Mušky



hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 172.106 (?)
29.12.2008 21:04

Lapače škůdců jsem také zkoušela a jediný kdo se na ně lapnul, jsem byla já. Tedy jestli jsou to ony umělohmotné tvary natřené lepidlem.

Jestli opravdu fungují vajíčka parazitických hlístic, tak jdu do toho. Mušky se mi nějak přemnožily. Normálně jsem je zlikvidovala česnekem, ale letos je na ně krátký. Nejvíc miluju mušky, když mi létají těsně před obličejem 

Děkuji za radu...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host, 24.1.2006 12:10, zobrazeno: 12720x
Mimo to co uvádí pan Rezl s úspěchem používám biologickou ochranu. Při přesazování květin nebo během roku kupuji parazitické hlístice. Ony mušky co vylétávjí z květináču jsou smutnice. Na stránkách www.biocont.cz (stránky zabývající se biologickou ochranou) koupím vajíčka parazitických hlístic které aplikuji zálivkou do substrátu kde se vylíhnout par. hlístice a čichem vyhledávají larvy smutnic z napadené parvy vyjde nová generace hlístic jakmile hlístice nenajdou potřebné larvy odumřou a pohnojí rostlinku. Ošetření na 10 m2 mě vyjde na 99Kč a myslím že je to lepší řešení pro rostlinu než používat chemikálie.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 29.12.2008 18:03

Tak jsem po marném boji se smutnicema objednala ty hlístice.Mušky máme v celém domě.Ráno jsou v konvičce s čajem, v konvičce na zalévání, když dopoledne oškrábu brambory tak než je dám vařit jsou tam taky.Všude kde je tekutina jsou utopené mušky.Ještě nikdy jsme je doma neměli.Lítají nám před obličejem u televize.Zkoušela jsem nechat vyschnout zeminu, zapíchala jsem do květináčů česnek, vše marně.Snad nás ty hlístice smutnic zbaví.Je to děs! Smutná   Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 82.234 (?), 29.12.2008 18:57

Jani, zkoušela jste "Lapače škůdců pokojových rostlin"? Prodávají to v květinářstvích, v 1 balení bývá 5ks Pochopitelně by to chtělo zřejmě do každého květináče po 1 kousku. Ale mně se na to opravdu veškeré "breberky" nalepí a je pokoj. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 172.106 (?), 29.12.2008 21:04

Lapače škůdců jsem také zkoušela a jediný kdo se na ně lapnul, jsem byla já. Tedy jestli jsou to ony umělohmotné tvary natřené lepidlem.

Jestli opravdu fungují vajíčka parazitických hlístic, tak jdu do toho. Mušky se mi nějak přemnožily. Normálně jsem je zlikvidovala česnekem, ale letos je na ně krátký. Nejvíc miluju mušky, když mi létají těsně před obličejem 

Děkuji za radu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 82.234 (?), 29.12.2008 21:32

To máte teda smůlu, přestože nejste Jana. Ale lepové desky se používají i např. na moly-pochopitelně jiné a fungují. Rovněž na podobném principu se používají i venkovní, se kterými se zjišťuje např. předpokládaná výše výskytu třeba obaleče jablečného. Mně se zase ježí vlasy již jen se slovem "hlístice". Ať se snažím a přesvědčuji sama sebe, že je to něco jiného, stále vidím různé červy, roupy, tasemnice a podobnou havěť a tu vůbec nemusím. Tak přeju hodně zdaru. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 148.153 (?), 30.12.2008 20:17

Ahojte děvčata, tak jsem si přečetla o vašich trablech s muškami, ale teď jsem z toho taky blázen.Se smutnicemi mám také zkušenost, měla jsem je přes zimu při množení fuchsií u sazeniček.Myslím, že jsem je likvidovala Dursbanem, ale to co popisuje "babča"máme v kuchyňce v práci.Mušky všude a ve všem! Nevíme, kde se pořád berou, ale smutnice to být nemohou, není tam žádná květina, žádná zemina, nic takového! Mysleli jsme jestli to nejsou nějaké octomilky nebo co?Tak jsme na tom Jani jako vy, už jsme je i vystříkali, ale za chvíli tam byly znovu.Tak fakt nevím... Zdravím B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 64.46 (?), 30.12.2008 20:27

berto, taky bych se přikláněla k tomu, že to smutnice nebudou. Ty určitě nezbožňují koupele v čaji či vodě s bramborami. A hádám, že ani televizní program je moc "nebere"  :=))  M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 31.12.2008 17:30

Jsou to určitě smutnice.Nejvíc lítají kolem květin ale právě že nepohrdnou ani stojící vodou.Myslím že jsem je domů přenesla s květinami které jsem letnila venku.Od té doby s nima bojuji.Má poslední naděje jsou právě hlístice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 185.138 (?), 31.12.2008 10:18

Na octomilky stačí kbelík s odpadem, jablko, množí se hodně rychle. Takže hledat na čem se živí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 5.2.2009 7:45

Všechny zdravím.Tak jsem nad smutnicemi vyhrála.Objednala jsem parazitické hlístice a je konečně klid.Taky ty lepové desky a dospělé mušky se přilepily.A že jich bylo.Všem kdo má stejný problém vřele doporučuji.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika