Mravenci ve skleníku, pasti vyschnou



IvetaK - (6) - 48.6 (?)
21.6.2013 21:32

Koupila jsem takový růžový prášek a taky to sypu všude, kde se to hýbe:-). Viděla jsem, co dokáží mravenci, tak nechci, aby se stalo něco podobného i tady. Ten prášek se dá buď sypat, nebo rozpustit ve vodě a pak buď zalívat, nebo rozprašovat. Ale nějak jsem se zapomněla zeptat, jestli to nějak neovlivní poživatelnost právě těch jahod:-).

Díky Iveta

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 170.228 (?), 17.6.2013 18:17, zobrazeno: 4251x

Prohledal jsem celý web, ale konkrétní odpověď jsem nedostal.

Jak na mravence obecně vím, vyzkoušel jsem několik přípravků.

Nicméně co do skleníku? Zejména teď když je teplo? Zkoušel jsem několik "pastí", ale to horko ty návnady nemilosrdně během pár dní vysuší a znehodnotí.

Mám na zemi černou textilii a v ní na každou rostlinu vyříznutý otvor. Potřebuji něco položit na pár míst mezi rostliny, nějakou návnadu. Mravenci se mi tam standardně snaží nosit a "chovat" mšice, zejména lilky jim na tohle přijdou asi ideální...

Nějaký tip?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 17.6.2013 19:04
Můj arzenál na mravence funguje perfektně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 242.167 (?), 17.6.2013 19:20

Vidím že šijeme u stejného krejčího laughyes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
IvetaK - (6) - 0.43 (?), 21.6.2013 12:12

A tohle můžu sypat i venku?? Zjistila jsem, že mám mravence po celé zahradě. Kam kopnu, tam je mraveniště. A samozřejmě jsou rostliny obsypané mšicema a oni si je tam chrání. Jahody mám skoro všechny nakousané, je to k vzteku. Pokud tohle nemůžu použít venku, poradí mi někdo, co tedy použít a zda, když to nasypu mezi jahody, je budu moct normálně jíst?

Moc děkuji!

Iveta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 133.163 (?), 21.6.2013 12:42
Ano, můžete to sypat i venku, samozřejmě že nesmí pršet protože se jedná v případě Defeat o růžový prášek a v případě Substralu o krystalky cukru napuštěné něčím. Já to sypnu vždy na ojevené hnízdo nebo na místo kde se pohybují, samozřejmě že ne přímo na rostliny nebo k nim.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
IvetaK - (6) - 48.6 (?), 21.6.2013 21:32

Koupila jsem takový růžový prášek a taky to sypu všude, kde se to hýbe:-). Viděla jsem, co dokáží mravenci, tak nechci, aby se stalo něco podobného i tady. Ten prášek se dá buď sypat, nebo rozpustit ve vodě a pak buď zalívat, nebo rozprašovat. Ale nějak jsem se zapomněla zeptat, jestli to nějak neovlivní poživatelnost právě těch jahod:-).

Díky Iveta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika