Sršeň obecná - likvidace



host - 46.118 (?)
31.7.2020 13:03
Dejte si misku s vodou, aby nechodily pít okusováním jablek, a mate vystaráno. Větší škody dělají vosy.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Onfrapal - (38) - 120.40 (?), 25.7.2019 8:26, zobrazeno: 2177x

Dobrý den.

Rád bych znal názor od dalších lidí.

Letošní rok jsem pozoroval úbytek hmyzu okolo mého domu. Nemám tolik komárů, hovad, much, ale určitě mizí i příjemnější hmyz. Nevidím vůbec slunéčko a nebo v noci zcela málo zahlédnu světlušku. Dům mám u lesa jako poslední v řadě a hmyzu zde bylo vždy dost.

Myslím si, že za to letošní rok mohou dvě sršní hnízda v blízkosti mého domu. Respektive jedno hnízdo v obrovské puklině dubu 10m od domu a druhé hnízdo na půdě.

Moje otázka zní, zda-li je mám zlikvidovat nebo ne. Mám z nich fóbii, ale nikdo doma není alergik. Děti zde také zatím nepobíhají. Občas mi nějáký proletí nad hlavou, ale díky hlučnému bzučení, či co to je za zvuk, jsem schopný včas zareagovat a dát se na úprk nebo i obráceně, dělat jako že jsem neživá věc :D

První den, když jsem tohle objevil, jsem propukl panice a koupil hned dva hasičáky na sršně. Teď se ale na ně koukám v poličce a váhám zda je použít. Jediné pozitivum beru, že sršni asi snad vyhubý skoro celý ohavný hmyz okolo mého domu, což je pro mé pohodlí pozitivní, ale na druhou stranu málo zahlédnu nějákého pěkného brouka nebo motýla. Minulý rok jsem zde měl spousty žluťásků, letos prd.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 138.47 (?), 30.7.2020 17:12

Před pár dny jsem objevil sršně lézt do udírny, tak jsem prozkoumal veby a zjistil jsem, že musím zachovat klid. Sršeň je klidné zvířatko, choďte kolem nich v klídku, do pozdního podzimu prej zůstane jen matka, zbytek sršňů prej zahyne. Takže počkám na pozdní podzim a pak hnízdo prostě i s matkou zlikviduju. A můžeme opět udit! Takže zachovat klídek.yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 223.69 (?), 30.7.2020 17:49

A určitě musíte likvidovat i matku? Nestačilo by jen uklidit tou dobou prázdné hnízdo a matku, pokud by v něm náhodou byla, prostě nechat být, ať si najde přezimování někde jinde?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 24.159 (?), 30.7.2020 22:26

Na podzim se sršni pustí do ovoce, hlavně jablka vykusují, jestli vám to nevadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 46.118 (?), 31.7.2020 13:03
Dejte si misku s vodou, aby nechodily pít okusováním jablek, a mate vystaráno. Větší škody dělají vosy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 24.79 (?), 31.7.2020 15:58

Sršeň nepije vodu, ale cukerné šťávy, takže dát do pet lahve pivo s cukrem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.69 (?), 30.7.2020 18:17

Loňský rok byl pro hmyz opravu tragický. Nejen že hmyzu ničíme poslední zbytky jeho přirozeného prostředí, každou trávu musíme vysekat a všude všechno poléváme nějakou chemií, ale k tomu to strašlivé sucho... Člověk a sucho (které způsobuje zase člověk) je pro hmyz smrtící kombinace.

Jak obrovské množstí hmyzu zabijí jen sekačky při šílené pravidelné každotýdenní honbě za posekanou trávou v celé republice...

Sekání trávy způsobuje i nedostatek potravy pro druhy hmyzu, živící se květy, a nedostatek vhodného úkrytu pro druhy žijící ve vysoké trávě.

Takové motýly, slunéčka, a třeba světlušky budete vyhlížet opravdu zbytečně. Na mrtvém posekaném trávníku žít nemohou.

No a sekání trávy ničí jedinou ochranu půdy před vyschnutím - travní kryt.

Lidi nejdřív vysekají všechnu trávu až u země, a pak se diví jaké je vedro a sucho, a žádní motýli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 51.24 (?), 31.7.2020 14:38

Asi pred 19 rokmi sme mali v záhrade osy. Bolo ich neskutočne veľa. Potom nasledujúci rok sa nám v záhrade ojavili sršne. Zo začiatku sme sa ich báli ale rýchlo sme zistili, že sú to naše sršne a domácim neublížia. Preletia okolo, skontrolujú prostredie a zasa odletia. Dokonca vletia otvoreným oknom aj do izby. Zasa len skontrolujú a vyletia von. Ešte nikdy nikoho neuštipli. Zato však nemáme v záhrade nepríjemné osy. Ani na popadanom ovocí sa neobjavujú. Lienky a iné chrobáčiky sa v záhrade nachádzajú každý rok, dokonca máme aj našich roháčov. Už minimálne 15 rokov sú u nás v záhrade ubytovaní. Je pravda, že okrem postreku na piliarku nepoužívame žiadnu chémiu.   Preto nech sa našim sršňom v záhrade darí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika