nová zahrada a pes



host - 129.114 (?)
2.10.2007 13:48
Totéž řešil soused. Mají kavkazáky a ti jim vyhrabali i stromky. Nakonec některé stromky oplotili plůtkem z tlustého (10mm) drátu.
Pokud necháte psovi v plen půlku zahrady, bude tam hospodařit po svém. Možná bych spíš zvážil nějaký oplocený výběh a fenku pouštět po zahradě jen pod Vaším dozorem.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Radana K. M. - (1) - 248.122 (?), 2.10.2007 11:13, zobrazeno: 11254x
Dobrý den,
stěhujeme se do nového domu a snažíme se z rozbahněného pole vytvořit zahradu. Vzhledem k tomu, že máme fenu velkého psa (pyrenejského horského) která ráda hrabe a šlape po kytkách, rozhodli jsme se zahradu přepůlit - jedna půlka bude pro ni, druhá pro květiny. Teď ale přemýšlím, co přeci jen by se dalo na tu její polovinu zasadit, aby to i tam vypadalo dobře. Nemáte nějaký tip na velmi odolné rostliny/keře/stromy, které jsou schopné přežít kontakt s psími tlapami? Děkuji mockrát Radana K. M.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 129.114 (?), 2.10.2007 13:48
Totéž řešil soused. Mají kavkazáky a ti jim vyhrabali i stromky. Nakonec některé stromky oplotili plůtkem z tlustého (10mm) drátu.
Pokud necháte psovi v plen půlku zahrady, bude tam hospodařit po svém. Možná bych spíš zvážil nějaký oplocený výběh a fenku pouštět po zahradě jen pod Vaším dozorem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 77.31 (?), 2.10.2007 14:12

Dobrý den, já bych se nebála nechat fenu běhat volně všude, jen ji musíte trochu vyjít vstříct... Naši taky mají větší plemeno a je praštěná a potrhlá a pořád něco hrabe... když pes začně dělat díry, tak se říká, že se tam má dát, do toho místa, jeho vlastní lejno... tak ho to prý odradí... u našich to zabíralo... určitě je potřeba rostliny sázet aspoň metr od plotu a tím jí vytvořit místo na běhání a štěkání na kolemjdoucí... potom bych u ní vypozorovala, kde má takzvané přistávací plochy u plotu, tam jsme položily placáky, takže když zabrzdí, není tam po ní jáma... zahrádku jsme vytvářely s mamkou a myslím, že se nám to docela povedlo... pokud chcete, aby se pes nějákému místu vyhnul, tak mu prostě postavte do cesty nějákej větší kámen... pokud budete s tím psem trávit hodně času na zahradě, tak ho ledasco odnaučíte...Nejlepší bude zahradu vytvářet postupně a sama uvidíte, že to s fenkou půjde... myslím, že se psem by to bylo daleko horší, když všechno učůraj...

Někdo může být jiného názoru, ale já si stojím za tím, že není nad to, aby pes mohl obíhat celý dům a tak to mít všechno pod kontrolou... k čemu vám bude někde v zadu za barákem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.2 (?), 2.10.2007 17:54
Já mám zahradu a dva větší psy, a s jistým omezením to funguje. První rok byl kritický, protože co štěňata nevyhrabala, to okousala. Jinak jsem postupovala podobně, jako paní v minulém příspěvku, osvědčily se velké "čůrací" kameny a jen před domem mám menší oplocenou zahrádku na jemnější a citlivější květiny. Je fakt, že psi plůtek snadno přeskočí, dělali to ale jen ze začátku, protože měli dojem, že před nimi něco zajímavého schovávám. Teď slouží plůtek (cca65 cm) jako účinný odklon pádících psů. Psi tak mají skutečně pod kontrolou celý dům, což byl konec konců jeden z důvodů, proč jsme si je pořídili :)))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 62.131 (?), 2.10.2007 23:27
Dobry den, dokazu si predstavit Vase dilema mezi krasnou reprezentativni zahradou a stastnym psem.
Nasla jsem zajimave stranky,  treba Vas neoslovi, ale za pokus to stoji.
http://casopis.planetazvirat.cz/070514-zahrada-a-pes-1.html
Pokud bude pes bran na venceni mimo zahradu, pravdepodobne omezi znackovani. Ackoli podepsani vlastniho teritoria stejne neodola.
Jinak co se tyka "psi" casti zahrady, navrhla bych castecne neorganicke materialy, castecne rostliny. Rada pracuji s kamenem, ruzne barevnymi sterky, co treba jednoducha drevena ci kamenna socha. Napadlo me vytvorit jakousi skalku, kde by rostliny nebyly hrabani tolik pristupne. Vse zalezi na charakteru Vaseho domu i na drzosti pejska.
Preji hodne stesti i zahradnich uspechu:-)
S pozdravem Katka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
atani - (11) - 17.18 (?), 29.7.2008 10:42

osvědčili se mi vyvýšené záhony - p.s. minimálně 60cm - květiny musí být minimálně nad úrovní zvednuté nožičky, kvůli značkování. Vy máte ale fenu, tak možná to nebude tak zlé. Já mám staré kovové sudy - namalované, a v nich lavory s květinami. Takže kytky jsou ve výšce 1,2m a probíhajícím ďáblům nijak nevadí. Dno sudu je vyplněno kameny, takže nemám strach ani o stabilitu. P.s. varuju před plasty - mým psům plastové květináče opravdu chutnali. Dřevo odolává pouze pokud je řádně naimpregnované nějakou barvou jako luxol- ten jim nechutná. U květin v lavorech ale je nutné věnovat zvýšenou pozornost zálivce.

Ještě jedna rada. V jednom koutě zahrady, kde nevadí vzhled, jí udělejte speciální hrabací místo a označte ho. Třeba jí tam dejte i písek. A tam ji v hrabání podporujte. Mám zkušenost že zastavit vybíjení energie psa nejde, jen ji nasměrovat jiným směrem, který vám nebude vadit. Pokud nechcete každý den 2 hodiny běhat, najděte jiný způsob jak psa zabavit. Výborně působí také kosti, hračky ze kterých dobývá pamlsky, odřezky dřeva, které může kousat a pod.

přeju hodně štěstí

já + 2 hovíci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 86.207 (?), 29.7.2008 12:17

Je to tak. Jahody mám v pyramidách, kytky v samozavlažovacích truhlíkách a žardinkách. Menší záhonky buduju mimo "pravidelné trasy" mého kokra. Takže pes i plodiny si vycházejí vstříci. Ale zřejmě záleží na přístupu majitele psa. Bud chci mít zvíře a musím počítat s tím, že vše nebude "akurátní" at už na zahradě nebo v bytě. Obojí ale asi nelze. Mít sterilní upravené venkovní i vniřní prostory a zároven nechat psovi volnost, takovou jaká patří k jeho přirozenosti, příchylnosti k lidem atd., to se navzájem vylučuje. Mít štastného psa a zároven přijatelné osobní prostředí, chce nějaký kompromis. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika