Mravenci a mšice po celé zahradě



host - 234.248 (?)
10.7.2017 15:31

Dobry den, mate pravdu, take jsem na msice nereagovala, nebot jsou soucasti prirody.Ovsem, letos si je mravenci nastehovali na sloupovou jablon a chudak malem zahynula-koupila jsme lep v podobe gelu na potkany-na strom jsem dala sirokou izolepu   nekolirrat pod sebe, na kterou jsem tento gel opatrne nanesla a byl od mravencu i msic pokoj.Jablon je krasna a vzkveta..smiley

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 58.231 (?), 6.6.2014 13:32

Proč ty růže nepostříkáte najednou. Smíchejte do postřikovače přípravek na mšice i na plíseň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 23.6.2014 0:51

Musím potvrdit, že se tento rok mšicím u nás daří. Zahradu  po senách udržuji  nakrátko. Tímto způsobem jsem zlikvidoval několik mravenišť a bohužel mšice na stromkách jsou dál.

První postřik na mšice jsem aplikoval přípravkem Calypso, někdy v květnu a včera Mospilanem. Střídal jsem různé účinné látky. Na třetí postřik snad nasadím pyrethroid Vaztak 10 EC sad (Cydia 10 EC), nebo kombinovaný insekticid Nurelle D na bázi cypermethrinu a chlorpyrifosu ( fumigační,dotykový a požerový jed )




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 183.177 (?), 8.7.2014 3:08
Mšic taky letos pozoruji hodně, zřejmě je to díky počasí. Na nějaké boje ale kašlu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.248 (?), 10.7.2017 15:31

Dobry den, mate pravdu, take jsem na msice nereagovala, nebot jsou soucasti prirody.Ovsem, letos si je mravenci nastehovali na sloupovou jablon a chudak malem zahynula-koupila jsme lep v podobe gelu na potkany-na strom jsem dala sirokou izolepu   nekolirrat pod sebe, na kterou jsem tento gel opatrne nanesla a byl od mravencu i msic pokoj.Jablon je krasna a vzkveta..smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?), 26.7.2014 23:43

Na mravence pálivou mletou papriku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 214.249 (?), 24.6.2017 18:11
Udělal jsem asi velkou chybu, když jsem nanesl CHEMSTOP ECOFIX přímo na kůru stromků. U jabloní s kmínkem cca 6-8cm změny nepozoruji a mravenci a mšice dali stromkům pokoj, ale stromečkové angrešty a rybízy postupně ztrácí úrodnost a letos se mi ulomila koruna na prvním rybízu. Kmínek byl téměř suchý. Má někdo nápad jak sundat CHEMSTOP z kmínků a nezničit přitom stromek? Příště už budu nanášet lep na smršťovací fólii... Děkuji Saša
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika