Vyhrabané díry v zemi



samarit - (26) - 238.92 (?)
2.11.2016 12:12

Podobné díry se mi objevily v obroubeném udržovaném okrasném záhoně letos poprvé. Jsou vyhrabané shora a hlína je odházená docela daleko o hrabání jako tu zobrazil V.Skopalík . Moje zahrada je pečlivě oplocena, zajíc, nebo králík se na ni nedostane. Na zahradě se v zásobě dřeva objevil trus na jednom místě. To signalizuje nejspíš přítomnost kuny, nebo hranostaje. Soused říkal, že to vypadá na potkany, ale ti na jedno místo sr*át nechodí. Na venkově mimo civilizaci to je asi nepravděpodobné.
Ty díry v záhoně vypadaly jako když se nějaké zvířátko snaží dostat k hnízdu myší. Že by však byla na dně díry nějaká chodba hrabošů, to ne. Také jsem myslel, že jsdou za cibulemi cibulovin, co na záhoně jako trvalky jsou. To, že byla jedna vyhrabaná a dokonce nakousnutá, byla asi jen náhoda ze zvědavosti zvířátka.
Takže typuji kunu, nebo hranostaje 1 : 70

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
skopous - (12) - 153.238 (?), 1.8.2010 12:20, zobrazeno: 52305x

Asi před dvěma dny jsem na zahradě našel díry v zemi, ale jsou to opravdu pořádné "nory". Mám obavy aby mi to takto nezničilo celou zahradu. Díry jso v břehu a auto, které stojí zaparkované pod ním, bylo celé zastříkané blátem z vyhrabaných děr. Poradí mi někdo kdo to může dělat, popřípadě jak se ho zbavit?

Vyhrabané díry v zemi
Vyhrabané díry v zemi
Vyhrabané díry v zemi
Vyhrabané díry v zemi
Vyhrabané díry v zemi
Vyhrabané díry v zemi
Vyhrabané díry v zemi
Vyhrabané díry v zemi
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 183.242 (?), 1.8.2010 13:26

Probůh, to vypadá jako by se Vám tam chystal zabydlit snad jezevec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 192.100 (?), 1.8.2010 13:42

Travnatý prudký svah, takto bývají často králičí nory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 187.141 (?), 1.8.2010 15:34

Kdo to dělá nevím, ale zkusil bych tam do těch děr nacpat vlasy, případně by to mohl označkovat pes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.39 (?), 2.8.2010 11:28

Nebyl to spíš nějaký pes, co tam hledal myše? Případně liška či jiná šelma? A ten trus: nejsou to nějaké "masité" zbytky z těch myšů?

(S divokým králíkem jsem se v životě setkal asi jen jednou, kdysi dávno... Vyskytují se u nás ještě? Nebo už byli vyhubeni a zašli na králičí nemoci?)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
samarit - (26) - 238.92 (?), 2.11.2016 12:12

Podobné díry se mi objevily v obroubeném udržovaném okrasném záhoně letos poprvé. Jsou vyhrabané shora a hlína je odházená docela daleko o hrabání jako tu zobrazil V.Skopalík . Moje zahrada je pečlivě oplocena, zajíc, nebo králík se na ni nedostane. Na zahradě se v zásobě dřeva objevil trus na jednom místě. To signalizuje nejspíš přítomnost kuny, nebo hranostaje. Soused říkal, že to vypadá na potkany, ale ti na jedno místo sr*át nechodí. Na venkově mimo civilizaci to je asi nepravděpodobné.
Ty díry v záhoně vypadaly jako když se nějaké zvířátko snaží dostat k hnízdu myší. Že by však byla na dně díry nějaká chodba hrabošů, to ne. Také jsem myslel, že jsdou za cibulemi cibulovin, co na záhoně jako trvalky jsou. To, že byla jedna vyhrabaná a dokonce nakousnutá, byla asi jen náhoda ze zvědavosti zvířátka.
Takže typuji kunu, nebo hranostaje 1 : 70

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.92 (?), 2.8.2010 12:35

Tak to jsem moc zvědavá, jestli se tu k něčemu dobereme, přesně takovouhle díru, skoro kráter, jsem našla na zahradě taky. Když jsem pátrala dál, zjistila jsem, že se "něco" pokoušelo dostat do nory, kterou tam zanechal hryzec (škoda, že nevím, jestli se povedlo hryzce ulovit). Pes ani liška se na zahradu nedostanou, bývají tam kočky od sousedů a občas tam hrabe kuna (rozhrabala kdeco, hlavně v mulči si libuje, ale nikdy to nebyl kráter). Hanča 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
skopous - (12) - 153.238 (?), 3.8.2010 8:57

Tak jsem se poptal starších sousedů, zkušených zahradníků a prej je to hraboš. Ten prý dokáže udělat na zahradě pořádnou paseku :-(  a prý to tahají kočky z okolí domů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 176.224 (?), 9.10.2011 19:00

Na zahradě se mi objevily podobné díry. Průměr asi 8 cm hloubka asi půl metru. Sklízel jsem červenou řepu, některé byly už vyhrabané, jiné až zahrabané kopicí země. Že by kuna? Řepa byla ožraná jen od slimáků. starší požer. Vedle mrkev také jen od slimáků. U chaty jsem měl nalíčenou u dírky v podezdívce pastičku na myš. Skrytou trochu prknem, aby neklepla ježka. Zmizela, nemohu jí najít. V létě jsem měl podobné díry v květinovém záhonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 56.14 (?), 23.10.2011 17:44

Taky mám zahradu samou díru.Taky zhruba toho průměru.Podkousané jsou snad všechny stromky.Co mám dělat? Poradte.

Kde se něco zapomene, je přikrytá zemina, např.sud s vodou, koberec na přikrytí kompostu, nebo jiné, Hned je tam díra. Když ji zahrabu(pod stromkem)na druhý den je další.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika