Opět krtonožka



host - 43.107 (?)
9.5.2013 11:10

Dobrý den, také by se mi hodil nějaký tip, jak na ně, všechno nám sežerou. Venku musíme mít vše v nádobách, aby nežraly kořeny, ale dostaly se nám už i do skleníku.

Děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 117.3 (?), 18.4.2013 9:07, zobrazeno: 8536x

Přátelé, nemáte někdo nový návod na hubení krtonožek? Včera jsem do skleníku zasadila 20 ks kedbuben a dnes jich mám jen 7. Za léta jsem vyzkoušela sklenice, jar, decis v otrubách. Decis byl nejúčinnější, ale prý se již nevyrábí a měla jsem strach, že vypěstky budou samá chemie.Jsem z toho již zoufalá. Poraďte. Děkuji Dada

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 43.107 (?), 9.5.2013 11:10

Dobrý den, také by se mi hodil nějaký tip, jak na ně, všechno nám sežerou. Venku musíme mít vše v nádobách, aby nežraly kořeny, ale dostaly se nám už i do skleníku.

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 64.58 (?), 29.5.2013 21:04

Do rohů skleníku bych zakopal lahve od okurek (3 litry) s vodou cca 10 cm. V noci v teple budou běhat kolem stěny a některé tam spadnou. Snad je vychytáte dřív než se vylíhnou potomci. Pokud tam máte jenom cvrkající samce, zavírejte na noc skleník, aby vám tam nepřiletěla samice. Pokud najdete hnízdo, tak ho tam nenechte. Je to dutá hliněná koule o průměru asi 4 cm s oválnými vajíčky cca 3 mm dlouhými. Vypadá takto:

Vajíčka krtonožek
Vajíčka krtonožek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika