Nemaslug?



Stránky: 1,  2   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6497) - 147.108 (?) 
6.6.2010 8:52, zobrazeno: 32417x

15. května jsem aplikoval malé balení Nemaslugu na záhony. Celková cena s poštovným 580 korun. Do dneška žádný pozorovatelný výsledek, přemnožení slimáků je kalamitní, cokoliv se vysadí, do tří dnů zmizí. Pomáhá jedině Vanish.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 185.138 (?), 6.6.2010 13:48

Bylo to balení přiměřené ploše? Je fakt, že letos jich je fakt moc. Ale volím Ferramol, jednak kvůli ježkům a pokud by zblbly kočky, tak i kvůli nim. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 107.57 (?), 11.6.2010 22:58

A zkontroloval jste si expirační dobu? Pokud už nebyly "prošlé" a taky je otázka, jak s balíčkem zacházela pošta. Ty potvůrky jsou docela choulostivé na přehřátí (před použitím) a po vylití na záhon na sucho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6497) - 147.108 (?), 11.6.2010 23:27

Expirační doba prochází za dva dny. Na poště to čekalo den. Vzpomeňte si, jaké bylo počasí v polovině května a týdny potom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 97.78 (?), 27.7.2010 22:40

Má ještě někdo zkušenost s Nemaslugem? Nezadržitelně se blíží se období kladení vajíček a vzniku nové generace těch slizounů. Zkoušeli jste někdo vypustit zpět na zahradu infikované jedince (maladé, nikoliv ty přerostlé)? Pokud ano, s jakým výsledkem? Mohl by to možná být účinnější způsob aplikace než zálivka. Beruna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4483) - 191.35 (?), 27.7.2010 23:00

Je na nic

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 146.135 (?), 28.7.2010 1:20

Nemaslug jsem dávala vloni. Nepamatuji si již jaké bylo počasí 15. května, ale pokud klesla teplota pod 5°C, tak vám mohli na záhoně uhynout - viz. návod na použití. Navíc na velké slimáky neučinkuje. Teď mé zkušenosti, vyzkoušeno na záhoně asi 2,5 x 4 metry. Také jsem se těšila, že po aplikaci Nemaslugu mi slimáci nic nesežerou. Po dvou dnech jsem začala opět sypat Ferramol. O slimáky, kteří byli již na záhoně se postaral Nemaslug. Problém byl ale v tom, že ti co přišli od jinud, tak se nejdříve nažrali a pak ráno zalezli do země. Proto každý má dojem, že Nemaslug je neúčinný. Bez posypu Ferramolem bych rostliny neuchránila. Je ale pravda, že na záhoně nenakladli vajíčka, takže letos jich mám o hodně méně. Cena 1 malého balení hlístic se vyrovná ceně 2kg ferramolu, takže jsem je už letos nekupovala. Nedokáži si představit, jak bych při letošních tropických teplotách udržela záhon stále vlhký, když mám zahradu mimo bydliště.  Péťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6497) - 147.108 (?), 28.7.2010 7:13

Nemaslug? edit 1.

Zkusím trochu poopravit původní post. Po aplikaci byl stav přibližně 2 měsíce, polovina května - polovina července snesitelný,  jen s občasným "dokrmením" ferramolem. Nyní je napadení vskutku kalamitní, jakýkoliv výsev je spolehlivě zlikvidovaný již v počátcích klíčení. Tedy můj závěr, Nemaslug účinkuje, ovšem pouze uvedenou dobu, jen na aplikované ploše a slimáky pouze trochu omezuje. Bez kombinace s návnadovým prostředkem je funkce slabá. Vzhledem k umístění mé zahrady - na konci vesnice, v okolí vlhké louky, remízky a potok, v podstatě nemám šanci, pokud se nestane zázrak. Nemaslug by asi fungoval v izolované zahrádce, kam nemjí možnost slimáci intenzivně migrovat. Podle mne užitná hodnota naprosto neodpovídá ceně.

Letošní bilance:

Nemaslug    1 malé balení 580

Ferramol 1 Kg                        250

Vanish 2 balení á 100           200

Celkem                                    1030   a bez významného efektu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 28.7.2010 8:29

zajímavé hodnocení, chci však reagovat jenom na poslední 4 řádky:

vyčislovat (cokoliv) vzhledem k letošnímu roku asi nemá smysl - podobné bilance bych mohl udělat pro (chem. ošetřená) jablka nebo nektarinky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 184.130 (?), 6.5.2013 8:03

nemaslug jsem aplikoval před 3roky rozprašovačem jak na záhony tak do krizových míst sloužících jako ůkryty.do tří týdnú byla zahrada naprosto čistá a teprve letos se začínají objevovat drobní jedinci.jedinou  "nevýhodou"bylo vyhubení i šnečí populace oblíbené dětskými návštěvníky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika