Larvy potřebují půdu, ve které se přeměňují. Jako asi nejúčinnější prevencí je pravidelné sekání trávníků a jejich kropení. Sametky nesnášejí vlhko. Proto, jak uvádí kolega Hejduk, je dobré se ihned po návratu řádně osprchovat. Momentálně jsem i já osobně hostitelem těchto potvůrek. Letos ale vyrazily nějak dříve. Běžně se totiž objevují v druhé polovině srpna a začátkem září.
S pozdravem,
Petr Kocanda - Kocour

Připojit reakci

Sametky - doplnění

host - xxx.xxx.250.71 (?)
11.6.2007 21:46

Vaše rada je dobrá jen prosím o doplnění co krom vody na ty potvory platí,  mohu se udrbat. Děkuji za rychlou odpověď

Klapka Ladisla

Připojit reakci

Sametky - doplnění

host - xxx.xxx.249.156 (?)
5.8.2007 17:25
To sem ráda, že se nedrbu sama, ale je to opravdu humus představa.
Můj postřeh, ať dělám co dělám, svědí a pupence mám vždy tak týden až 10 dní, nemazat, nestojí to za to.
Připojit reakci

Sametky - doplnění

host - xxx.xxx.55.6 (?)
18.8.2011 21:42
Mě trápí taky. Byla jsem na kožním a můj skvělý doktor mi všechno vysvětlil a dostala jsem na to pudr... Teprve s léčbou začínám, takže pupínky pořád jsou (prý tam můžou být ještě další měsíc), ale svědění ustalo a to je asi to nejotravnější. Všem hostitelům přeji brzké uzdravení :)
Připojit reakci

Sametky - doplnění

host - xxx.xxx.221.67 (?)
10.6.2012 23:28

Po mesici ponococovani konecne usnu.na koznim jsem dostala vodu se sirou.Zabira.horsi bude zbavit se modrin ktere mi zustavaji..Sbirani jahod jedine ve skafandru.To nemluvim o 20aru osazeneho humna.Nevim jak se mezi potvorama jinak da pohybovat.plati na ne nejaky repelent?cheeky

Připojit reakci

Sametky - doplnění

host - xxx.xxx.174.18 (?)
5.8.2012 18:32

Nam se osvedcilo potrit pupinek lakem na nehty.  Svedi jenom chvilku, pak se sametka pod lakem udusi, takze az se lak v podstate po par dnech sam odloupne, kuze je zahojena.

Preventivne nez vyjdeme na zahradu, tak pouzijeme Alpu, po prichodu domu sprcha, saty do pracky.

Na zahradu chodit co nejmene obeceni - nahe deti byvaji prekvapive postipane malo, i kdyz jsou venku skoro porad. Mate- li bazen, skocte cas od casu mezi praci do nej. Nechodte na zahradu, kdyz fouka vitr - zveda ty potvory totz  ze zeme a pak pristanou treba ve vlasech, ci za krkem. Lwinkovu zdar!

Připojit reakci

Sametky - doplnění

host - xxx.xxx.174.18 (?)
5.8.2012 18:36

A jeste neco: vysadte si na po cele zahrade a 10m salvej. yes

Připojit reakci

Sametky - doplnění

host - xxx.xxx.242.115 (?)
27.8.2013 21:53

Dobrý je na to také vitamín B complex, který je účinný i proti komárům a jiným parazitům užívaný je jako prevence:)

Připojit reakci

Sametky - doplnění

host - xxx.xxx.21.129 (?)
10.9.2013 0:12

B-komplex jsem zkoušela taky, denně, ale pokousaná jsem dál, a to strašně. Na svilušky prostě nezabírá.

Připojit reakci

Sametky - doplnění

host - xxx.xxx.209.209 (?)
27.10.2014 10:54

Pomáhá Biokill.

Připojit reakci

Sametky - doplnění

host - xxx.xxx.64.22 (?)
19.8.2018 10:33

Já patřím mezi sametčí pochoutku. Abych to přežil, natřu se na svědivých místech neředěným ostem. Ano. Vinný ocet funguje jako zázrak. Tak mám v koupelně misku s octem a při každém novém napadení se znovu natrřu. Do pár minut svědění přrjde a barva puchýřů se změní a už se s tím dá žít.

Jarda

Připojit reakci

Sametky - doplnění

host - xxx.xxx.210.26 (?)
5.8.2012 9:19

Já za celou rodinu doporučuji Alpu. Než jdu na zahradu, namažu si celá lýtka a předloktí. A podobně, když se objeví pupínky, nakapu Alpu nebo teatree oil na kousek vaty a důkladně místo prodrbu. Za těch několik let, co s nimi na zahradě bojujeme, se nm tohle osvědčilo nejlépe.

Připojit reakci

Sametky - doplnění

host - xxx.xxx.81.3 (?)
21.8.2014 17:10
Po mnoha experimentech jsme objevili ucinny lek na svilušky. Zni to divne, clovek musi prekousnout svoji hrdost, ale je to psi sampon. Nam se osvedcil Orthosan V Forte. Zasazena mista prakticky ihned prestanou svedit a pupinky zmizi. Ucinek je 100% tak 3-4 dny, pak se ty mrchy pomalu vraci, ale staci se znovu umyt. Fakt je to ucinne. Stoji cca 80 korun a dlouho vydrzi. Fakt moc doporucuji. Zadne alergicke reakce se na to v mem okoli neobjevila. Tak
Připojit reakci

Sametky - doplnění

host - xxx.xxx.244.40 (?)
26.8.2014 9:32

Orthosan V Forte obsahuje Carbaryl, který je je inhibitor cholinesterázy a je pro člověka toxický. Americká agentura EPA ho klasifikuje jako pravděpodobný lidský karcinogen. Dlouhodobé používání psích šamponů bych proto raději neriskoval.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.165.99 (?)
25.2.2012 8:38

Dobrý den, prosím o radu, je únor, my jsme v bytě poštípaní, prohledali jsme celý internet a jediné, co tomu odpovídá, jsou sametky, ty ale mají žít na podzim - neví někdo, zda můžou žít i v zimě? A v bytě? Zahradu nemáme, jen psa, papoušky a pískomily. Pokud ne, co nás to tedy kouše? Svědivé kousance, ne do krve, jakoby tam v kousanci něco bylo, občas chytíme po našem těle celkem rychle se pohybujícího tvorečka, menšího než půl milimetru. Děkuji.

Připojit reakci

Michal. (709) - xxx.xxx.8.42 (?)
25.2.2012 9:28

Sametky můžete směle vyloučit. Jednak nežijí v domě, ale hlavně parazitují jenom larvy, které vylézají ze země na podzim, v září.

Mohly by to být třeba psí blechy, štěnice nebo svrab.

Připojit reakci

25.2.2012 15:27

Blechy to nejsou, ty znám. Svrab jsem si našla, tomu to neodpovídá. Štěnice koušou v noci, nám přibývají kousance i přes den. Ten malinkatý tvoreček, kterého občas chytíme, leze dost rychle, něco jako malé klíště, ale o dost menší a barva světlejší. Z pupínků lze vymáčknout tuhou část, něco jako při akné, světlá barva s tmavším bodem.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.220.182 (?)
25.2.2012 19:14

A nemohly by to být všenky nebo čmelíci (pes, pták)?           Lída

Připojit reakci

25.2.2012 19:30

Všenky prý na člověka nejdou a čmelík je o dost větší, tento brouček je okolo 0,3 mm velký.

Připojit reakci

Michal. (709) - xxx.xxx.8.42 (?)
25.2.2012 21:12

Pak asi nezbyde, než zajít na kožní. Nakonec by to nemusely být vůbec paraziti, třeba je to alergie nebo infekce

Připojit reakci

host - xxx.xxx.54.27 (?)
25.2.2012 22:35

Zkuste kouknout na dravčík psí nebo kočičí. Jde prý i na člověka a vyvolává stejné reakce jak popisujete.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.41.4 (?)
6.7.2015 15:35

Dost jsem se z tech prispevku naucila ale nejvic mi pomaha kdyz jdu na zahradu se pravidelne potrit hustsim extraktem z maty ruce nohy i castecne bricho a postipana nejsem vubec. Navic to pekne voni. Nejdriv jsem to delala kolem 7 hod vecer kuli komarum ale zabralo to i na svilusky.. zkuste. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.122.11 (?)
31.8.2012 19:27

Tohle nejspíš nebude pravda. Dá se dočíst nejen na strankách DDD firem, že se nachytají na oblečení a dají se tak přenést do domu. Nevím tedy na kolik jsou tam, bez čerstvých posil, schopny dlouho přežívat, ale minimálně tam kde je to jasně zavlečené z přilehlé zahrady apod. je nutno vystříkat čalounění apod, oblečení vyprat atd.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.197.24 (?)
16.3.2012 21:34

Měli jsme teď úplně stejný problém. Na kožním nám neporadili, ale s pomocí knížek, pozorování okolí terárií a pomocí mikroskopu jsme zjistili, že jsou to pískomilí roztoči (je jich více druhů, ale to není tak podstatné). U veterináře jsme koupili přípravek na ošetření pískomilů, ještě pár dní nás to kousalo, ale teď už snad vyhynuli. Alespoň doufámsmiley.

Zdraví Jana

Připojit reakci

host - xxx.xxx.181.33 (?)
12.5.2014 22:30

Dobrý den,

vyřešila jste nakonec svůj problém? Máme doma úplně stejný a podezření je u pískomilů. Chytili jsme na nich sametky, a to tedy i v květnu, jelikož sestra pracuje ve vědě, tak jsme si danou potvoru prohlédli..odpovída sametce, je to podle Vás možné?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.83.4 (?)
20.9.2015 9:04

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možno splést si poštípání od svilušky (sametky) se štípanci od štěnice nebo blechy? Přestěhovala jsem se do domku se zahradou a asi tři týdny po stěhování jsem začala být poštípaná. Nejdřív málo, pak opravdu hodně, ale hodně. Nateklé lívance kolem středu těla, horní část stehen, dolní část břicha, zadek. Strašný velký pupeny. Jak postupně odcházejí, zbývají mi modřiny. A uprostřed je vidět místo vpichu, někdy dva vedle sebe, jak od hada. Doktorka to viděla v počáteční fázi, kdy ty pupeny nebyly tak veliké, hádala blechu, štěnici nebo svilušku. Začali jsem s blechou, mám tři kočky, mysleli jsme, že to někde chytli ony, i když ven nechodí. Jen jednou jsem je vzala vyvenčit na zahradu. Když už jí máme... Po dvou týdnech jsem zavolala deratizátora. Štípance neustaly a po zavolání na kožní, že mi ty štípance natékají a tvrdnou mi paní doktorka řekla, že to musí být něco většího, od blechy to netvrdne. Zpanikařila jsem, koukla na net na štípance od štěnice a hnala sem deratizátora, aby mi to tu vystříkal od štěnic. Nic tu nenašel. My nic nenašly. Poštípaná jsem jen já, přitom v pokoji vedle bydlí kamarád, který má všehovšudy dva štípance. |Ale je silný kuřák.Poštípaná jsem jen já a jedna kočka. Včera mi to deratizátor vystříkal. I když je účinnost až po týdnu, nečekala bych, že budu zase tak strašně poštípaná, když pár dnů předtím už to bylo na stesitelné úrovni. Napadlo mě přečíst si něco o těch sviluškách. Proto by mě zajímalo, jestli se ty štípance dají zaměnit. Vysvětlilo by to, proč jsem poštípaná jen já a proč víc dneska, protože já byla celé odpoledne včera na zahradě a hrabala se v zaplevelených záhonech. A měla jsem tam sebou kočku. Ta se zatím nedrbe, ale má od veterináře něco kápnuto za krkem, tak sned ani nebude.Už mě to trápí asi čtyři týdny, jsem z toho na prášky, utratila jsem za to spousty peněz a žere mě to dál. Chodím spát celá oblečená, a stejně mě to štípe přes oblečení. Zkusím Alpu, kdyby to třeba byla ta sviluška. Ale docela na ty moje štípance pomáhá i Octanový krém, obsahuje trochu octa, také je po něm lehounce cítit a aspoň na chvíli tlumí to strašný svědění. Díky předem za případné odpovědi.

Připojit reakci

svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.165.30 (?)
5.8.2007 17:38
My máme úplně ten stejný problém!
Připojit reakci

svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.55.119 (?)
7.8.2007 9:54
Loni jsem z nich byla šílená. Neustále jsem se drbala a hlavně ty červené fleky no hrůza. Ale letos jsem nad něma vyzrála. Před pár dny mě opět napadly a někdo mi poradil opravdu hodně teplou koupel. Takže se vždy večer nebo když přijdu ze zahrady ihned naložím do vany až jsem červená jak rak. A svilušky mají smůlu. A žádný masti ani pudry nepomáhají.
Připojit reakci

svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.89.168 (?)
7.8.2007 13:04
Mám ten samý problém, asi jako všichni tady, ale zajímalo by mě kde se všude berou. Máme vedle sebe souseda a jeho jabloně zasahují na náš pozemek, což by nebyl až takový problém. Ten spočívá v tom, že on sem jezdí jednou týdně, zaleje zahradu okope záhonky a zas odjede. Nikdy nesebere jediné jablko a shrabat je třeba na kompost ho ani nenapadne. Má na straně našeho pozemku shnilá jablka a ne jen to. Zajímá mě, jestli se svilušky opravdu tvoří i  tímto způsobem??? Mám malou holčičku a vypadá jak kdyby měla neštovice. Poradí mi někdo prosím??
Připojit reakci

svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.50.90 (?)
8.8.2007 9:38
Bohužel mám stejný problém. Mám 2 malé kluky a na zahradě jsou víc než doma. V lékarně prodávají Difusil H ten je na lidi a opravdu zabírá jen neni určen ke každodenímu použití. Takže stříkám jim ponožky a tepláky a docela to zabírá. Problém je že to má (jak píší na návodu) účinek jen 3 až 4 hodiny a přece jen nemůžu ty děti porád stříkat. Takže stříkám jen ráno když jdou ven, většinou se odpoledne svléknou a ochrana je pryč. Pokousaný jsou, ale méně.
Připojit reakci

svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.76.253 (?)
8.8.2007 10:21

Nám na tyhle mrchy pomáhá postříkat se normálním repelentem. Jo a zkuste si v lékárně sehnat sirnou mast - taková žlutá, hnusně sírou smrdící mast, kterou připravují v lékárně, ta jednak spolehlivě osradí breberky, a navíc to po ní přestane svědit.

Clea

Připojit reakci

svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.71.234 (?)
8.8.2007 22:29
Děkuji moc za radu, určitě to zkusím. Dala jsem i na radu jedné pani, která zde psala, že pomáhá francovka s hřebíčkem, celkem to má nějaký učinek, ale museli bychom se mazat každou chvilku, nemluvě o tom že málá je každou chvilku v bazenu. Des už má i hlavu plnou boláků, vyndala jsem jí  dnes z vlasů dvě ty oranžové svítivé potvůrky zakouslé přímo v ráně. Což mě přesvědčilo jak tady psal jeden pán, že se zachytí v kůži, chvilku pobudou a pak se přemístí o kousek dál. Jinak děkuji moc a pokud přijdu na něco nového hned vám dám vědět. Veronika
Připojit reakci

svilušky pod kůží?

jekyll (495)
9.8.2007 0:08
Trombidiosis je celá skupina kožných dermatitíd spôsobených rozličnými potvorkami (svilušky, zúženky, piesočné blchy a pod.)
Liečba je iba symptomatická. Teda tlmenie svrbenia - lokálne, prípadne antihistaminikami. Alkoholové roztoky sa nepoužívajú, pretože nie sú účinnejšie ako iné.
To iné je: - mydlo, teplá voda, vazelina, detský olej. Potom lotio calamini - čo je 0,5%ZnO+0,5%Fe2O3 - to by mohli zvládnuť namiešať v lekárni.

Babské recepty doporučujú rýchlo kvapnúť na pupák malú kvapku laku na nechty. Údajne sa to potom hojí najrýchlejšie. Asi sa viac spoločensky hodí lak bezfarebný.
Údajne dobre funguje 4-5% ocot (to nie je babská, ale rada z med. časopisu).
Ľudia, ktorí chodia zbierať borůvky - býva tam viac potvoriek, ako inde - doporučujú namazať sa voňavým mydlom (a nezmyť ho vodou, ale nechať zaschnúť).

Silne zamorené pozemky sa ošetrujú práškovou sírou. Zasyp sírou sa používa aj do obuvi, ponožiek, šatstva atd.

V praxi to je všetko ťažko realizovateľné - na záhrade. Asi najjednoduchší je po kusnutí lak alebo ocot. A prevencia repelenty.
Připojit reakci

svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.43.27 (?)
9.8.2007 15:10
Je to dost blbý, ale známí stříkají trávník a okolní roští apod. Sulikolem a funguje to. Ale ta síra se drží na rostlinách mnoho dní a když v tom lezete, tak páchnete sirovodíkem a obecně to páchne. Nic pro malé děti, ale hlásit se to musí!
Připojit reakci

svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.180.1 (?)
11.8.2007 22:09
Mám stejný problém, ale mě pomáhá čistý líh nebo ocet.
Připojit reakci

Svilušky nebo sametky? Pod kůží?

host - xxx.xxx.38.195 (?)
13.8.2007 10:50
Tak svilušky nebo sametky? Někde na začátku diskuze to bylo vysvětleno, že sametky, někdo se vrátil ke špatnému názvu. Mě by spíš zajímalo, kde se ty potvory nejvíce drží?
Připojit reakci

host - xxx.xxx.50.130 (?)
19.8.2007 20:09
Sametka podzimní [Neotrombicula autumnalis, Shaw, 1792] Délka hladové larvy sametky podzimní je 0,2 mm. Má jasně červenou barvu a u živých jedinců jsou patrné oči jako karmínové tečky po stranách štítku. Po nasátí se objem těla zvětší a barva bledne až na žlutooranžovou. Hřbetní štítek má tvar pětiúhelníku, se zadním koncem široce zaokrouhleným. V jeho středu jsou vkloubeny bičovité smyslové vlasy s několika jemnými postranními vlásky. Na hřbetní straně je 30 hustě speřených brv. Začátkem jara v povrchových vrstvách půdy, kam sametky vystupují z hlubších vrstev probíhá oplození vajíček. Kladení vajíček probíhá v dubnu až červnu v půdě od 0 do 10 cm hloubky. Vajíčka se v těle samičky vyvíjejí postupně. V rozmezí 30 až 40 dní procházejí vývojovou fází ova a deutova. Vylíhnuté larvy mají výrazně vyvinutou pozitivní fototaxi. Vylézají na povrch půdy a na přízemní části rostlin, kde čekají na hostitele. Ve volné přírodě jsou napadáni především hraboši. Hostitelem ale může být kterýkoliv jiný teplokrevný obratlovec. V červenci v zamořeném terénu prudce přibývá larev a jejich výskyt vrcholí v srpnu. Nasáté larvy opouštějí hostitele a zalézají do půdy, kde probíhá jejich vývoj přes nymfochrysalis v nymfy. Část nymf se ještě na podzim přemění v dospělé jedince. K přezimování do hlubších vrstev půdy dochází v listopadu. Sametka podzimní obývá otevřená travnatá prostranství a tam, kde zasahuje do lesních podrostů, žije na paloucích. Sametka je schopna přežívat v silně obdělávané půdě a tím proniká do nových biotopů. Larvy sametky podzimní v období vrcholícího léta napadají lidi a způsobují kožní onemocnění trombikulózu. K tělu se přichycují v místech, kde přiléhá oděv, tedy v pase, v podpaží, v tříslech, pod koleny atd. U malých dětí napadají pokožku na hlavě. Larvy svými čepelemi napodávají povrchové vrstvy kůže a do vzniklé ranky vypouštějí silně lytický sekret slinných žláz. Tento sekret narušuje hlubší vrstvy kůže. Koagulací bílkovin pronikajícího tkáňového moku vzniká válcovitý útvar, ve kterém si larva udržuje sáním průchodný centrální kanálek. Pod dolním koncem kanálku se hromadí nekrotizující buňky. Larva se touto drtí buněk vyživuje. Po uvolnění larvy se defekt hojí epitelizací a celý útvar odpadá s postupujícím rohovatěním obnovené pokožky. U člověka po napadení sametkou podzimní dochází k prudké místní kožní reakci alergického typu. Proces je provázen silným svěděním vyvolaným sekretem parazita. Trombikulóza se vyvíjí ve třech fázích, které odpovídají třem prvním dnům po napadení. Kolem přichycené larvy vzniká zarudlá makula, která se mění v papulu, v jejímž středu vzniká puchýřek naplněný serózní tekutinou. Larvy odpadávají obvykle třetí den po přichycení a ve většině případů jsou setřeny oděvem. V několika dalších dnech papula s puchýřkem zmizí a po dobu několika týdnů na jejím místě zůstávají hnědofialové skvrny. Pro průběh nemoci je velmi důležitá vnímavost pacienta. Nejčastěji nedochází ke vzniku puchýřků. Lehčí případy tohoto onemocnění někdy unikají pozornosti jako "kopřivka". Pro kalamitní přemnožení sametek je důležitá přítomnost vhodných hostitelů, jimiž bývají drobná chovná zvířata, zejména slepice. V zahradách jde o ježky, krtky a další hlodavce nebo o ptáky, kteří se pohybují po zemi, jako jsou kosi.
Připojit reakci

Marča (44)
20.8.2007 8:12
Tak ještě přidám foto k tomu hezkému popisu našich napřátel co nám každoročně pijí krev
Obrázky:
jak jsou velké
jak jsou velké
100x zvětšená sametka
100x zvětšená sametka
Připojit reakci

host - xxx.xxx.184.88 (?)
13.8.2008 20:31

Také máme na zahradě sametky a bohužel nepomohl postřik zahrady Sulikolem ani doporučovaným Omite. Na základě informací z internetu předpokládám, že rozmožení sametek (v srpnu cca 10 štípanců během hodiny pobytu na zahradě) bylo způsobeno dlouhodobým zanedbáváním zahrady, přítomostí myší a ježků a suchou jílovitou půdou. Nicméně ani při pravidelném sekání a aplikaci chemických postřiků se po třech letech situace nelepší, což mně zaráží nejvíce. Předpokládal jsem, že pokud co nejvíce ztížím další rozmnožování, sametky postupně vymřou. Nevíte tedy někdo, jak dlouho dospělá sametka žije v půdě?

Připojit reakci

svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.210.140 (?)
14.8.2007 13:43

Dobrý den. My máme tentýž problém, ale myslím, nebo jsem alespoň slyšela, že se vyskytují jen v trávě nebo ve skleníku... na listech třeba a tak... Je to ale fakt strašný! Musí se každý pupínek rozdrbat to námi dkotror poradil! To jediné letos pomáhá jinak budete vypadat příšerně :-( jako my loňi! Olča - Teď máme také pěkné pupence, ale zatím jen já tak 20 a povedlo se mi 2 najít :-( Pod lupou jsou to pidi broučci! Malá měla jen jednu...

Připojit reakci

svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.195.251 (?)
4.9.2007 9:45
Dobrý den,

taky na mě hostovali, já si místo vzdy rozškrabu tím jak svědí a pak rychle zakápnu Betadinkou, je bežně dostupná v lékárně v zelené lahvičce, hnědý roztok. Té malé holčičky je mi opravdu líto jak má boláky i v hlavičce. Na mě to větsinou přenesou psi, mají to většinou v oblasti čenichu. Když sem se s tím setkala poprvé myslela sem, že jsou to blechy, co me poštípali a kamarádka mě vyvedla z omylu.
Připojit reakci

svilušky pod kůží?

Jiřinka (6) - xxx.xxx.31.130 (?)
4.9.2007 10:00
Prosím o radu jak na blechy z uskladněného dřeva v kotelně začne topná sezona tak aby se mi to nedostalo do bytu děkuji.
Připojit reakci

Svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.241.97 (?)
22.7.2010 2:18

Dobrý den reaguji na váší prozbu.Mám uplně ten samí problém jako všichni co sem píšou.Svilušky mrchy jedny.Mě se osvěčil Timianový silný odvar.Hodně štěstí

Připojit reakci

Svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.250.35 (?)
30.9.2011 13:58

já je měla taky.minulý rok a ještě teď mam na některých místech vidět flíčky.ale mě pomohla emulze Locoid crelo.

Připojit reakci

svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.119.84 (?)
16.9.2007 7:21
na svilušky mi předepsal můj kožní lékař jakousi míchanou sirnou mast, která však nebyla účinná a protrpěl jsem sezonu v svědících mukách. Další sezonu jsem měl štěstí v tom, že mi kdosi poradil koupel ve vaně s přísadou SOLFATANU, který se dá levně koupit v lékárnách. Když pak nebylo  napadeno celé tělo ale jen určitá místa, dalo se pomoct potíráním těchto míst tamponem a nebo i namočením části ponožky, když byl sviluškami napaden nárt. SOLFATAN pomáhá účinně, ale až po dlouhých minutách. Mezitím si namísto škrábání pomáhám prohřátím napadeného místa. Mám k tomu nástroj do el. zásuvky podobný pájce. Jeho čočkovitá hlava o průměru asi 60 mm se nahřeje do takové teploty, jaká se ještě dá vydržet a pak přikládá na kůži přímo a nebo i přes oděv. Jsem toho názoru, že svilušky tepelný nápor zahubí, protože úleva je okamžitá bez rozškrábání svědícího místa. S touto pájkou si občas pomáhám i při jiných kožních problémech.  Někdy myslím i na to, že někteří paraziti, bakterie ba i buňky melanomu vydrží podle  zpráv  teplotu jen  něco přes  51 stupňů  C,  zatímco ostatní tělo a kůže mnohem víc a to i bez bolesti (termoterapie) ...
Zdraví všechny Ing. Štefan Kotoč, důchodce, Praha Hloubětín
Připojit reakci

svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.47.133 (?)
13.6.2008 15:36

Docela dobře funguje lihem naředěná jodová tinktura (Lugolův roztok, jodové pero) asi na barvu čaje. Dá se použít i preventivně, troškou vaty se natřít pod koleny, pod gumou kalhot a podobně.  jogín

Připojit reakci

svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.76.201 (?)
5.8.2008 8:43

Pomáhá mi potírání pupenců Tea Tree olejem.

Připojit reakci

svilušky pod kůží?

Lumikol (109) - xxx.xxx.181.138 (?)
5.8.2008 9:17
Díky za tuhle debatu, mám zřejmně napadeného synka.Pod koleny, v tříslech a na pytlíku :o) má šílený pupence.Vypadá to jako malý sopky,(kopečky s kráterem) strašně ho to svědí.Představa že mu to potřu lihovou tinkturou mně děsí.:o).Myslela jsem že to začínaj neštovice, ale nikde jinde to nemá.Jak tady čtu asi bude chudák muset počkat až to přejde.Dík Lucka
Připojit reakci

svilušky pod kůží?

Ivka90 (4) - xxx.xxx.27.146 (?)
12.9.2008 0:59

Prosím vás ja furt neviem, či máme blchy, alebo ploštice, a či teda iba tieto svilušky? Ja mám štipance, skôr ako žihľavka pod pazuchou, strašne to svrbí, ale nie stále, malé sú každú noc poštípané na hlavičke a hlavne na ušiach a v ušiach. V ušiach to zmizne asi tak po troch dňoch, ale zároveň sa tvoria nové, na hlavičke sú také červené fľaky, ktoré zmiznú do rána... Na ručičkách, na plecich alebo na bruchu mamú také pupence s kráterikom, podotýkam však, že pod oblečením, nie na obnaženej pokožke... Uši si stále škriabu a vŕtajú v ních a na hlavičke si trhajú doslovne vlásky. Poraďte niekto, čo to je, nech si idem oči viočiť, nič nemôžem nájsť... Stále len vysávam, mením bielizeň bna posteliach, oblečeni stále periem a žehlím, ale stále nič nepomáha... a tie švilušky ako dlho žijú? To po troch dňoch larva odpadne a potom čo sa deje ďalej? A za ako dlho sa zahoja štípance od ních? a keď to neprestáva, to si nosíme domov stále nové?? Ale ako, ke´d sa malé olen kočíkujú, nebehajú ešte po tráve, môžu na ne odskočiť odo mňa? a ešte jedno info, pred mesiacom som mala požičanú postieľku od kamarátky aj s matracom, a asi za dva týáždne to začalo, keď som jej ju vrátila neboli sme až taký doštípaný, výrazne tio pokleslo, vlastne tie štípance súp teraz iné, ale neviem, či predtým neboli od komárov, lebo vtedy boli na odokrytej pokožke... Najviac ma trápia tie štípance v uškách, a tam by podľa mojích informácii aspoň ploštice nemali liesť, alebo áno? pomôžte niekto...

Připojit reakci

svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.76.122 (?)
12.9.2008 1:52
Nemáte doma štěnice?
Připojit reakci

svilušky pod kůží?

romila (859) - xxx.xxx.102.18 (?)
12.9.2008 12:45

No, pokud by to měly být štěnice, tak rozhodně nezávidím. Tento další "běh na dlouhou trať" jsem si rovněž vyzkoušela na vlastní kůži před 5 roky. Začaly se mi dělat takové nepatrné červené pupínky. Svědící. Zjistili jsme, že občas i některému jinému členu rodiny, ale pouze, když se zdržuje v bytě. Už opravdu nevím, jak nás ale až za skutečně poměrně dlouhou dobu ty štěnice napadly. Tak jsme vlítli na net a všude sháněli dostupné informace. Vylézají v noci, přes den jsou schované např. pod obrazem... Tak jsme zakoupili různé spreje a večer po zhasnutí světla pobíhali po bytě s baterkou, prohlíželi stěny, lůžka, vše co šlo a stříkali. Trvalo to dobře půl roku. S takovými věcmi se nikdo moc nechlubí, protože se říká, že jsou tam, kde je nečistota. Nicméně další nájemníci je "svépomocí" nezvládli a žádali deratizaci. Tak jsme zjistili, že byl prolezlý téměř celý dům. Jen nevíme, jak se tam dostaly. Možná s nějakým starším inventářem, možná s nově přistěhovanými národy do domu, možná... Hlavně, že od té doby se neobjevily. M.R.

Připojit reakci

svilušky pod kůží?

12.9.2008 14:23

Už neviem ako ďalej, to mám už za sebou, striekanie, a pod. Určite nemám dezinfekčné prostredie, ale ani nejaký bordél... už som spomenula, že som mala požičanú starú postieľku od kamarátky, ale po troch týždňoch som jej ju vrátila, lebo ma tiež napadli ploštice... ale na druhej strane, tie cicajú krv na obnaženom tele, nie pod oblečení, takže neviem preto, čo to už môže byť... Kdo má skúseností s tými sametkami? Tie sú pod oblečením? Ako dlho trvá kým zmiznú ich štípance? A nezdá sa mi, že by liezli do uší... Aká háveď lezie do uší??? Nevie niekto???

Připojit reakci

svilušky pod kůží?

romila (859) - xxx.xxx.64.112 (?)
12.9.2008 16:45

No, musím dodat, že my jsme v bytě rovněž nějaký "bordel" dokonce ani špínu či nepořádek neměli.  Sametky jsem dosud v uších neměla! A to jsem od nich pěkně zřízená. Sametky žíjí v půdě, chodí Vaše děti pravidelně někam na zahradu, pískoviště apod.? Nejlepší řešení bude, když s dětmi zajdete k lékaři, možná rovnou na kožní. Nejen že by Vám mohl poradit, ale zároveň naordinovat vhodnou léčbu. M.R.

Připojit reakci

svilušky pod kůží?

12.9.2008 18:03
Špína nemá na štěnice vliv, prostě si je s něčim přinesete a potom si už nějakou škvírku najdou. Ta postel by tomu odpovídala.
Připojit reakci

svilušky pod kůží?

12.9.2008 18:12
Ty ploštice my byli divný, nedalo mi to a zjistil jsem, že slovenská ploštice=česká štěnice. Jak se řekne slovensky ploštice? Proč slováci musí dělat takový zmatky? To jim nestačí kapusta? :-)
Připojit reakci

svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.67.226 (?)
12.9.2008 20:34

...myslím, že si příliš na sebe nakládáte. Zkuste nejprve vybrousit rodný jazyk. Nejsem až tak cimprlich, ale tři slova za sebou - tři chyby. Ještěže s tím jazykem pracujete tak úsporně.

Připojit reakci

svilušky pod kůží?

12.9.2008 20:37
Vim, všim sem si hned potom, "mi byly", ale nejde tu editovat. To jsou dvě slova, takže vy si zase můžete zopakovat matiku.
Připojit reakci

svilušky pod kůží?

12.9.2008 20:43

...divné...  a následuje Slováci... takové... brrrrr hrůza

Připojit reakci

svilušky pod kůží?

12.9.2008 21:05

A teraz ma napadlo, nemôžú to byť aj mole? Šípu? Nevie niekto? našla som totiž v deke, v plachte také "húsenice", asi nejaké larvy, prúžkované-slabo a silno hnedé prúžky, a na konci tela štetinky... Nevie niekto, čo to môže byť? Totiž to ja denne periem, žehlím, vysávam a upratujem, takže pomaly už aj budem mať sterilné prostredie...

Připojit reakci

svilušky pod kůží?

12.9.2008 21:09
Divný je správně, jen nespisovně!
Připojit reakci

svilušky pod kůží?

romila (859) - xxx.xxx.90.173 (?)
12.9.2008 21:42

Ne, moli rozhodně neštípou. Ani červíci, kteří se vylíhnou z nakladených vajíček taky ne. Červi jsou bílí, do smetanova zabarvení. No, ještě budete takhle pár dnů přemítat, litovat děti, luxovat, prát a převlékat prádlo a oblečení a děti se budou drbat a drbat... Zvláštní. M.R.

Připojit reakci

svilušky pod kůží?

12.9.2008 22:19

Čtu a už se taky začínám drbat. Zkuste si zagooglit s pojmen Attagenus, Kožojed.

Připojit reakci

svilušky pod kůží?

13.9.2008 1:23

Mám taký dojem, že ste trafili kliniec po hlavičke... S najväčšou pravdepodobnosťou sú to tie kožojedy... akurát nikde som nenašla informácie o ních, tá stránka je super o všetkých možných druhoch, ale je po anglicky, a je to skôr len taká galéria obrázkov, teraz ani nezaspím s toľkej hávede... cez google mi žiadné informácie nevypľulo, zajtra volám deratizéra... vlastne ani neviem odkliaľ sa mi to tu nabralo, a čo ďalej, ako to zlikvidovať, ako sa to množí rýchlo a ako dlho to žije, a pod. Ak náhodou niečo viete, poprosím o info. Ďakujem

Připojit reakci

Svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.231.83 (?)
16.6.2009 22:27

Vážení, zkuste šampon proti lupům a namydlit se celý. Spolehlivě ty potvory zlikviduje.

Připojit reakci

Svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.248.7 (?)
17.6.2009 9:33

Prosím vás, a jakou barvu má ta dospělá sametka podzimní? Z obrázků na netu to nějak nelze vydedukovat - někde se zdá hnědá, někde červená - červená je ale zase sametka rudá... a jak se tedy sametka podzimní pozná od sametky rudé? (dospělý jedinec). Díky moc!

Připojit reakci

Svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.106.129 (?)
15.9.2009 14:23
Zdravim, svilusky nas na zahrade pravidelne trapi take. Letos maji asi svou sezonu, protoze silene pokousaly i meho psa, ze ktereho sem to nemohla za zadnou cenu dostat, vlezly mu i do ousek. U veterinare jsme dostali postrik Biokil, ktery je dobry i pro lidi, nejvic vsak pusobi opravdu octova voda, je to 1lzice octa na litr vody, staci se v tom vyrachat nebo jen nohy a klidne to pouzijte i na psa a nechte zaschnout, nebojte, neni to citit. Nejlepsi je se jit inhned osprchovat. Do boje :)
Připojit reakci

Svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.91.215 (?)
16.9.2009 19:02

I mně přinesl svilušky domů pes. Dnes už to poznám podle toho, že si začne hrozně lízat packy, ty potvory se mu zavrtávají mezi prsty u nohou.

Na veterině mi na to dávajíé speciální vodičku, aby je to jednak odpuzovalo a jednak lividovalo. Horší bylo, že pes mohl k nám do postele, a tak jsme to měli všude. Na zahradě je to pořád, ale teď děláme holt denně protiopatření. Díky za radu s horkou vodou a sirnou mastí.

Saša

Připojit reakci

Svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.211.204 (?)
22.9.2009 14:17

Zdravím všechny lidi poštípané těmito potvůrkami, jelikož i já jsem po víkendu dopadla stejně.Mám po tělě asi 18 štípanců a drbu se tak úporně, že jsem ani dvě noci nespala.Potírala jsem se Francovkou a pak Fenistilem, ale nic nepomohlo.Až ráno jsem si vzala Zodac-antihistaminikum a přestalo to svědět.Na zahradu radši nejdu, než se to zahojí.

Jiřina

Připojit reakci

Svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.211.192 (?)
24.8.2010 10:01

Tak našim dětem pomáhá, když berou jakékoliv alergické prášky, aby je to nesvědilo - maličký třeba fenistilové kapky.

Když začnou, tak poprvé poštípou tak v půlce srpna a potom pokaždé když vyrazíme na zahradu, tak se repelentujeme. Letos jsem vypozorovala, že ti, co odešli ze zahrady než opadlo horko - jak začali lítat večer komáři -  byli méně zasažení sviluškami/sametkami než mi ostatní. U dospělých taky trvalo tak jeden den, než se pupence projevily tím šíleným svěděním.

Díky za rady, zkusím horkou koupel a ocet, já zatím jen mazala Sudokrémem - zinkovou dezinfekční mastí. To pomáhá jen trošku a dítě mám celé bílé. Ten starší se večer vyváří ve sprše, tak asi proto si nestěžuje :-)

Připojit reakci

Svilušky pod kůží?

lea. (458) - xxx.xxx.31.192 (?)
24.8.2010 11:23

Já jsem požraná celé léto, ale v těchto týdnech nejvíc. Už se sprchuju po každé práci na zahradě a nejhorší je to večer po sbírání slimáků. Vůbec jsem nerušila, že ty svilušky nebo sametky nebo co to je vlastně na člověka vlezou, někde se zakousnou a pak tam přežívají? je to tak? Pomáhá Fenistil, Zyrtec ale jen proti svědění. Esteticky vypadají mé nohy a paže příšerně a mezi lidmi si připadám v sebelepším "outfitu" jako požraná od blech. jo a na mého muže lezou minimálně a na dospělého syna vůbec, asi to bude tím, že se na zahradě nepředřou. 

Připojit reakci

Svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.183.242 (?)
24.8.2010 13:12

A nechodí hoši na pivo? Syna komáři taky moc nemusí a to spává při otevřených balkon. dveřích a komáry v pokoji má. Ne, že by pivo chlemtal pořád, ale sem tam si na ně zajde.

Připojit reakci

Svilušky pod kůží?

lea. (458) - xxx.xxx.114.37 (?)
24.8.2010 14:41

Samozřejmě, že chodí, jen jste mi potvrdil(a) moji domněnku, že je to pivem. 

Připojit reakci

Svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.183.242 (?)
24.8.2010 22:46

Omlouvám se, předtím jsem se nepodepsala. S tím pivem to nebyla narážka na chlapy pivní lenochy, ale spíš sonda, jestli opravdu může fungovat. Doporučuje se totiž jako odpuzovač klíšťat vzít si vitamin B, proto mne napadlo, zda by některý z řady béček nemohl být také proti sametce. A někdy se místo Bčka užívá Pangamin (pivovarské kvasnice). A nebo si taky vždy cucnout pivka. Možná by to stálo za vyzkoušení. Elena

Připojit reakci

Svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.48.193 (?)
17.8.2011 12:52

Musím Vás zklamat, Béčkem to nebude, spíše alkoholem. Kvůli nějaké jiné nemoci teď chodím na injekce B-komplexu a božraná od svilušek jsem nehorázně. Právě proto teď tady pročítám ty diskuze a hledám co pomůže.

Připojit reakci

Svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.161.15 (?)
17.8.2011 13:21
No injekce komplexní řady vit. B není právě bežná, není to náhodou pouze B12? To se standardně používá při oslabení organismu. Každopádně píchá se to do tuku, takže v krvi máte stabilní poměrně nízkou koncetraci vit B - do potu se ho dostává také málo a to je na odpuzení hmyzu nestačí. Naopak když si dáte B komplex forte, jednu či klidně i dvě tablety, je v krvi a potu značné množství vit. B. Hmyz odpuzuje především B2 - riboflavin. Ten se obvykle injekčně nepodává.
Připojit reakci

Svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.65.145 (?)
1.12.2010 17:15

na tyhle potvurky neplati bohuzel nic jineho nez ta sirna mast nebo se jeste dela sirny roztok (siry s nejakym eterem). bohuzel nikde jinde nez v revnicich u prahy jsem ji nesehnala. Svilusky se tam vyskytuji od nepameti, takze uz to tam znaji.

Připojit reakci

Svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.148.180 (?)
6.7.2013 13:42

Někde jsem se dočetl, že sametky jsou druhem svilušek. Při jejich napadení se mi osvědčilo: tzv. Tygří mast, která bývala běžně k dostání. Nyní používám a s lepším účinkem namočení místa francovkou. Protože se rychle odpařuje, zamáznu to mastí Camperol. Obyčejně už to nemusím ani opakovat.

Kf

Připojit reakci

Svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.198.236 (?)
13.12.2010 11:00

Náhodou jsem při hledání jiného problému narazila na tuto diskuzi a nyní jsem zjistila od čeho jsme také poštípaní, ale proč píšu,  na jiné diskuzi asi přišli tomu na "kloub", vyzkoušíme příští sezonu. Nevím jestli se vložení připojí:

Připojit reakci

Svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.198.236 (?)
13.12.2010 11:15

Jenom chci doplnit, že na diskuzi s názvem "Sametka podzimní" paní Hledíkova na straně 7 a 8 má myslím recept, jak na ně. Rozhodně to stojí za vyzkoušení.

Připojit reakci

Svilušky pod kůží?

Kšely (207) - xxx.xxx.214.135 (?)
13.12.2010 17:22
Dobrý podvečer.Postřik trávy K-Othrine 25 SC se nám v letošním roce velmi osvědčil. Od ošetření zahrady nebylo po sametkách i klíšťatech ani památky a komáři se přistěhovali až v samém závěru sezóny, ale v míře velmi malé. Je pravda, že trávníky udržujeme po celé ploše 8arů velmi nízké, ale to jiné roky nestačilo. Klíšťat a sametek bylo hodně. Také je večer velká pohoda, když můžete sedět venku aniž by vás komáři sežrali. Semtam se nějaký nahodile objevil, ale tomu jsme říkali turista. Dále množství postřiku v lahvičce vystačilo na téměř dvojnásobek uváděné plochy. Byli jsme velmi spokojeni a příští rok ošetříme pozemek opět. Zdraví MH
Připojit reakci

Svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.165.114 (?)
8.9.2012 21:27

dobrý den,

Taky mne ty potvory začaly žrát. Manželku ožíraly pravidelně každý veekend na chtě, a na mne jaksi nechodily. Dnes jsem na sobě našel několik štípanců, a jen jeden strašně svěděl. Pomohla horká koupel se sprchou.

zkuste to

Připojit reakci

Svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.59.156 (?)
7.9.2013 10:54

Dobrý den, Letos konečně na všechny štípance a svilušky zabírá Psilo-balzám, a to okamžitě. Svědění krásně odeznívá :-)

Připojit reakci

Svilušky pod kůží?

milkoextra (7) - xxx.xxx.70.250 (?)
20.9.2014 11:39

Pročetl jsem si pár příspěvků a drbu se po celém těle :-)))

Připojit reakci

Svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.152.241 (?)
18.1.2015 13:29
Než vyjdete na parcelu, nastříkejte sebe a prádlo a oděvy, které máte na sobě přípravkem proti klíšťatům. Po návratu domů stejně ještě osprchovat. Je to osvědčené.
Připojit reakci

Svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.62.192 (?)
20.5.2015 11:28

V posledních letech pro nás bylo utrpení jezdit na chalupu, kde máme zahradu a stromy, protože jsme se vždycky vraceli poštípaní. Já mám navíc citlivou pleť, a tak jsem si ty štípance dost užila, že jsem skoro chtěla "vyletět z kůže". Zjistili jsme, že jsou to svilušky-sametky. Osvědčilo se mi preventivní potírání těla Alpou s vyluhovaným hřebíčkem. Letos jsem si našla, že dravý roztoč Typhlodromus pyri má účinost i na svilušky, tak jsem jej v únoru aplikovala na keře a stromy a doufám, že bude po sviluškách. Později sdělím. Má s tím někdo zkušenost? Olga z Prahy 

Připojit reakci

Svilušky pod kůží?

pcnatko (17) - xxx.xxx.43.115 (?)
20.5.2015 15:20
Něco jsem si o nich na základě vašeho příspěvku načetl a vypadá to nadějně. V letním období se u bojíme větrat, protože nám ty breberky vánek hodí i do baráku a ráno se všichni škrábou :-( Škoda, že ten dravec se musí aplikovat v prosinci až únoru, kdy si na nějaké svilušky určitě ani nevzpomenu. Možná, kdyby tuto diskusi oživil někdo v zimě a náhodou bych na ní natrefil :-)
Připojit reakci

Svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.41.4 (?)
6.7.2015 15:39

Zkuste silny extrakt z maty. Nejdrive jsem se potirala kuli komarum na podvecer. Ted uz to pouzivam jako ochranu pred sviluskami pokazde kdyz jdu na zahradku.. Nejsem postipana vubec. Zkuste

Připojit reakci

Svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.34.2 (?)
2.9.2015 0:15

Zajímalo by mě, zda jste zaznamenala nějakou změnu. Letos jsme poštípaní opravdu hodně, až to vypadá jako bychom měli svrab.. Tak také uvažuji o kdejaké možnosti se sametek alespoň částečně zbavit.

Připojit reakci

Svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.231.64 (?)
26.8.2015 12:32

Dobrý den. Máme je letos s 2letou dcerou po prvé. Vanu nemáme, takže se nemůžeme napařit v horké vodě. :) Co mně osobně zmírnilo svědění a zdrobnělo pupínky je TeaTree olej. 

Hezký den. Renata

Připojit reakci

Svilušky pod kůží?

host - xxx.xxx.246.115 (?)
18.10.2015 22:56

Dobrý den, tak na hubení svilušek jsem v nouzi použil prostředek na létavý hmyz od firmy Bros a měl jsem štěstí na látku, kterou obsahoval. Ta látka se jmenuje dichlorvos. Sprej fungoval okamžitě, ale rozhodně nemáte vyhráno. Je třeba stále udržovat základní již uvedená pravidla, zejména dodržovat dostatečnou vlhkost. Taky nemají rády průvan.

Připojit reakci

Svilušky pod kůží?

vrana11 (4) - xxx.xxx.12.176 (?)
26.12.2018 18:55

Prošel jsem se okolo rybníčku trávou.Za chvíli začalo svědění nad tím kam sahaly boty, celé kotníky a nad nimi zčervenaly a pálily že by se člověk z toho zbláznil.Naštěstí obchod byl otevřen a měli sprej difusil, doporučovaný na dětskou veš.Stříkl jsem to a do půl hodiny byl klid. Dnes už bude asi jiný preparát.

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Chroustíci1018.6.201918161
Odporný šedý brouček ve skleníku3918.6.201934153
Myši všude - jak na ně6617.6.201971763
Identifikace hmyzu 1816.6.201911545
Hubení hrabošů v sadě316.6.2019376
Krytonosec115.6.201987
Brouci na okrasné vrbě 214.6.2019171
Brouček - škůdce na mátě114.6.2019124
Liskavka Topoľová 313.6.2019235