solarni odpuzovac krtku



host - 246.55 (?)
9.5.2013 10:35

Tak nám zabírá na 100% jen jediná věc. Do země zapíchneme klacík a na něj dáme plastovou petku. Manžel ji upraví a vyřeže tak, že se na klacíku díky větru otáčí a ťuká do něj. Dáte si na zahradu podle velikosti různě dvě nebo více podle potřeby. Nevypadá to nějak krásně, ale většinou to jde někde zamaskovat a není to nějak moc hlučné. A krtci jsou pryč.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
host - 149.17 (?), 29.8.2011 17:24

Zdravím, já mám dobrou zkušenost s odhaněčem od firmy Format 1. Je bateriový, poněkud dražší a musí se zakopat nejlépe do chodby krtka. Ale mě funguje. A mezi náma, já bych to v baráku asi taky dlouho poslouchat nevydržel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 143.150 (?), 1.3.2013 21:00

Ty solární odpuzovače na krtky jsou na prd, ten malý solární panýlek dává málo energie, mám to vyzkoušené.

Když tak s bateriovým napájením, nebo s napájením přes trafo ze zásuvky.
Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 229.51 (?), 14.3.2013 11:27

Špatný není bateriový odpuzovač MR11

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 98.191 (?), 15.3.2013 22:11

Dobrej taky mam problem s krtkama, jedine reseni je zkouset.

Kupoval jsem jeden z teska a je na prd nevydrzel ani rok. druhej jsem koupil v penny mel i lepsi solarni panylek ale dosah tak polomer 5m.

takze plasi i doted,  chce to zkouse a mit co nejblize nore a nebo zapichnout i do spravne hloubky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 225.205 (?), 16.3.2013 8:27

Zkuste toto. Mám to 10 dní a přes ty hnusné mrazy mám prokazatelně jednoho krtka a tři hryzce k tomu. Nikdy bzch nevěřil, jak rozsáhlý areál obhospodařuje jeden krtek. Teď je klid. Německý expanzní likvidátor hryzců - model W2  funguje skvěle. Akorát cena těch patron by mohla být nižší. Ostatně i cena za past 890,- Kč není sranda. Koupil jsem na internetu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 187.161 (?), 18.3.2013 15:54

Dotaz pro 225.205

Jak určujete směr uložení hlavně přístroje v chodbičkách?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 18.3.2013 16:21

No, pokud je systém spuštění citlivý, téhle pasti bych (na rozdíl od jiných, zde vychvalovaných) věřil. Směr uložení - buď dvě pasti vložit do částečně odkryté chodby směrem od sebe (finančně náročné), anebo lépe lze využít toho, že do krtiny vede vždy jen jedna chodba a krtek hrnoucí zeminu z nory na povrch, postupuje vždy jedním směrem. To znamená vybrat si čerstvou krtinu, odhrnout hlínu, odkrýt kousek chodby (chodba nejprve vede kousek šikmo dolů ale pak vodorovně), vložit past. Čerstvou aktivní krtinu zjistíme tak, že všechny krtiny rozhrabeme a tam, kde se začne vytvářet nová - to je ta pravá pro naši akci. Nejlepší je najít koncovou krtinu na koncové straně labyrintu, tam je největší předpoklad další aktivity krtka. Krtiny které jsou uprostřed labyrintu mají tu nevýhodu, že chodbička vedoucí do nich je vlastně odbočkou z průběžné chodby a pokud je tato odbočka krátká, poněkud hůře se do ní bude tato střelná past umisťovat. Ale i to je řešitelné - chodbičku lze uměle prodloužit. Krtek má totiž přirozenou vlastnost, že hlínou ucpává všechny nežádoucí otvory a dutiny, takže do ní vleze, aby ji přebytečnou zeminou zasypal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 210.130 (?), 18.3.2013 17:42

Je to přesně, jak píše Wimpi. Našel jsem koncovou krtinu. V Německu je sice možné si přikoupit tojcípou vidlici s kratší prostředním hrotem. Podle obrázků ji zapichnou kolmo nad odkrytou chodbičku a k prostřednímu hrotu připáskují přístroj. Probíhající krtek nadzdvihne spoušť a je to. A le je to drahé, kdybych to potřeboval udělám si to z roxoru. Myslím, že je to zbytečné. A hryzec má většinou díry těměř kolmé k povrchu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 246.55 (?), 9.5.2013 10:35

Tak nám zabírá na 100% jen jediná věc. Do země zapíchneme klacík a na něj dáme plastovou petku. Manžel ji upraví a vyřeže tak, že se na klacíku díky větru otáčí a ťuká do něj. Dáte si na zahradu podle velikosti různě dvě nebo více podle potřeby. Nevypadá to nějak krásně, ale většinou to jde někde zamaskovat a není to nějak moc hlučné. A krtci jsou pryč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jarda.Vysocina - (48) - 162.2 (?), 12.6.2013 7:50

Tak já mám čtyři tyto rotační plašiče asi 10 let a otáčí se na ocelovém drátu a pěkně si klepou, vždycky po čase je přemístím. Krtkům to skutečně nedělá dobře; ne, že by na zahradě nebyli, to jsou, chytil jsem letos dva, ale tolik krtinců, co mají oba sousedé vedle na zahradě jsem já u sebe nikdy neměl. Jen by mě zajímalo, jak pracuje ten elektronický plašič na krtky. Já mám takový na mravence a ten každých 30 vteřin asi na tři vteřiny zabzučí a zachvěje se. Když jsem ho připevnil k ryně u svodu pod střechou, rezonoval celý okap a bylo to slyšet přes 20 metrů daleko. Plašilo to kočky, ptáky a vše okolo. Zapíchnutý v zemi - to zase lezli ven brouci, červi a malí černí mravenci během týdne taky zmizeli. Napište, jak funguje ten proti krtkům. Jarda. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika