Skudci na paprike



host - 211.17 (?)
8.6.2012 23:32

Letos pěstuji tabák, zatím roste jako blázen, potom budu aplikovat postřik.

Tabákový výluh proti mšicím

Návod na tabákový výluh proti mšicím

    150g tabáku rozmícháme ve 3 litrech vody, za občasného míchání vaříme pod pokličkou nejméně 1 hodinu.
    Po uvaření nám zbyde zhruba 2,5 litru tmavě hnědé zapáchající tekutiny, kterou přecedíme přes jemné sítko (punčochu, gázu, prostěradlo).
    Tímto výluhem naplníme postřikovač a rozředíme 1:1 a stříkáme na zasažená místa mčicemi. Při většim napadení rostliny papriky je lepší použít 100% koncentrovaný roztok, účinek bude rychlejší.

TIP: Do výluhu přidejte kapku jaru (vůči rostlinám nešetrné). Šetrnější metoda může být rozvařený nastrouhaný plod kaštanu, nebo mydlice lékařské, co by smáčedla (Smáčecí přípravky – povrchově a kapilárně účinné látky mající značnou smáčivost, schopnost ve formě vodných roztoků vytvářet souvislou tenkou kapalinovou vrstvu na hydrofobním povrchu tuhých hmot a rychle pronikat do pórů látek. Účinnou chemickou složkou smáčedel jsou některé saponáty.) Způsobují tedy lepší přilnavost snížením povrchového napětí kapaliny a delší působení na listu po postřiku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
marekfe - (1) - 49.103 (?), 9.5.2012 21:28, zobrazeno: 8194x

Na paprike sa zacali objavovat mravce potom ako som si lepsie obzrel som zistil ze to nie je jedine co je na listoch, vie mi niekto povedat co su tie zelene vajicka alebo co mi napadlo papriky a ako bojovat proti tomu prirodnou cestou (bez chemikalii)

paprika
paprika
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3250) - 5.149 (?), 9.5.2012 21:35

Mšice.

Mšice na listu papriky
Mšice na listu papriky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
RadekH - (20) - 224.231 (?), 19.5.2012 21:17

Vážení mám letos šílenej broblém ze mšicema na paprikách. Asi před dvouma měsícena se mi na paprikách oběvily mšice a doposud se mi nepodařilo se jich zbavit. Když sem je oběvil tak sem použil přípravek KARATE opakovaně 2 z odstupem týdne a to nezabralo pak sem ručně mšice z rostlin uml, ale za pár tam byli zase poté sem použil koupel z hypermanganu ale do týdne už tam zase bly. Teď sem použil přípravek PIRIMOR ale zdáse že ani ten nezabral. Už fakt nevím jak naně. Budu vděčný za jakoukoli radu jak se těch sviní zbavit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 211.17 (?), 8.6.2012 23:32

Letos pěstuji tabák, zatím roste jako blázen, potom budu aplikovat postřik.

Tabákový výluh proti mšicím

Návod na tabákový výluh proti mšicím

    150g tabáku rozmícháme ve 3 litrech vody, za občasného míchání vaříme pod pokličkou nejméně 1 hodinu.
    Po uvaření nám zbyde zhruba 2,5 litru tmavě hnědé zapáchající tekutiny, kterou přecedíme přes jemné sítko (punčochu, gázu, prostěradlo).
    Tímto výluhem naplníme postřikovač a rozředíme 1:1 a stříkáme na zasažená místa mčicemi. Při většim napadení rostliny papriky je lepší použít 100% koncentrovaný roztok, účinek bude rychlejší.

TIP: Do výluhu přidejte kapku jaru (vůči rostlinám nešetrné). Šetrnější metoda může být rozvařený nastrouhaný plod kaštanu, nebo mydlice lékařské, co by smáčedla (Smáčecí přípravky – povrchově a kapilárně účinné látky mající značnou smáčivost, schopnost ve formě vodných roztoků vytvářet souvislou tenkou kapalinovou vrstvu na hydrofobním povrchu tuhých hmot a rychle pronikat do pórů látek. Účinnou chemickou složkou smáčedel jsou některé saponáty.) Způsobují tedy lepší přilnavost snížením povrchového napětí kapaliny a delší působení na listu po postřiku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 39.197 (?), 9.6.2012 7:55

Na mšici řešetlákovou platí jedině Mospilan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 242.206 (?), 20.6.2012 14:21

Jako primární škůdce vidím mravence. Když si udělali vloni ve skleníku mraveniště, nasadili si mšice na papriky a skončil jsem. Bylo jich tolik, že jsem to nezvládl. Je třeba zlikvidovat mravence.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika