Sametka podzimní - Trombicula autumnalis



host - 29.55 (?)
19.8.2009 19:47

tak se ještě jednou vyjádřím... pokud se sviluška zavrtá a začne svědění stačí očním kapátkem nakapat na pstižené místo 2-3 apky... je samozřejmostí, že oční kapátko nepoužijete na kapání do očí... na veterině chtělí za pár kapek tzv.spotonu i 1500kč a tvrdili, že to má účinek 3-4 týdny, což je nesmysl.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 26.8.2009 14:08

Dobrý den.Už jsem tu párkrát četla diskuzi o sametkách.Chválabohu je u nás nemáme.Ale dnes jsem v katalogu fa. Just narazila na insekt spray který má účinkovat na spoustu hmyzu.,ůdajně vyzkoušený i v tropech.učinek trvá až 12hod.Mají i stránky na netu.Třeba vám to pomůže.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 131.156 (?), 18.8.2009 14:36

Na sametku zkuste jakýkoliv olej (např. olivový) 1 dcl a přidejte 1 kapku tea tree oleje (olej čajovníku - koupíte v lékárně). Tea tree slouží jako desinfekce, jakýkoliv olej vadí sametce - potření olejem je doporučováná léčba ve Velké Británii. Prosím, přestaťe používat chemické prostředky jako biokill, difusil atd. na zvířata, negativně jim ovlivníte jaterní činnost. Stačí jim potřít postižená místa např. mezi drápky u koček a psů a v záhybech ušních boltců 2x denně. Na sebe koneckonců používejte co chcete. 

S pozdravem

R.B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 216.211 (?), 19.8.2009 6:45

Přečetl jsem si velmi pozorně vaše příspěvky. Jsem poštípán asi stejně jako vy. Můj pes bohužel také, protože má krátkou srst. Navšívil jsem veterináře, později i veterinární kliniku. Každá rada je drahá. Stálo mě to celkem 4 000,-Kč a pořád nic. Teprve, když nám shořela stodola a trávník byl poset popelem, svilušky už se neobjevily. Takže nejrozumnější se mi jeví rada, buď se budeme muset naučit respektovat přírodu a ne sypat do trávy chemikálie, které škodí našim miláčkům anebo... si postavte každý stodolu a v období, kdy svilušky nejčastěji začnou škodit, stačí jen škrtnout...

Samozřejmě se směju, ale když jsem byl asi v polovině vašich příspěvků, tak mě upoutala debata o anonymech, kde všichni přispěvatelé úplně zapomněli na problém svilušek. Další moje rada: nehádejte se, když jste poštípaní všichni stejně.

Ve svém životě musíme brát i věci s nadhledem. Kdyby prasata uměla psát, určitě by psaly o tom, jak je lidi jedí... Takže poslední rada: úsměv, respekt k přírodě a buďme rádi, že nepřenáší nějaké nemoce. A teď všichni do mě a hned nám bude všem líp.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 34.242 (?), 19.8.2009 13:08

vážení a milý.když vás čtu, tak se musím smát.už naši prarodiče věděli, že stačí obyčejná sklenka od hořčice, která se naplnila jahodovým listím a přidaly se 4 lžíce petroleje a 2 stroužky česneku a 1 bobkový list. pak stačí přikrýt a máme medicínu na celé období svinušek.očním kapátkem aplikujte a je po starosti.pokud si někdo neví rady, obradte se na starší generaci a ne na ptáka loskutáka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 143.205 (?), 19.8.2009 13:16

a jak se to používá? Prosím,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 143.205 (?), 19.8.2009 13:27

Pardon, očním kukátkem na kůži?  Opravdu petrolej a česnek, tak to bych asi nevydržela. a kdy, hned jak se zakousne, to bych asi nedělala nic jiného než číhala s kapátkem v ruce,  já opravdu nerozumím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 16.190 (?), 19.8.2009 15:35

No tak, nedívejte se na svět tak pesimisticky, vezměte to jako zajímavost, která tehdy asi účinkovala. Dětské vši se také ničily petrolejem. Co mi o tom babička navyprávěla... Já ničím sametky alpou. Trochu svědivé místo na noze poškrábu a potřu víc alpou. Jednak to uklidní a příjemně chladí, podle potřeby to pár krát zopakuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 29.55 (?), 19.8.2009 19:47

tak se ještě jednou vyjádřím... pokud se sviluška zavrtá a začne svědění stačí očním kapátkem nakapat na pstižené místo 2-3 apky... je samozřejmostí, že oční kapátko nepoužijete na kapání do očí... na veterině chtělí za pár kapek tzv.spotonu i 1500kč a tvrdili, že to má účinek 3-4 týdny, což je nesmysl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.205 (?), 20.8.2009 12:26

ano, já jsem to pochopila tedy správně. Přesto děkuji nechci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.252 (?), 25.8.2009 9:38

Moc jste mě pobavil, kdyby všichni měli vždy takový nadhled - hned by se žilo lépe. :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika