Sametka podzimní - Trombicula autumnalis



host - 127.219 (?)
13.8.2009 23:34

Dobrý den! Také nás každý rok trápí sametka. Bohužel jsem to letos opět podcenila a vzala jsem na zahradu k rodičům, kde se sametka vyskytuje své dvě děti a naše nové králíčky sebe, děti a psi stříkáme biokillem(zde už zmíněným),který nám opravdu zabírá.je lepší se postříkat několikrát za den a postižená místa při tom třít(sametka se rychleji pustí).Jestli však mohu někoho požádat o radu-mohu s tím postříkat i králíčky-teddy zakrslí(..a pokud ne, čím je tedy postříkat)?jednak by se prý neměli namočit(což je problém, když je musím celé postříkat) a za další mám strach, když se neustále olizují, aby se neotrávili.moc děkuji za radu! jana k.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
      
host - 21.57 (?), 12.9.2008 4:18
Naši předkové dobře věděli, proč na jaře vypalovat starou trávu. Nebyly Sametky ani klíšťata a borelioza. Ovšem naši moudří zákonodárci jsou názoru: nechoďte do přírody, ale do hospody a podporujte státní kasu konzumací. Pálením trávy zahubíte užitečného broučka! Ovšem plošný postřik chemií je v naprostém pořádku. Kocourkov.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 102.18 (?), 12.9.2008 12:29

Můžu Vám popsat pouze svou zkušenost. Prvotní pupenec a svědění bych odhadla stejně. Ovšem sametka svědí posléze tak příšerně a intenzivně, že má člověk pocit, že pokud to nerozdrásá úplně do krve, tak se snad zblázní z toho svědění. - Když se neovládnu, desinfikuji to čistým líhem. - Sama jsem sametku ani hlavičky jejich larviček na vrcholu pupenů nikdy neviděla. Mám poškozený zrak a pár let nosím brýle na dálku a pokud potřebuju vidět něco zblízka či malého, musím nandat brýle na blízko. Zcela bezpečně a na 100% zda to byla sametka nebo např. komár poznáte, až se pupeny ztratí nebo vyhojí. Po sametce zůstávají tmavé rudofialové skvrny hodně dlouho-půl roku úplně v pohodě. Občas se nezasvěcení lidé dívají na "ony pozůstatky" po sametce dost nedůvěřivě. Zřejmě to vzbuzuje v některých jedincích pocit, že by se mohli taky "něčím nakazit".M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.122 (?), 12.9.2008 13:23
Nebyly klíšťata? To myslíte vážně? Byly hromady klíšťat, jenže tehdy nikdo nikoho neděsil že kdo nedostane injekci tak na to umře, takže to lidi moc neřešili.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 29.17 (?), 18.2.2009 21:15

Přečetl jsem si v rychlosti příspěvky o sametce a drbu se na celém těle. Nemám s nimi na štěstí osobní zkušenost. Poprvé jsem se s nimi setkal teoreticky před mnoha lety snad v časopisu Živa. Pokud si dobře pamatuji, tak tam bylo uvedeno, že se vyskytují v trávě na západ od Vltavy. Klíšťata tady byla snad vždy. Jen ve 2. sv. válce sem byla zavlečena klíšťová encefalitida přes koně postupující Rudé armády. Je původem ze Sibiře. Boreliozu snad poprvé našli u pacienta v Anglii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 205.187 (?), 11.10.2008 10:53

Dobrý den, čtu tady Vaše příspěvky a jsem bezradná.My zahradu nemáme, bydlíme v paneláku na sídlišti.asi koncem srpna jsem obevila ve dvou pokojích nějaký hmyz, který lezl po stěně.Pár jsem jich přilepila na lepící pásku a poslala do jedné deratizační firmy k určení.Napsali mi, že se jedná o sametku podzimní.Nejde mi do hlavy od kud se vzala, čím se tedy živí, protože u nás nebyl poštípaný nikdo.Místa kde se sametky vyskytovaly jsem postříkala spreym Biokill a zatím se neobjevily.Máte někdo podobnou zkušenost?Nebo se entomolog při určení netrefil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 60.159 (?), 17.7.2009 18:49

Dobrý den, v lékárně lze zakoupit Diffusil H. Tímto sprejem si stříkám nohy a sametky na mě (takřka) neútočí. Aplikuji to i na dceru. Doporučuji.  Hedvika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 127.219 (?), 13.8.2009 23:34

Dobrý den! Také nás každý rok trápí sametka. Bohužel jsem to letos opět podcenila a vzala jsem na zahradu k rodičům, kde se sametka vyskytuje své dvě děti a naše nové králíčky sebe, děti a psi stříkáme biokillem(zde už zmíněným),který nám opravdu zabírá.je lepší se postříkat několikrát za den a postižená místa při tom třít(sametka se rychleji pustí).Jestli však mohu někoho požádat o radu-mohu s tím postříkat i králíčky-teddy zakrslí(..a pokud ne, čím je tedy postříkat)?jednak by se prý neměli namočit(což je problém, když je musím celé postříkat) a za další mám strach, když se neustále olizují, aby se neotrávili.moc děkuji za radu! jana k.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.1 (?), 16.8.2009 0:33

myslím, že i na králičky to může, aspoň dle údajů výrobce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 76.250 (?), 17.8.2009 13:18

Dobrý den, nečetla jsem celou diskuzi, takže jsem s radou možná druhá, ale nám na tyhle oranžové mrchy kromě běžného repelentu či difusilu báječně pomáhá sirná mastička, kterou namíchají v lékárně. Jednak zmírňuje svědění už zakouslých bestií, druhak je odpuzuje. Je teda fakt, že člověk smrdí jak sedm čertů  , ale fakt to zabírá. Doporučuji, dlouho to na těle vydrží.

Míša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 143.205 (?), 17.8.2009 13:32

dle mého názoru to králíčkum pomuže opravdu do hrobečku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika