Slimáci



host - 151.3 (?)
15.7.2010 11:00

Letos jsem pořídil kachny indické běžce. Celý den rejdí zobákem v trávě, o slimejše se přetahujou, já se bavím jejich sledováním při lovu a řádění ve vaniččce s vodou a od slimejšů mám pokoj :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
                  
host - 165.248 (?), 11.10.2011 12:13

Dobrý den, pane Hloušku, podařilo se Vám zjistit, zda-li někdo již ty plechové obrubníky vyrábí? Díky za info.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jasněnka - (3) - 100.250 (?), 8.7.2010 22:25

Koukněte se na pár dní staré Události v regionech-Brno na stránkách ČT. Ve vesnici u Brna jeden pán použil biologický přípravek-nějaká voda, v které utopil nachytané slimáky a rozházel je po zahradě. Slimák je kanibal, sežral a umřel. V přípravku je nějaký malý živočich, který napadne dýchací ústrojí a slimák se udusí. V televizi název říct nesmí ale určitě to musel někde koupit. Pán se ještě pojistil, že nepřijde slimák od sousedů. V místním rozhlase nechal vyhlásit, že kdo chce, dá mu namíchamý přípravek zadarmo- přišli lidé z celé vesnice. Prý akci slimáci bude opakovat aby byla jistota...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
brunecova - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 146.135 (?), 8.7.2010 22:50

Nemaslug - parazitické hlístice aktivně vyhledávájí slimáky v půdě a pronikají do nich dýchacími otvory.  Přípravek je určen pro použití v zelenině, okrasných rostlinách i ve sklenících.  Dodává BIOCONT laboratory Brno.  Mám to odzkoušené v loňském roce, mohu doporučit.  Cena necelých 400 kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 70.100 (?), 9.7.2010 6:51

Mám to odzkoušené v letošním roce, cena s poštovným 580 korun, nemohu doporučit. Absolutně žádná účinnost. O dodržení návodu a podmínek prosím nebudem diskutovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 245.108 (?), 25.12.2017 6:35

hlístice jsou na slimáky naopak velmi účinné. Vy totiž právě ten návod co s nimi posílají nesmíte dodržet. Aplikace postřikem je skutečně k ničemu. Až příště parazitické hlístice objednáte tak si nasbírejte slimáky, ideálně větší množství, hlístice nařeďte podle návodu a roztokem slimáky zalijte. Nechte cca15min máčet a nakažené slimáky rozneste po zahradě. Slimáci zalezou do země nebo chcípnou na místě a jejich kanibalští příbuzní je sežerou a infikují se a koloběh likvidace krásně začne. Zbytek roztoku vylijte do kompostu čím je kompost větší, tím lépe.  Pokud použijte hlístce takhle, máte od slimáků pokoj i na mnoho let dopředu. Ve vlkém kompostu, jsou hlístice schopné přezimovat a tím jak potom kompost roznášíte, tak vlastně dál šíříte i hlístice a chráníte zcela ekologicky své rostliny, mám to osobně vyzkoušené a nic lepšího proti slimákům jsem neobjevila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.145 (?), 30.7.2010 1:11

Dobrý den, prostředek se jmenuje NEMASLUG. Jsou to mikroskopické hlístice=paraziti plžů. Cena je dost vysoká. Přeji všem hodně úspěchů v tomto nerovném boji s přírodou. Ale asi bude ještě hůř.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 151.3 (?), 15.7.2010 11:00

Letos jsem pořídil kachny indické běžce. Celý den rejdí zobákem v trávě, o slimejše se přetahujou, já se bavím jejich sledováním při lovu a řádění ve vaniččce s vodou a od slimejšů mám pokoj :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 151.3 (?), 15.7.2010 11:07

P.S. Při počtu 3 kachen na cca 600 m2 jejich trus neřeším a kytky a zeleninu opravdu nežerou. A salát jsme stihli zkonzumovat dávno :) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 97.148 (?), 21.7.2010 18:11

Máme indické běžce od loňského srpna. Vysbírali slimáky tak důkladně, že letos běhají po zahradě a slimáci nikde - leda nějaký přeleze od sousedů. Chcete někdo půjčit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 11.220 (?), 22.7.2010 19:32
dostala jsem na slimáky elektonickou ohrádku letos asi před měsícem, musela jsem je vyzbírat ručně všechny takže to pár dní zabralo, dneska jsem nazbírala 2kg jahod... je to úžasné, jahody jsou ohrazené solárním "bezbouďák"em. doporučuji všem zoufalcům a nadšencům zahrádky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika