Nesmrtelná myš v izolačním polystyrenu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
host - 250.122 (?) 
4.12.2014 7:58

Myška nemusí dělat dírku, protáhne se i malou mezerou mezi polystyrenem a stěnou, mě se malé myšky dostávaly do garáže pravidelně pravděpodobně pod zavřenými sekčními vraty. Letos a vloni ne, mám tam permantnetně zapnutý ultrazvukový plašič od Conrada, ale nemůžu tvrdit, že je to tím. Ale předtím jsem měl nějaký levný a ten byl myším jedno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 182.227 (?), 4.12.2014 8:09

Jestli je to rejsek, zrní Vám nesežere.Spíše ten ořech.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 4.12.2014 8:22

rejsek je hmyzožravý, ten jediný se chytí na uzeninu nebo kočičí žrádlo. Domeček na něj není vhodný, dokáže z něj vylézt protože je minimálně o 1/2 menší než myš. Kočky ho neloví, nechutná jim, spíše jim smrdí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 4.12.2014 8:55

"rejsek je hmyzožravý, ten jediný se chytí na uzeninu nebo kočičí žrádlo".

Tato věta implikuje skutečnost, že obyčejné myši kočičí granule nežerou. Já ale na kočičí granule myši do pastiček běžně chytám. Netvrdím však, že je to na ně nejlepší nástraha.

"Kočky ho neloví (rejska), nechutná jim, spíše jim smrdí..."

Naše kočky rejsky normálně loví, stejně jako myši a hraboše a nosí nám je před práh domu. Rejsků je mi líto, považuji je za užitečné.

Nejsem si jistý, jestli zrovna rejsek by se nastěhoval do baráku, a vytvářel průchody v polystyrénu, narozdíl od myší. Myši polystyrén "rády" okusují a cupují, to ano. Že by ale jedna myš usilovně pracovala celou noc a hloubila si v něm nory, to se mi nějak nezdá. Také se mi příliš nezdá, že by šramocení pocházející od myši bylo zřetelně slyšitelné skrz běžnou cihlovou zeď, ale i to je možné... (Jinak se přiznám, že popis stavby a konkrétního uspořádání zdí, zateplení a systém podkroví jsem z úvodního příspěvku vůbec nepochopil. Takže se mi špatně odhaduje jak příčina, tak i hledá návrh řešení).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 4.12.2014 9:09

Rejsky mám doma sem tam taky a chytám je na lískový ořech... Je v konstrukci i dřevo a je nějak ošetřené?...myslím místo, od kud jso slyšet zvuky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 4.12.2014 9:52

Ano Wimpi, dobře živené kočky myšačky loví a nosí na práh vše za co dostanou odměnu chutnější než je to co ulovily. Takové kočky nosí i rejsky. Pokud však tuto motivaci nemají a loví z potřeby uživit se, rejsky vynechávají.

No jestliže by byl v konstrukci hmyz, zasáhl bych nějakým tím "lignofixem profi" proti hmyzu. Protože ten "profi" v uzavřených prostorách dutin je nebezpečný i drobným živočichům, doufal bych že myši či rejsci zmizí spolu s hmyzem. Domácím mazlíkům bych na měsíc po ošetření (nobo i déle) zakázal přístup do ošetřeného nebytového prostoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 4.12.2014 11:05

Jak jsem napsal, není mi zcela jasná stavební dispozice objektu. Bez ohledu na to, bych ale postupoval tak, že bych se nejprve snažil přesně lokalizovat místo, odkud zvuky vycházejí. To znamená, že bych při výskytu zvuků došel do té příslušné místnosti s polystyrénem, obrnil se trpělivostí a počkal bych si, až to zpod toho polystyrénu zašramotí. Pak bych polystyrén v daném místě vyřízl a podíval se, co je pod ním nebo v něm. Pokud bych zjistil, že jsou tam myší chodby nebo třeba myší hovínka, nastažil bych pasti přímo do tohoto místa ve stěně. V takovém případě existují potenciální místa, kudy se škůdce do izolace dostává. Takže izolaci bych ve všech místech potenciálních vstupů zabezpečil drátěným pletivem. Nakonec bych poškozená místa izolace opravil, či nechal opravit do původního stavu. Při takových problémech je nutné nejprve odhalit příčinu a tuto příčinu pak radikálním zásahem odstranit. Jen tak se zabrání následnému opakování stejného problému. Vím, že je to těžké, sám se s podobnými problémy potýkám.

A ještě drobné odbočení mimo téma, pro pana Standu:

Takže se shodujeme na tom, že kočky rejsky běžně loví a né že neloví, jak jste původně tvrdil. A loví je všechny kočky, které mají vyvinutý lovecký instinkt, bez ohledu na míru svého hladu. To, jestli chyceného rejska nakonec pozřou, či ne, je věc druhotná, to si každá kočka rozhodne až po jeho ulovení. Souhlas?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 4.12.2014 12:41

Wimpi, půjdu si to ověřit na veterinu. Rejsek prý obsahuje látky pro které je minimálně nejedlý, možná ve větším množství i jedovatý. Podobné je to i s čokoládou a vosami....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 4.12.2014 13:15

Nemusíte na veterinu. Až budete na Wikipedii, koukněte na rejska. Stojí tam:

...Naopak rejsci se stávají častou potravou sov, zvláště sýce rousného a sovy pálené, což dokazují i zbytky jejich lebek v trusu těchto ptáků. Příležitostně se stávají i kořistí zdivočelých koček, lasic nebo lišek...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 4.12.2014 14:01

Jak jsem uvedl, naše kočky ulovené rejsky nosí domů, žádná se rejskem ještě neotrávila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika