Mravenci a mšice po celé zahradě



Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?)
23.6.2014 0:51

Musím potvrdit, že se tento rok mšicím u nás daří. Zahradu  po senách udržuji  nakrátko. Tímto způsobem jsem zlikvidoval několik mravenišť a bohužel mšice na stromkách jsou dál.

První postřik na mšice jsem aplikoval přípravkem Calypso, někdy v květnu a včera Mospilanem. Střídal jsem různé účinné látky. Na třetí postřik snad nasadím pyrethroid Vaztak 10 EC sad (Cydia 10 EC), nebo kombinovaný insekticid Nurelle D na bázi cypermethrinu a chlorpyrifosu ( fumigační,dotykový a požerový jed )




Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 58.231 (?), 6.6.2014 13:32

Proč ty růže nepostříkáte najednou. Smíchejte do postřikovače přípravek na mšice i na plíseň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 23.6.2014 0:51

Musím potvrdit, že se tento rok mšicím u nás daří. Zahradu  po senách udržuji  nakrátko. Tímto způsobem jsem zlikvidoval několik mravenišť a bohužel mšice na stromkách jsou dál.

První postřik na mšice jsem aplikoval přípravkem Calypso, někdy v květnu a včera Mospilanem. Střídal jsem různé účinné látky. Na třetí postřik snad nasadím pyrethroid Vaztak 10 EC sad (Cydia 10 EC), nebo kombinovaný insekticid Nurelle D na bázi cypermethrinu a chlorpyrifosu ( fumigační,dotykový a požerový jed )




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 183.177 (?), 8.7.2014 3:08
Mšic taky letos pozoruji hodně, zřejmě je to díky počasí. Na nějaké boje ale kašlu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.248 (?), 10.7.2017 15:31

Dobry den, mate pravdu, take jsem na msice nereagovala, nebot jsou soucasti prirody.Ovsem, letos si je mravenci nastehovali na sloupovou jablon a chudak malem zahynula-koupila jsme lep v podobe gelu na potkany-na strom jsem dala sirokou izolepu   nekolirrat pod sebe, na kterou jsem tento gel opatrne nanesla a byl od mravencu i msic pokoj.Jablon je krasna a vzkveta..smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?), 26.7.2014 23:43

Na mravence pálivou mletou papriku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 214.249 (?), 24.6.2017 18:11
Udělal jsem asi velkou chybu, když jsem nanesl CHEMSTOP ECOFIX přímo na kůru stromků. U jabloní s kmínkem cca 6-8cm změny nepozoruji a mravenci a mšice dali stromkům pokoj, ale stromečkové angrešty a rybízy postupně ztrácí úrodnost a letos se mi ulomila koruna na prvním rybízu. Kmínek byl téměř suchý. Má někdo nápad jak sundat CHEMSTOP z kmínků a nezničit přitom stromek? Příště už budu nanášet lep na smršťovací fólii... Děkuji Saša
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika