neznámý červ



Stránky: 1,  2   
host - 19.22 (?) 
1.8.2008 11:23, zobrazeno: 13026x

Jsem začínající zahrádkář. Musela jsem v letošním roce přemístit stanoviště kompostu na jiné místo a při přendavání jsem v již vyzrálém kompostu objevila větší množství bílých velkých tlustých červů (cca 5 - 7 cm dlouhý a asi 2 cm široký). U hlavičky byl průhledný. Nevím zda do kompostu patří nebo se ho mám nějak zbavit. Mám však divný pocit, že bych si ho přendala do záhonu... Prosím, zda mi může říci alespoň někdo název uvedeného červa, případně další informace. Děkuji Vlasta

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jarmila Váchová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 141.35 (?), 1.8.2008 11:52

Při přehazování kompostu napodzim nacházím tyto červy nebo jsou to nějaké larvy, jak píšete každý rok, většinou je nechávám na povrchu tak je asi něco sežere ale také by mě to zajímalo co to je, protože mám v kompostu pravidelně slepýše a ti to asi nežerou.Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.161 (?), 1.8.2008 11:53

mohla by to být osenice, to je takovy neprijemny skudce, vsechno nahryzne a necha, takze vam ponici spoustu rostlinek. Posbirejte ji a vyhodte, na zahon si to rozhodne nedavejte. Osenice se skoro ani jinak zlikvidovat neda, než sbíráním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 116.7 (?), 6.8.2008 13:08

Dobrý den vespolek,

domnívám se, že to mohou být larvy chroustů - obvykle je nacházím těsně pod povrchem půdy, ale podle popisu by to tak mohlo být... Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 6.8.2008 13:32

Larvy Osenice (Agrotis) že by byly 7 cm dlouhé a 2 cm široké? To se mi nezdá. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.22 (?), 25.8.2008 14:17

Larvy osenice to nejsou, to už jsem se na Internetu hned dívala, ale i tak děkuji za zájem.

Chrousti? - podle velkosti červa by se z jednoho narodilo alespoň 5 chroustů:-(

vlasta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 186.98 (?), 25.8.2008 14:21

Kdyby to nemelo pruhlednou hlavicku, tak bych rekl, ze to je nejaka ponrava - treba zlatohlavek nebo nosorozik - s tou pruhlednou hlavickou nevim - by byla fajn fotka, pak to urcime urcite.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 98.115 (?), 25.8.2008 15:39

U nás na školní zahradě v hnoji se tyto červíci vyskytovali také a pak jsme je vypouštěli do kompostu, prý je to larva nějakého chráněného brouka, tak nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 146.161 (?), 1.5.2011 12:20

čím dál častěji se mi ojevuje tento asi 2-3 cm dlouhý červ a zdá se mi, že sežere vše co mu přijde do cesty. Neznáte ho někdo?

neznáný červ?
neznáný červ?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 167.22 (?), 1.5.2011 12:25

To na fotce by opravdu mohly být housenky můry osenice, ajk je o nich psáno výše (i v jiných příspěvcích).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika