Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Škůdci > Mušky smutnice v bytě

Mušky smutnice v bytě

Mimmo (2199) - xxx.xxx.91.93 (?)
21.2.2020 19:55

Asi to bude na jaře aktuální. V mém případě nevím, zda jsem měl smutnice, protože larvy vypadaly jinak než na internetu. Ale zkoušel jsem elektrický zabíječ s modrofialovým světlem, který také pomohl. Pak jsem málo zaléval a to hlavně spodem. To také nedělá larvám dobře. Něco jsem vychytal i mucholapkou. Zjistil jsem také, že dvě hnojiva na pokojové květiny obsahují nejedovaté odpuzující látky. Viděl jsem je i v českém Kauflandu. Vyzkoušel jsem však nejprve česnek (jeden stroužek do postiženého květináče) a rostoucí rostlinka česneku poměrně dobře mušky odpudila. Možná koupím i to hnojivo. Ten váš odpuzovač je chemický odpařovač? Nebo co? Váš rodinný název mi nic neříká.

Obrázky:
Insect killer
Insect killer
Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna

Mušky smutnice v bytě

host - xxx.xxx.130.20 (?), 21.2.2020 13:12
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Přes zimu a na jaře mám v květináčích a i v přísadě mušky smutnice. Četl jsem různé rady a sám praktikuji koušky žluté lepové desky do každého květináče. Letos mě při pohledu na odpuzovač hmyzu do zásuvky (my říkáme Vandal) napadlo jej zkusit a ejhle. Po muškách ani památky, jen na parapetě mrtvolky. Zapojil jsem jej přes noc v místnosti kde nespíme a ráno jsem vyvětral. Vzhledem ke krátkému vývojovému cyklu to asi budu muset sem tam zopakovat.  Možná to někomu pomůže, tak jsem se chtěl o nápad podělit.

V.

Připojit reakci   

Mušky smutnice v bytě

Mimmo (2199) - xxx.xxx.91.93 (?), 21.2.2020 19:55
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Asi to bude na jaře aktuální. V mém případě nevím, zda jsem měl smutnice, protože larvy vypadaly jinak než na internetu. Ale zkoušel jsem elektrický zabíječ s modrofialovým světlem, který také pomohl. Pak jsem málo zaléval a to hlavně spodem. To také nedělá larvám dobře. Něco jsem vychytal i mucholapkou. Zjistil jsem také, že dvě hnojiva na pokojové květiny obsahují nejedovaté odpuzující látky. Viděl jsem je i v českém Kauflandu. Vyzkoušel jsem však nejprve česnek (jeden stroužek do postiženého květináče) a rostoucí rostlinka česneku poměrně dobře mušky odpudila. Možná koupím i to hnojivo. Ten váš odpuzovač je chemický odpařovač? Nebo co? Váš rodinný název mi nic neříká.

Obrázky:
Insect killer
Insect killer
Připojit reakci

Mušky smutnice v bytě

host - xxx.xxx.28.15 (?), 22.2.2020 17:50
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Ano, jde o odpařovač do zásuvky s nádobkou s repelentem a i ploškou na obdélníkové podušky, zapoměl jsem to tam napsat. Řekl jsem si, že když to likviduje komáry, mohlo by to zabrat a taky že ano. To hnojivo s odpuzovací látkou zní zajímavě, podívám se po tom, díky za tip. V.

Připojit reakci
Kulinářské fórum - recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
Proč?6.8.2020
Nakládání a vakuování masa na uzení20.7.2020
Maso jíž ze začátku černé16.7.2020
Nakládání a vakuování masa na uzení12.7.2020
Nakládání a vakuování masa na uzení11.7.2020
Nakládání a vakuování masa na uzení9.7.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů