Mušky smutnice v bytě



host - 130.20 (?) 
21.2.2020 13:12, zobrazeno: 1264x

Přes zimu a na jaře mám v květináčích a i v přísadě mušky smutnice. Četl jsem různé rady a sám praktikuji koušky žluté lepové desky do každého květináče. Letos mě při pohledu na odpuzovač hmyzu do zásuvky (my říkáme Vandal) napadlo jej zkusit a ejhle. Po muškách ani památky, jen na parapetě mrtvolky. Zapojil jsem jej přes noc v místnosti kde nespíme a ráno jsem vyvětral. Vzhledem ke krátkému vývojovému cyklu to asi budu muset sem tam zopakovat.  Možná to někomu pomůže, tak jsem se chtěl o nápad podělit.

V.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 21.2.2020 19:55

Asi to bude na jaře aktuální. V mém případě nevím, zda jsem měl smutnice, protože larvy vypadaly jinak než na internetu. Ale zkoušel jsem elektrický zabíječ s modrofialovým světlem, který také pomohl. Pak jsem málo zaléval a to hlavně spodem. To také nedělá larvám dobře. Něco jsem vychytal i mucholapkou. Zjistil jsem také, že dvě hnojiva na pokojové květiny obsahují nejedovaté odpuzující látky. Viděl jsem je i v českém Kauflandu. Vyzkoušel jsem však nejprve česnek (jeden stroužek do postiženého květináče) a rostoucí rostlinka česneku poměrně dobře mušky odpudila. Možná koupím i to hnojivo. Ten váš odpuzovač je chemický odpařovač? Nebo co? Váš rodinný název mi nic neříká.

Insect killer
Insect killer
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 28.15 (?), 22.2.2020 17:50

Ano, jde o odpařovač do zásuvky s nádobkou s repelentem a i ploškou na obdélníkové podušky, zapoměl jsem to tam napsat. Řekl jsem si, že když to likviduje komáry, mohlo by to zabrat a taky že ano. To hnojivo s odpuzovací látkou zní zajímavě, podívám se po tom, díky za tip. V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika