Potkan nebo hryzec?



host - 33.3 (?)
7.9.2017 18:55

Poradte jak je znicit   mam odpuzovac bateriovy a 2 solarni        neni sance je vypudit akorat soused mi rekl jestli ty plasice muzu vypnout   kdyz bylo v srpnu takove hyce ze nemuze spat vubec se mu nedivim kdyz neni vitr a je klid tak to slysim na 30 m spat pri otevrenem okne     a kazdych 20 vterin bzukani musi to byt neprijemne a tem potvoram hrabosum   hrizcum a krtkum vubec nevadi

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 199.250 (?), 7.9.2017 13:10

Past na hryzce je nejlepší plechová se sklopným rámečkem. Ulovil jsem tak asi 15 kusů. Důležité je nastavení kolmo k otv oru aby nešla obejít nebo vyříznout obdélníkový otvor a tam to vložit a přikrýt něčím. Pak se tam chytne třeba i krtek. Dvakrát se do pasti chytila lasice což je předátor hryzců a neklamný důkaz, že tam jsou. Nenechat se odradit zahrabynými to skutečně udělá jenom krtek. Dobré byly kdysi tablety z NDR PH4 (bojový plyn).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.123 (?), 7.9.2017 13:44

lasice což je předátor hryzců a neklamný důkaz, že tam jsou.

Není. Většinu potravy lasic tvoří hraboši, kolem domu pak myši.
Patnáct hryzců je obrovské číslo, vzhledem k tomu že netvoří velké kolonie jako hraboš a žije spíš samotářsky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 199.250 (?), 7.9.2017 18:20

Hryzců jsem měl v oploceném sadu o výměře 33 arů požehnaně. Sežrali mne dva stromky než jsem je radikálně zničil. Znám případ co sadaři sežrali 60 vysazených stromků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.3 (?), 7.9.2017 18:55

Poradte jak je znicit   mam odpuzovac bateriovy a 2 solarni        neni sance je vypudit akorat soused mi rekl jestli ty plasice muzu vypnout   kdyz bylo v srpnu takove hyce ze nemuze spat vubec se mu nedivim kdyz neni vitr a je klid tak to slysim na 30 m spat pri otevrenem okne     a kazdych 20 vterin bzukani musi to byt neprijemne a tem potvoram hrabosum   hrizcum a krtkum vubec nevadi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.208 (?), 7.9.2017 21:25

Nám se v osadě osvědčily pasti na hraboše(hryzce) prodávané pod názvem Swiss past na "Diskont zahrádkář". Nechci dělat reklamu, ale jsou to zatím jediné pasti, které nám opravdu fungují. Chytají se nám do nich především hryzci a krtci. Jen jsem koukala, že od té doby, co jsme si je objednávali my, už poněkud podražila. Ale účinná opravdu je.     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.96 (?), 7.9.2017 23:02

Tak se mi dnes poštěstilo a podařilo toho škůdce podrýt rýčem a zneškodnit. Vypadá to asi na hryzce, ale je to dost malé cca 15cm do délky a krátký ocas.

Hraboš to asi nebude?

foto
foto
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.96 (?), 7.9.2017 23:07

další fotka

2
2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 7.9.2017 23:59

to je hryzec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 162.140 (?), 11.9.2017 7:48

Zjistil jsem, že pod betonovými dlaždicemi mám asi ještě krtka. Dělá to nory s kopečkem hlíny, tak to asi potkan nebude. Musí to žít jenom podzemí, protože všechny nory jsou uzavřené.

Pravidelně kopečky rozrušuju a do nor pouštím vodu. Po několikati hodinách jsou díry opět ucpané. Několikrát za den. Jednou jsem si počkal a viděl, tak se díra pomalu zahrabává a jakoby zvuky hrabání. Ovšem podrýt jsem ho nemohl, bylo to pod betonem.

Pomohlo by vykouření tou dýmovnicí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika