Slimáci



vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 32.81 (?)
29.5.2014 7:02

Hmmm, to se opravdu vyplatí objednat v Německu 2kg za 500, když si můžete objednat 2kg za 380,- v Čechách... VJK

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 19.8.2013 11:18

To je známá věc ale kolik zahrádkářů to takhle může řešit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 32.81 (?), 29.5.2014 7:02

Hmmm, to se opravdu vyplatí objednat v Německu 2kg za 500, když si můžete objednat 2kg za 380,- v Čechách... VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 29.5.2014 7:15

ten Ferramol se da koupit i u nas jako v zahranici, nemluve o drahem dovozu, mnohdy se bojim, ze neadaptovane rostliny tady neporostou, take to chce kupovat rostliny primo u pestitelskych zahradniku, ne u zahgradnich center co maji vydlazdeno a maji akce na bylinkove dny atd...!centra typu Zahrada Lysý či Chládek v Praze urcite vse prekupuji a je to na cene znat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 115.36 (?), 5.9.2010 8:37

dobrý den moje babička je sbírá okolo 10h večer a pak sice nerada, je posype solí a je to velmi účinné jednou jich nasbírala na dvouch místech118 (na kompostech)všechny je vysbírala do takové misky (když si koupíte rakvičky a sníte je tak to do toho dávejte ty slimáky)a nalila trošku vody posolila hooodně a rychle to účinkovalo a taky si do zahrady rozmístila petláhve poodstřihlé a nalila do nich pivo tak se jich také začala hodně zbavovat, nebo před vrata od zahrady dejte 2 pet láhve s pivem na rohy a jestly máte sousedy na bocích tak jim poradte to samé a začnete se jich zbavovat mnohem více, a před zahradou můžete solit solí i zem ale s mírou (pokud vám tam neroste okrasa) VAROVÁNÍ: neházejte slimáky do vody vracejí se, nesolte nic na zahradě (květiny atd...)protože by vám tam už nic nevyrostlo. KIKATOMKOVA@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
French - (21) - 251.159 (?), 30.5.2014 23:32

Používáme modré granulky proti slimákům a také chodíme sbírat. Ale teď jsem se dočetla, že i když na obale je napsáno, že neškodí domácím mazlíčkům, tak někteří chovatelé píší, že se pes může otrávit už z jedné granulky. Nemáte o tom někdo víc informací? Dnes jsem poprvé rozházela granule po zahradě a pes je dosti očuchával, i když mě neviděl jak je házím. Raději jsem ho byla teď zavřít do kotce, ale dostala jsem strach, aby se neotrávil a nebo nedejbože něco horšího.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 233.105 (?), 7.10.2010 2:36
Já už se těmto návodům jen směju.Solení, sbírání,trávení, jehličí,afrikáni, atd mám taky zasebou.Domluvili jsmese se sousedem, koupili hlístice a 100% účinost.Stačilo menší balení na 20árů.Máme pozemky na sever pod kopcem a ktomu potok.Nebyl problém nasbírat kbelík slimáků deně.Např.dnes jsem neviděl ani jednoho.My jsme 2 kbelíky slimáků naočkovali a pak rozházeli, asi je to nejlepší.Nevíte jestli hlístice přezimují?Zdravím P.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 233.105 (?), 7.10.2010 3:06
Ještě dodám, že hlístice učinkují poznáte podle šedo-bílé barvy slimáků.Aspoň si to myslím, protože než zmizeli tak se takto přebarvili.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 133.163 (?), 7.10.2010 7:02
Já jsem včera taky neviděl ani jednoho, a bez hlístic. Možná to bude tím že je na ně zima! Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 159.201 (?), 26.1.2011 1:17

Bohužel hlístice nepřezimují musí se znovu každý rok nasadit ale je to k ničemu pokud to děláte sami

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 159.201 (?), 26.1.2011 1:32

Jinak slimáci jsou zrcadlem člověka, podle mě nám tím příroda ukazuje přemnožení lidské rasy a to jak člověk vše ničí. Za množení si slimáků můžem sami, dřív každý dům měl hospodářská zvířata dnes už jsou jen okrasné zahrady a to je pro slimáky jak dělané. Pokud se do likvidace nezapojíme všichni nezbavíme se jich.To že vy je třeba likvidujete nestačí, slimák se za noc přemístí až o 50m.tak že ty co zlikvidujete od souseda zas příjdou jiný :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika