Nesmrtelná myš v izolačním polystyrenu



host - 213.126 (?)
14.4.2015 9:50

Nalíčil jsem v dřevníku plastovou past na myši-past zmizela, druhý den klasickou pružinovou-taky zmizela.Už se to někomu stalo?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 45.252 (?), 4.12.2014 15:07

Jak jsem psal, jedná se o neobyvatelné podkroví v 1. patře domu a proto jsou stěny které sousedí s vedlejšími obyvatelnými místnostmi zateplené 200mm polyšem. O hmyz se nejedná, je dokonce slyšet jak se po polystyrenu sypou zrnka písku z omítky, když na tu k.rvu zabouchám přes zed z dutých cihel-jak přestane hlodat a začne prchat. Myš se během týdne přestěhovala na sousední zed o cca 2-3 metry dále. Mechanické zabezpečení možných neomítnutých vstupů prakticky není možné, navazují jak na desky střechy, tak trámy, to by se udělalo více škody než užitku destrukcí existujícího hotového nalepeného a potaženého zateplení, nehledě na to že 1cm škvírku si myš zase někde mezi pletivem najde bez problémů. Sypat jed do otvorů není kam, žádné samozřejmě z podkroví a potažené omítnuté izolaci nejsou. Zkusím domečků nachystat ořech, mrkev a vanilkový cukr. Obilím bylo samozřejmě myšleno červené otrávené obilí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 4.12.2014 16:28

Tak jsem nachystal i na půdu další dva domečky s ořechy, mrkví a vanilkovým cukrem i do podkroví. Přitom jsem zjistil, že domeček v podkroví přece jen myš navštívila a špičku skrojku klobásy ohlodala mírně zevnitř, takže to nebylo zvenku domečku patrné. Vlez do domečku byl původně cca 15mm, zůžil jsem na cca 10mm, tak snad už vleze a nevyleze... Pastičky jsou zhruba stejně spolehlivé jako domeček, mám velmi citlivou ruku a vždy jsem pastičku nastražil dá se říci AŽ za okraj jistící závory a přesto se kolikrát stalo, že návnada byla ožraná a past nesklapla... to do domečku jsem již několikrát jiné roky chytil i dvě myši současně!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.48 (?), 4.12.2014 20:48

Ano, mate pravdu, niekedy mys ohloda navnadu bez spustenia aj z dobre nastavenej pruzinovej pasce! Preto mikroplosku styku konca tycinky a drziaku navnady namazem mikro-kvapkou kvalitneho maziva a ak sa mys dotkne navnady, tak pasca sa spusti. Tribotechnika je velka vec...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.93 (?), 4.12.2014 22:06

Mne sa namiesto klasickych pasticiek na mysi osvedcilo lepidlo na hlodavcov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 4.12.2014 22:32

Nevím jak na slovensku, ale v ČR je používání lepících pastí považováno za týrání a tudíž zakázáno. Tedy buď to musí být odchytové zařízení (sklopec, domeček, trubková past, labyrynt,...) nebo to musí usmrcovat na 80% v případě pastí deratizačních (dřevěná, plastový "oříšek",...).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.126 (?), 14.4.2015 9:50

Nalíčil jsem v dřevníku plastovou past na myši-past zmizela, druhý den klasickou pružinovou-taky zmizela.Už se to někomu stalo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vlasta L. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 234.228 (?), 14.4.2015 10:01

Odnesla ji kočka nebo dravec i s úlovkem, past je nutno přivázat drátem, zejména past na potkana. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
viveca - (3) - 116.15 (?), 5.5.2015 10:18
Vím že diskuze už je starší, ale neodolám a musím reagovat. Před časem jsme stavěli dům. Jen co jsme dodělali palubkové stropy (izolace, latě, palubky..), zjistili jsme, že se nám kdesi pod střechou, někde v prostoru mezi palubkami a střešními taškami usídlila myš. Ťapkání a chroustání bylo slyšet noc co noc. Přesně jako vy jsme si lámali hlavu jak se tam ta bestie dostala, co tam jí a jak jí vypudíme. Nakonec se ukázalo že ta "myš" byl malý průduch, který ve střeše vznikl. Myší kroky nám noc co noc simuloval vítr, který rozechvíval jednu z izolačních vrstev střechy :-D
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika