Mušky smutnice v bytě



host - 130.20 (?) 
21.2.2020 13:12, zobrazeno: 1275x

Přes zimu a na jaře mám v květináčích a i v přísadě mušky smutnice. Četl jsem různé rady a sám praktikuji koušky žluté lepové desky do každého květináče. Letos mě při pohledu na odpuzovač hmyzu do zásuvky (my říkáme Vandal) napadlo jej zkusit a ejhle. Po muškách ani památky, jen na parapetě mrtvolky. Zapojil jsem jej přes noc v místnosti kde nespíme a ráno jsem vyvětral. Vzhledem ke krátkému vývojovému cyklu to asi budu muset sem tam zopakovat.  Možná to někomu pomůže, tak jsem se chtěl o nápad podělit.

V.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 21.2.2020 19:55

Asi to bude na jaře aktuální. V mém případě nevím, zda jsem měl smutnice, protože larvy vypadaly jinak než na internetu. Ale zkoušel jsem elektrický zabíječ s modrofialovým světlem, který také pomohl. Pak jsem málo zaléval a to hlavně spodem. To také nedělá larvám dobře. Něco jsem vychytal i mucholapkou. Zjistil jsem také, že dvě hnojiva na pokojové květiny obsahují nejedovaté odpuzující látky. Viděl jsem je i v českém Kauflandu. Vyzkoušel jsem však nejprve česnek (jeden stroužek do postiženého květináče) a rostoucí rostlinka česneku poměrně dobře mušky odpudila. Možná koupím i to hnojivo. Ten váš odpuzovač je chemický odpařovač? Nebo co? Váš rodinný název mi nic neříká.

Insect killer
Insect killer
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 28.15 (?), 22.2.2020 17:50

Ano, jde o odpařovač do zásuvky s nádobkou s repelentem a i ploškou na obdélníkové podušky, zapoměl jsem to tam napsat. Řekl jsem si, že když to likviduje komáry, mohlo by to zabrat a taky že ano. To hnojivo s odpuzovací látkou zní zajímavě, podívám se po tom, díky za tip. V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika