mšice



xRenáta - (11)
11.5.2007 21:56
Mšice?? Já už jsem si na ty potvory tak zvykla,že každý týden lítám jak blázen po zahradě a stříkám růže nebo jabloně no prostě cokoliv co roste na zahradě,zpočátku jsem si už připadala jak blázen,ale teď to beru jako svou týdenní povinnost,jelikož se neustále ke mě vracejí,zřejmě se jim  u mě velmi líbí.Máte možnost buď odvar z česneku,jarovou vodu a jiné ekologické,ale já už na ty mrchy nemám nervy a používám pirimor,který koupíte v kterémkoliv hypermarketu nebo hobbymarketu.Přeji úspěšnou likvidaci těch nenasytných likvidátorů :o))
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
1vladka1 - (14), 11.5.2007 21:02, zobrazeno: 7863x
Dobrý den, mohl byste mi někdo poradit jak zlikvidovat mšice? Prosím o jakoukoliv radu, statečně mi likvidu jí angrešt i hrušku a jabloně. jaký mám na ně použít chemický nebo jiný způsob? Mockrát díky za odpověď Vlaďka
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
xRenáta - (11), 11.5.2007 21:56
Mšice?? Já už jsem si na ty potvory tak zvykla,že každý týden lítám jak blázen po zahradě a stříkám růže nebo jabloně no prostě cokoliv co roste na zahradě,zpočátku jsem si už připadala jak blázen,ale teď to beru jako svou týdenní povinnost,jelikož se neustále ke mě vracejí,zřejmě se jim  u mě velmi líbí.Máte možnost buď odvar z česneku,jarovou vodu a jiné ekologické,ale já už na ty mrchy nemám nervy a používám pirimor,který koupíte v kterémkoliv hypermarketu nebo hobbymarketu.Přeji úspěšnou likvidaci těch nenasytných likvidátorů :o))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 28.114 (?), 8.6.2007 13:58
Já používám přípravek ZOLONE 70 (tím číslem si nejsem 100% jistá) do postřikovače a je účinný na veškerý žravý hmyz, např. pilatka ap.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 191.35 (?), 9.6.2007 2:26
Vynikající je Mospilan a na pár kytek stačí spray, který si dolijete vodou až v čas potřeby. Hlavně působí taky dlouho, cca 10-14 dnů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 17.78 (?), 16.5.2007 11:15
Nejlepší zkušenosti mám s roztokem draselného mýdla. Kbelíček mýdla koupíte v každé drogerii za cca 80,-. Husté mýdlo nejprve v horké vodě rozpustím na řidší kaši, která se dá pohodlně ředit vodou. Poměr vody a mýdla určím podle oka, aby voda byla prostě mýdlová. Po aplikaci mšice během několika hodin hynou a postřik navíc nehubí berušky a jiný hmyz. Jedovatými postřiky se naruší rovnováha a mšic je pak paradoxně čím dál tím víc. Jedinou nevýhodou mýdla je to, že se postřik musí pravidelně opakovat a to zejména po dešti, protože na osprchované rostliny nanosí mravenci hbitě mšice nové.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 162.128 (?), 16.5.2007 12:13

ja to jeste doplnuji tim, ze branim mravencum k vystupu na stromek, a to bud lepovym paskem, ktery se mi ale obcas odlepi, nebo ted jsem koupila v zahradnictvi specialni lep na lepove desky, a ten se da spachtli naplacnout primo na kmen stromu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika