Sršně - jak na ně?



host - 183.177 (?)
27.9.2013 23:20
Díky za tuhle diskusi. Hned zlikviduju jednu ptačí budku a předělám ji na budku pro sršně. Už jen kvůli tomu kolika lidem to vadí, z toho budu mít větší radost.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
         
host - 154.176 (?), 15.3.2009 20:06

Bernardýn a dobrman? Takto jsem to nemysle. Že je vosa útočnější, než-li sršeň, to si myslím. Ty co hnízda likvidujou, ty chápu. Strach o děti, o sebe atd. je jisté ospravedlnění. Já si ale myslím, že mě může bodnout vosa, nebo sršeň, ať už bydlí kdekoliv. Já jsem nejvíc žihadel vyfasoval od včel a také to pro mě není důvod rozkopat jim úl :-). Ale jak už jsem psal, ty co by to udělali, ty ve své podstatě chápu a neodsuzuju je. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 3.83 (?), 15.3.2009 20:17

Nezlobte se, že se Vám do toho pletu a navíc to sem nepatří, ale dobrmana nechte prosím na pokoji.Existuje málo podobných tzv.gaučáků a mazlíků, jako je dobrman! To jen stereotyp našeho myšlení nebo špatná výchova z nich záměrně dělá útočné psy. Horší je třeba knírač nebo jezevčík.(já vím, nevyskočí Vám na krk...)Takže bacha na vosy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 128.44 (?), 15.3.2009 20:33

Dobrá, omluvám se Vašemu dobrmanovi. Doufám, že ho čtení fóra nějak neznechutilo. Příště zvolím pro příměr jiné zvíře. Původní myšlenka byla, že jak mírumilovná tak útočná sršeň má žihadlo, a tedy OBĚ můžou bodnout a to vcelku kdykoliv, do hlav jim nevidíme.  Tedy naznačit, že když krouží sršeň kolem hlavy, je putna, jakého je druhu a rodu, podstatné je, že má žihadlo a pravděpodobně "nebude váhat ho použít".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 3.83 (?), 15.3.2009 21:07

OK..

P.S. dobrman už nežije, ale tak nezákeřné zvíře jste nezažil.Prostě "dobrák".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.149 (?), 27.3.2009 22:32

Místo snahy o nějaké soužití se vším živým, byť ne zrovna sympatikým stvořením jen zabíjení. Hold každý tvor není roztomilé žluté kuřátko, které je přece takové roztomilé stvoření k zulíbání žejo.Níže jsem poslal příspěvek, jak se se sršni docela dobře žije na jedné zahradě a není s něma problém.Hloupé předsudky jsou nevýmytitelné.Stejně nepochopitelná nenávist panuje vůči zmijím a hadům vůbec. Ale v našich geografických podmínkách to nejsou žádní zabijáci a vždy se nám raději vyhnou na rozdíl od nás lidí, kteří když je potkáme tak je ještě pronásledujem a dobíjíme. Znám lidi, kteří,když vidí hada berou klacek a jdou po něm. Kdo je vlastně nebezpečný?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 213.171 (?), 8.8.2009 21:22

My je máme pro změnu pod střechou rodinného domu. Vystříkali nám to deratizártoři, ale bihužel se nám tak každý rok vací opět na stejné místo. Ptala jsem se souseda a ten to vyštříkává chloroformem každý rok. A prý to pomáhá a už je tam nemají. Zbavili se jich na dobro. Nebo vzít nějakou montážní pěnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 228.237 (?), 25.8.2009 9:33

zdar, ja som ich zlikvidoval asi 150 kusov za hodinu.staci kupit lep na mysi a natriet karton 30 x30 cm z oboch stran.pripevnit na nejaku latku a prilozit do miesta kde vletuju.vsetky sa polepia a popadaju na zem.potom treba este hniezdo vystriekat raid om na osy a srsne, lebo tam su tiez srsne robotnice, ktore sa staraju o larvy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 13.9.2009 12:10

vystříkat reidem na mouchy a komáry... z vlastní zkušenosti hasiče..je asi jemnější a sršně víc zasáhne v dýchacím ústrojí..díru pak ucpat, ať se nemají po odvětrání kam vracet, s pěnou opatrně, ať vám nevypuknou nebo neodletí latě, pěna má sílu, stačí silikon nebo něco podobného

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 183.177 (?), 27.9.2013 23:20
Díky za tuhle diskusi. Hned zlikviduju jednu ptačí budku a předělám ji na budku pro sršně. Už jen kvůli tomu kolika lidem to vadí, z toho budu mít větší radost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.248 (?), 19.8.2009 19:52

Bydlíme v bytovce a nad balkónem se nám usadili sršně! Chci se zeptat když zavolám ochránce přírody budu něco platit nebo je to zdarma?když

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika