Slimáci



Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?)
18.6.2013 15:28

Mě připadá, že pomáhal donedávna a teď už vůbec. Cukety zasypané ferramolem byly ráno obalené slimáky. Oproti včerejšku přece jenom zlepšení, zlikvidoval jsem jich rovných 200 a šel spát.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 17.6.2013 19:24

U nás taky žádná kalamita, dnes jsem ve foliáku našel dvě kedlubny s okousanými listy, rozhodil jsem deset modrých granulek Vanische a do zítřka je po nich.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 18.6.2013 10:28

Dobrý den, tak oproti jiným rokům je to u nás letos lepší. Ale i tak mi potvory sežrali skoro celý záhon jiřin (3x5 m), tak teď čekám, jestli mi vůbec z toho něco vyroste nebo znovu obrazí. Chemii nepoužívám kvůli psům, jen sbírám a sbírám. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.7 (?), 18.6.2013 12:38

Ferramol mozete, psom neublizi a ani ho nebudu zrat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 18.6.2013 13:42

Ano, já vím, ale v tom mém množství to prostě nejde. Není to jen o jednom záhonu, musela bych ho nasypat po celé zahradě. Ale děkuji za radu. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 18.6.2013 15:28

Mě připadá, že pomáhal donedávna a teď už vůbec. Cukety zasypané ferramolem byly ráno obalené slimáky. Oproti včerejšku přece jenom zlepšení, zlikvidoval jsem jich rovných 200 a šel spát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 125.110 (?), 18.6.2013 22:46

Mám podobnú skúsenosť. Na začiatku sezóny im chutil, teraz dávajú prednosť iným maškrtám - napr. dozretým jahodám :-/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.55 (?), 23.6.2011 12:44

Co poradit? Prostě bojovat. Chemii nechci používat (pes, děti,kočky), a tak sbírám. U některých "důležitých" rostlin (hlavně to dávám na cukety) se mi osvědčilo, že jsem zarazil do země 4 kůly, obtáhl jsem to folii, kterou používáme v práci na balení palet, 2x okolo kvůli zpevnění. A dole u paty to obsypávám pískem. Už to mám letos 3. rok, a je to dobrý. Když vylezou přes písek a pak musí do výšky tak 50cm, tak se jim nechce a jsou líní. Pak občas seberu jen ty, co jdou přes půdu, tj. zemí. Škoda, že se nedá obtáhnout celá zahrada. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.173 (?), 23.6.2011 17:50

S tou strečovou folií se mi to zdá jako jeden z nejlepších porotislimáčích nápadů. Já mám letos štěstí, že se mi ubytoval v boudě na nářadí ježek. Pominu-li, že je to velkké čuně, kálí po celé boudě, roznáší to pacičkama, tak letos nemám, zatím na zahradě slimáka, a do boudy chodím po špičkách, ve dne spí, abych ho nevzbudil. Zlatý ježek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.55 (?), 24.6.2011 11:25

Ježka nemám, mám psa. To nejde dohromady. Jinak u nás teprve začínají vylézat, tak se netěšte. Docela by mne zajímalo, jestli se někdo zabýval vlivem některých rostlin na slimáky. Všiml jsem si, že nežerou cibuli a česnek, jen projdou dál po zemi na lepší. Co okurky, ty jim taky nechutnaj, kromě teda plodů? Dumám, jak to použít při ohraničení pozemku nebo alespoň záhonů. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 29.6.2011 18:04
Citace z hosta.cz : Plži nemají rádi celou řadu alkaloidů a šíří se o tom více či méně zaručené zprávy. Berte proto pár následujících řádků jako návod k experimentům. Všichni asi víme, že ty mrchy láká pivo, zavadající rostliny a mršiny soukmenovců. Dále je vrcholně nebaví pelyněk, yzop, rozmarýn, fenykl, chilli, česnek a koňské kaštany. Ve formě nasekané natě či výluhu dle povahy. Podle majitelky National collection of Astrantia, Penny Waters, nesnáší plži jarmanky. U nás jim mladé výhonky okusovali, ale v nouzi se vrhají i na starší. Mohu říci, že spojení silic ořešáku a jarmanky vytvořilo nejzdravější kout s nejhezčími bohyškami v celé zahradě. Vadí jim prostě třísla a výrazné silice. Nervově paralytický je pro plže kofein a podle mých pokusů to vypadá, že jim kafíčko vážně nejede. Nicméně smrt nastává až po denní lógrové lázni.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika