Slimáci a zima



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?)
27.2.2015 23:38

Podle všeobecných informací se slimáci líhnou v říjnu už před zimou, ale tito mrňouskové do zimy většinou nad povrch ani nevylezou, stačí jim totiž rostlinné zbytky, které zatahají žížaly pod zem. Ano, tento způsob zimy slimákům svědčí. Přemýšlím, že už jim začnu sypat "modrý z nebe".

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 215.11 (?), 4.2.2012 19:00

Nebál bych se o ně, určitě jich bude zase dost. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 109.40 (?), 1.3.2012 23:00

Rozhodla jsem se, po loňském úmorném sbírání a topení v pivu, že letos použiji Nemaslug. Někde na netu jsem četla návod, jak zvýšit účinnost - nejprve připravit postřik, namočit do něj slimáky(klidně sto jedinců), ty po hodině, infikované hlísticemi, rozházet po zahradě a zbytkem zalít kritická místa (kompost) a záhony. Přijde mi to geniální.

Máme zahradu a sad včetně zatravněného dvorku asi 2.000 m2 a vloni jsme se málem udřeli. Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 141.8 (?), 2.3.2012 16:20

Nemyslím, že by bylo slimáku méně po dnešní obhlídce zahradky, nadzvedla jsem větev chvojiny na primulce a úplně na povrchu země, těsně vedle primulky bylo celé hnízdo bílých kuliček-vajíček slimáků.Mrazy byly skoro 30st.a vajíčkam se nic nestane, jsou už asi tak odolní, že bude problém jejich stav snížit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 2.3.2012 20:46

Dobrý večer. Paní Evo, to není vůbec špatný nápad!!! Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 65.132 (?), 14.1.2015 20:43

Škoda, že hlístice nepřežijí zimu. Naštěstí ani dospělí slimáci zimu také zřejmě nepřežijí. Naposledy jsem viděl malé slimáčky před Vánocemi ve skleníku. Včera a dnes jsem ryl na zahradě a hloubil jámy až do 70 cm a na slimáky jsem skutečně nenarazil. Myslím, že přežijí jen vajíčka. Přitom žížaly a kukly hmyzu jsou vidět až do 30 cm. Uliťáci prý přežívají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.13 (?), 14.1.2015 22:48

  Také jsem spoléhal na to, že pořádná zima učiní těm potvorám přítrž. Když jsem ale v létě v kopcích nad rakouským Kaprunem našel na pěšince tak 10 cm dlouhého výstavně zbarveného slimáka, tak na me padly chmury. Když přežijí zimy tam, tak ty naše jim neublíží.

řekl bych, že zimu přečkají jen vajíčka - na jaře nacházím jen ty velmi malé, přes léto utěšeně narostou. Ani suché období v létě je nezastaví - jsou zalezlí, ale jak jen zaprší, vylezou.  Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mirek 7 - (1) - 188.24 (?), 27.2.2015 23:09

Pozoroval jsem, že na množství slimáků má někdy velký vliv předčasné jaro a oteplení, kdy se vylíhnou z vajíček Když pak přijde pár mrazivějších dní tak vylíhlí slimáčci, kteří nestačí zalézt hlouběji, pomrznou.To už asi mají v sobě vodu a zmrzlé krystaly je vlastně vevnitř roztrhají.Myslím si, že vajíčka v sobě tolik vody nemají.  Míra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 27.2.2015 23:38

Podle všeobecných informací se slimáci líhnou v říjnu už před zimou, ale tito mrňouskové do zimy většinou nad povrch ani nevylezou, stačí jim totiž rostlinné zbytky, které zatahají žížaly pod zem. Ano, tento způsob zimy slimákům svědčí. Přemýšlím, že už jim začnu sypat "modrý z nebe".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika