Slimáci



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?)
27.4.2011 20:01

Vidím to podobně jako pan Vašek - a klepu do dřeva. Zatím nic, loni už ve skleníku řádili jak černá ruka. Zmrzli určitě dospělí, z vajíček jim to chvilku potrvá.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 28.4.2011 20:53

Dneska mě to samé sliboval kolega z práce, že mě jich bude nosit kýbl denně. Je fakt, že si na příval španěláků nemůžu stěžovat ale aspoň vím, jak je ekologicky využít. Když jsem neměl soudružky želvy, už jsem uvažoval o ponorném mixéru specielně na jejich rozmělnění do zálivky kompostu, ale teď je rád vyhlížím, jako lovec jídla a řadím je do potravinového řetězce pěkně dolů.
Naše slimáky a všechny baráčníky neruším a nelikviduju. Jsou to moji spojenci v bitvě se španěláky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 27.4.2011 20:01

Vidím to podobně jako pan Vašek - a klepu do dřeva. Zatím nic, loni už ve skleníku řádili jak černá ruka. Zmrzli určitě dospělí, z vajíček jim to chvilku potrvá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.51 (?), 28.4.2011 8:43

Ano, taky jsem dospělé zatím neviděla (ťukám na dřevo), ale jsou už vylíhlí malí z vajíček, cca 1 cm. Matou tělem, protože takhle mladí nejsou ještě hnědí, ale černí, nebo spíš šediví. Ale je fakt, že v téhle velikosti je žerou rozhodně ropuchy - viděla jsem na vlastní oči - a tím pádem možná i slepýši, ježci a podobně. Ty velké v naší přírodě nežere, obávám se, nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 28.4.2011 14:52
Dobrý deň. Aj u nás už je plno malých slizniakov, pochutnávajú si na redkvičkách, šaláte, špenáte... Keď sa dostanem na záhradu snažím sa ich likvidovať mechanicky - nožom prekrojím priamo na záhone, je to rýchlejšie ako zbieranie. Minulý rok mi trochu pomohol Ferramol, skúšal som aj Nemaslug, ale bez účinku. Tento rok používam zase Ferramol, a skúšam aj dusíkaté vápno medzi riadky, uvidím či to vschádzajúce rastlinky prežijú. Peter
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 108.254 (?), 28.4.2011 15:42

Tak dneska ráno jsem našel prvního slimáka. Boj začíná!!! Jdu koupit Ferramol, ale hlavně nabrousit okrajovač trávníku a dát nové baterky do čelovky. Místo "Ordinace" bude na programu půlení mlžů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 94.122 (?), 28.4.2011 15:47

Nám se domečkoví šneci dali do zbytku (co nevymrzlo) chryzantém .  Zatím jsem je vždycky chválila, že nejsou tak nebezpeční. Malí černí slimáci stačili zlikvidovat 3 brokolice pod netkanou než jsem na ně přišla. Mrchy. Boj začíná. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 28.4.2011 15:52

Tak říkáte, že už to začne? No půjdu to ven omrknout... je zase po dešti, jestli tu nějakého nezbedu nenajdu. Šneků je hodně, ty házím do "dáli", slimáka jsem letos ještě neviděla, tak uvidím co uvidím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 119.104 (?), 30.4.2011 16:11

Zdravím z Frýdku-Místku! Při okopávání jahod jsem na první malé potvory narazila před 14 dny. Hned jsem vyrazila zakoupit Ferramol a už mám posypanou celou zahrádku. Vloni jich tu bylo tolik, že jsem se letos rozhodla, že jim nedám šanci vyrůst do velkých potvor a začnu je "krmit" co nejdříve. Tak uvidíme...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 1.5.2011 20:57

Doufám, že to sypete všude kolem. Když to budete sypat do míst, kde ty šmejdy nechcete, tak se Vám tam všichni natáhnou. Pak sice trhnou bačkorou, ale kdo to má uklízet. Boji zdar! Mrtvej slimák-dobrej slimák!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 42.36 (?), 4.5.2011 8:05

Tak my máme slimáků plnou zahradu. Jak mladých, tak dospělých :(zaručeně na ně působí písek, ale ten se vsákne do půdy a to by člověk musel týdně sypat minimálně deset kilo písku. No vyzkouším asi poprvé ten vanish. Do bojeee! Petra S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika