mravenci ve skleníku



host - 80.73 (?)
2.1.2009 21:22

Najaře napíchám do skleníku několik řízků z Božího dřevce, nevím jaký má ta rostlina botaniskýnázev a fungujeto.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 226.149 (?), 3.4.2008 19:14

Dobrý den jsem mladý zahradník z litoměřicka, už po dobu 5 let bojuji s černýmy a zrzavýmy mravenci ve foliovníku zkoušel jsem logr a dokonce i vařící vodu přímo do mraveniště vubec nic nepomohlo! každý rok mi sežerou všechno co tam dám§ ale nemužu se jich zbavit!!! prosím pomoct závisí na tom moje letošní seminárka :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 164.114 (?), 7.4.2008 21:29

skořice je akorát posune, ale nevyhubí, já používám tabuli polystyrenu třeba 40*40 cm a 5 cm silnou, položenou na zeminu ve skleníku, pod ní si udělají supr hnízdo, které po nakladení vajíček vyhodím a někdy se mi podaří i pěkný počet dospělých jedinců, likvidaci nechám na vaší fantazii

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.125 (?), 7.4.2008 21:49

Na mravence se docela osvědčil kypřící prášek do pečiva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.148 (?), 1.5.2008 21:47

Dobry vecer,

nam se jiz tretim rokem osvedcila rostlina jmenem lilik mochynovity. Staci dve az tri rostliny na jeden sklenik. Je to sice poneud vetsi "stomek", ale za ten efekt to stoji. Jelikoz je vyskyt mravencu ve skleniku vazan na msice, nejsem si uplne jista, zda tato rostlina vadi vic mravencum nebo msicim. Kazdopadne mame pokoj. S pozdravem Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 50.30 (?), 19.5.2008 13:37

mě pomohlo nasypat v jejich cestičkách koření - hřebíček, nevím jak dlouho to bude fungovat, ale zatím - už asi 14 dní jsou fuč. Nemají totiž rádi nic aromatického.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 86.5 (?), 28.5.2008 16:54

Zkuste Loxiran - mravenčí bufet od firm Neudorff, letos novinka od Agro CS, měli by to mít ve větších zahradnických cenrech. Zkušenst s tím nemám, ale je to určeno spešl proti mravencům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 80.73 (?), 2.1.2009 21:22

Najaře napíchám do skleníku několik řízků z Božího dřevce, nevím jaký má ta rostlina botaniskýnázev a fungujeto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 7.33 (?), 3.1.2009 10:26

Artemisia abrotanum L. – pelyněk brotan (boží dřevec)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 146.115 (?), 14.5.2009 10:19

Manžel mi prosil kompost do skleníku i s parádním obrovským mraveništěm s milionama vajíček a ještě to pro jistotu hráběma rozmetal po celé ploše skleníku. Místo aby zdechli, tak už na mnoha místech vytvořili nová mraveniště. Posypávat cestičky nemá smysl, protože žádné asi nemají, normálně nejsou vidět. Ale když se rozhrábne kdekoliv hlína, tak všude spousty vajíček. Mám tam čerstve nasazené papriky a rajčata a bojím se, že ty mrchy budou žrát kořínky.

Beru cokoliv i chemii abych je zlikvidovala. Eventuelně i manžela :-)

Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 14.5.2009 14:42

Ještě mu budete vděčná, až hortenzie obrazí a budou lepší, než doposud.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika