Slimáci



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?)
17.6.2013 19:24

U nás taky žádná kalamita, dnes jsem ve foliáku našel dvě kedlubny s okousanými listy, rozhodil jsem deset modrých granulek Vanische a do zítřka je po nich.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 17.6.2013 19:24

U nás taky žádná kalamita, dnes jsem ve foliáku našel dvě kedlubny s okousanými listy, rozhodil jsem deset modrých granulek Vanische a do zítřka je po nich.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 18.6.2013 10:28

Dobrý den, tak oproti jiným rokům je to u nás letos lepší. Ale i tak mi potvory sežrali skoro celý záhon jiřin (3x5 m), tak teď čekám, jestli mi vůbec z toho něco vyroste nebo znovu obrazí. Chemii nepoužívám kvůli psům, jen sbírám a sbírám. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.7 (?), 18.6.2013 12:38

Ferramol mozete, psom neublizi a ani ho nebudu zrat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 18.6.2013 13:42

Ano, já vím, ale v tom mém množství to prostě nejde. Není to jen o jednom záhonu, musela bych ho nasypat po celé zahradě. Ale děkuji za radu. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 18.6.2013 15:28

Mě připadá, že pomáhal donedávna a teď už vůbec. Cukety zasypané ferramolem byly ráno obalené slimáky. Oproti včerejšku přece jenom zlepšení, zlikvidoval jsem jich rovných 200 a šel spát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 125.110 (?), 18.6.2013 22:46

Mám podobnú skúsenosť. Na začiatku sezóny im chutil, teraz dávajú prednosť iným maškrtám - napr. dozretým jahodám :-/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.55 (?), 23.6.2011 12:44

Co poradit? Prostě bojovat. Chemii nechci používat (pes, děti,kočky), a tak sbírám. U některých "důležitých" rostlin (hlavně to dávám na cukety) se mi osvědčilo, že jsem zarazil do země 4 kůly, obtáhl jsem to folii, kterou používáme v práci na balení palet, 2x okolo kvůli zpevnění. A dole u paty to obsypávám pískem. Už to mám letos 3. rok, a je to dobrý. Když vylezou přes písek a pak musí do výšky tak 50cm, tak se jim nechce a jsou líní. Pak občas seberu jen ty, co jdou přes půdu, tj. zemí. Škoda, že se nedá obtáhnout celá zahrada. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.173 (?), 23.6.2011 17:50

S tou strečovou folií se mi to zdá jako jeden z nejlepších porotislimáčích nápadů. Já mám letos štěstí, že se mi ubytoval v boudě na nářadí ježek. Pominu-li, že je to velkké čuně, kálí po celé boudě, roznáší to pacičkama, tak letos nemám, zatím na zahradě slimáka, a do boudy chodím po špičkách, ve dne spí, abych ho nevzbudil. Zlatý ježek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.55 (?), 24.6.2011 11:25

Ježka nemám, mám psa. To nejde dohromady. Jinak u nás teprve začínají vylézat, tak se netěšte. Docela by mne zajímalo, jestli se někdo zabýval vlivem některých rostlin na slimáky. Všiml jsem si, že nežerou cibuli a česnek, jen projdou dál po zemi na lepší. Co okurky, ty jim taky nechutnaj, kromě teda plodů? Dumám, jak to použít při ohraničení pozemku nebo alespoň záhonů. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 29.6.2011 18:04
Citace z hosta.cz : Plži nemají rádi celou řadu alkaloidů a šíří se o tom více či méně zaručené zprávy. Berte proto pár následujících řádků jako návod k experimentům. Všichni asi víme, že ty mrchy láká pivo, zavadající rostliny a mršiny soukmenovců. Dále je vrcholně nebaví pelyněk, yzop, rozmarýn, fenykl, chilli, česnek a koňské kaštany. Ve formě nasekané natě či výluhu dle povahy. Podle majitelky National collection of Astrantia, Penny Waters, nesnáší plži jarmanky. U nás jim mladé výhonky okusovali, ale v nouzi se vrhají i na starší. Mohu říci, že spojení silic ořešáku a jarmanky vytvořilo nejzdravější kout s nejhezčími bohyškami v celé zahradě. Vadí jim prostě třísla a výrazné silice. Nervově paralytický je pro plže kofein a podle mých pokusů to vypadá, že jim kafíčko vážně nejede. Nicméně smrt nastává až po denní lógrové lázni.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika