Slimáci



host - 31.20 (?)
1.6.2008 12:51

Taky se přidám k diskuzi o těchto všežroutech všeho zeleného.Zkouším všechny možné prostředky od chemie až po samotný sběr.Nejvíc se mi ale osvědčilo nezalévat večerale až ráno.Posbírám určitě akorát tak čtvrtnu co jsem sbírala dřív a rostlinky mám celé.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                  
host - 31.20 (?), 1.6.2008 12:51

Taky se přidám k diskuzi o těchto všežroutech všeho zeleného.Zkouším všechny možné prostředky od chemie až po samotný sběr.Nejvíc se mi ale osvědčilo nezalévat večerale až ráno.Posbírám určitě akorát tak čtvrtnu co jsem sbírala dřív a rostlinky mám celé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 175.134 (?), 1.6.2008 20:37

Tak to já a mé jiřiny jsme letos dopadly bídně. Měla jsem to ošetřené jako jiné roky, to bylo vždycky v pohodě a letos mi ty hnusáci úplně ohlodaly asi třetinu zasazených jiřinek. To znamená, že už letos asi nepokvtou. Než znovu vyrazí a nakvetou, bude podzim. Máte prosím někdo zkušenost s Ferramolem? Nechci trávit jiná zvířátka. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.133 (?), 2.6.2008 23:58

Mám jen pár m2 zahrádky v Praze u bytu a byla jsem v šoku, když jsem i tady na svých asi šesti bylinkách (jinak samá tráva) našla slimáky, jak je vesele okusují! Zakoupila jsem Ferramol, ale asi to nechtějí žrát.. Nemám žaludek na solení ani střihání, mám instalovat sklenici s pivem? Prosím, poraďte, Adéla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.34 (?), 4.6.2008 9:57

Vanish slug pellets zabírá spolehlivě, nasypat na plochá plastová víčka a umístit na záhony nebo i prosypat mezi rostliny, vydrží i déšť.Dá se koupit v hobbymarketech do 100,-Kč/200 gr.Pivo nic moc.Slimák zdechne přímo na záhoně, je potřeba vidět výsledek a ne jako u ostatních přípravků, že zaleze do půdy a tam snad možná zdechne.Oplocení záhonu nepomůže, pokud jsou už zalezlí v půdě.Za tmy vylézají přímo z otvorů, ti menší i po žížalách.Překopání záhonu nepomůže.Osobní zkušenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 175.134 (?), 4.6.2008 10:43

Já sypu slimákům na ploché destičky, které trochu vmáčknu do hlíny, "aby nemusli lézt do kopce" a nad ně dám takovou malou stříšku, oni rádi pod něco zalezou, a tam na ně čeká pohoštění. Jen ty chcíplé pak musím vyzbírat, i když se o ně někdy postarají mravenci. Tu stříšku dělám tak, že odstřihnu dno od kelímku od másla "Perla" a zbylý váleček rozstřihu napůl, na dva půlválečky. Šikovný kutil by jistě přišel na hezčí řešení stříšky. Není to paráda v záhonu, ale sežrané kytky jsou horší. Neprší na granulky a nedostanou se k tomu zvířeta a ptáci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.130 (?), 4.6.2008 12:47

Feramol mi slušně účinkuje. Mám zatím jen jeden malý záhoneček (stavba), takže mi nevadí ho hustě a často zasypávat, ale nedovedu si představit, že bych to dělala po celé zahradě. Je to docela drahé. Uvažuji o těch kačenkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 126.90 (?), 8.6.2008 20:31

Osobně se přikláním k ekologickým metodám, i když si taky nechci nechat zaneřádit zahradu trusem. Takže mám kachny ve voliéře a sbírám a sbírám, vždycky se na to vrhnou, jako kdyby týden nežraly. Vloni jsme navíc založili jezírko a minulý týden večer jsem tam viděla promenádovat se samici ropuchy - doufám, že si ji brzo najde samec a za pár roků se mi tu usadí stabilizovaná populace ropuch.Takže slimáci - třeste se!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 201.8 (?), 9.6.2008 9:06

ahoj, zkoušel jste někdo nějakou mechanickou ochranu? Mě napadla taková levná a jednoduchá věc. Jsou to takové ty práskající bublinky z igelitu. je to levné a dát toho cca 10 cm do země a 20 cm na výšku kolem záhodů do rohu omotnout kolem tyčky.  je to nesmysl?  Mám pocit že by to ty slimáci hůř přelézali? díky Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.130 (?), 9.6.2008 9:45

Tak jsem včera po dešti poprvé nabodávala slimáky na bodec, uliťáky jsem pak zabíjela kamenem, ale když jsem viděla, jaká invaze se chystá ze sousedovy neposekané zahrady, padlo na mě zoufalství. Asi si dám kolem celé zahrady tu plechovou ohrádku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.71 (?), 9.6.2008 11:49

Já taky včera sbírala a sbírala... A když najdu něco ožraného tak si vždy řeknu, nebýt sbírání, bylo by sežrané komplet vše... jeden bio pěstitel v městě na trhu mi povídal - jo jo - já pokaždé vysadím tak 200 sazenic salátů více, protože je mi jasné, že ty krajní všechny padnou za potravu někomu jinému...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika