Krtek - a je to



Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 199.149 (?)
25.9.2013 12:10

Včera jak jsem tahal starý prohnilý stromek tak z ničeho nic začali od někud vyskakovat malé potvory jak jsou na fotce, stačil jsem jich napočítat cca 5ks a jednu jsem vyfotil jak čuměla kolem sebe-Je to hraboš?


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
            
host - 18.188 (?), 27.2.2007 18:19

Skusil som hadam vsetko.elektronicky odpudzovac, petardy, krtkostop, pasce,alebo hadicu nastrcenu na vyfuk a druhy koniec do diery. Najlepsie sa my osvedcil nasledovny postup. Cerstvy kopcek odhrabem, rylom opatrne odkrojim kvader 20x 20x 20 zeme. Opatrne ho polozim, aby sa mi nerozpadol. V diere na bokoch najdem otvory do chodbiciek krta  vezmem maly kusok handicky namocenej v nafte a vlozim ju co najhlbsie. Potom kvader zeminy vlozim naspet na to iste miesto kde som ho vyryloval. Potom ho popritlacam hohou a travnik je malo poskodeny. Vela zalezi ci sa podari kvader vybrat v kuse neporuseny. Chce to trochu praxe. Pozor. Pod kazdym kopcekom su vzdy minimalne dve diery a treba ich najst. Handricka staci 5x2cm a namocit do polovice, aby sme neumazali prsty. Krt si zacne robyt chodby inde, ale treba pokracovat a postupne ho vytlacat zo zahrady. Robim to takto 2 roky a da sa povedat ze vyhravam. Kto nechce krtkovy ublizit, tak by tento sposob nemal robit tesne pred prichodom silnejsich mrazov. Vtedy pri intenzivnejsom vyhanani musi si krtko neustale vytvarat nove chodby ma velky vydaj energie hladuje a uhynie na podchladenie, alebo vycerpanie. Nafta nesmie prist do kontaktu z listovou plochou, lebo rastlina uhynie. Jaro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 1.251 (?), 3.3.2007 16:03

Toto je pro inspiraci. Jak se u nás objevil krtek, připravil jsem si hadici a sklenici od okurek. Jak se objevil čerstvý krtinec, pustil jsem vodu hadicí do nory. Voda zaplavovala a bortila chodbu a krtkovi nezbylo nic jiného než hrabat pořád dál, aby se neutopil.  Jak se dostal na trávník, už to nestíhal a musel ven.  Byl chycen a v flašce přepraven do lesa. Musí to být v době, kdy je vlhko nebo se musí zahrada důkladně postříkat, v takovém případě krtek hloubí mělké chodby nízko pod zemí.  Jak je sucho, chodby jdou do hloubky, zacpou se zeminou a krtek před vodou uteče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 199.149 (?), 25.9.2013 12:10

Včera jak jsem tahal starý prohnilý stromek tak z ničeho nic začali od někud vyskakovat malé potvory jak jsou na fotce, stačil jsem jich napočítat cca 5ks a jednu jsem vyfotil jak čuměla kolem sebe-Je to hraboš?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 25.9.2013 12:40

Připomíná mi to křečka džungarského (dle toho pruhu na hřbetě) ale ten tady není domestikován, neznamená to ovšem že někomu mohl utéci nebo se ho někdo chtěl takhle zbavit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 10.15 (?), 25.9.2013 13:43

Myšice temnopásá nebo myšivka horská?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 199.149 (?), 25.9.2013 14:23

Nikde jsem se nedočetl, že by mohla škodit, ale něčím se krmit musí ne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 25.9.2013 13:47

Myšice temnopásá. Asi nejčastější úlovek našich koček, který nám nechávají zkouknout na terase.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 101.124 (?), 4.3.2007 17:12

Dle mého názoru nafta do půdy nepatří, tak jsem koupil pastě Farilia.Nastražil a nic- vždy byly vystrčeny. Smutek!!!Nápad!!! Nastavené jsem vyvařil asi 10minut ve vodě-gumové rukavice zamazal půdou- nastražil-světe div se!!!Každé ráno úlovek. Hodiny čekání na krtka s motykou, kdy ryje zrovna tam,kde nejste-jsou prostě pryč.Ale pozor ,já stále čekal na toho jednoho a zatím jsem jich dostal na zahradě /cca 10arů/ -12kousků +jednoho hryzce.O jednom ještě vím , ale to je profesor, ten se nedá.Sním bojuji již 2 roky.Dvakrát byl poraněn, ale ze zahrady  se nechce hnout.Letos budeme ve vzájemném boji pokračovat. Díky tedy za nápad Farilia - na krtky -nemají chybu.

PS: mezitím jsme se synem vyčistily požární hřiště - počet úlovků nechci ani prozradit.Co se týče krtků a kun skalních, tak slova o chránění mi nahání husí kůži.Pokud jezdíte autem v noci , tak  poznáte, že se o kunách a jejich ohrožení nedá mluvit.......Krtek je u mně vyřešen, kdyby někdo dokázal poradit- co s kunami-takto hodnotnou radou -  hluboce bych se mu uklonil a nevadí mi ani rozbité čelo.

Třeba někdo ví? Nazdar Petr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.6 (?), 15.8.2007 23:26
Dobrý večer, kde se dá koupit na past na krtka? Dá se po netu? Bojuju už s krtkem asi 3 roky!! Díky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 206.177 (?), 20.10.2007 22:35

Když už jsme u těch chráněných nebo nechráněných živočichů - závidím každému, kdo řeší jen přemnožené krtky. Měli jste někdy na zahradě rodinku křečků? Neskutečná devastace a nedozírné škody. Jednou jsem se v afektu vrhla do záhonu a holýma rukama vytáhla z nory křečka. Měl plné torby pečlivě nažvýkaných cibulí z mé krásné sbírky třepenitých tulipánů. Věřte, nezbyla mi ani jedna cibulka, tak perfektně to vybral. Trvalo mi dva roky, než se odsunuli dál. Do nor jsem dávala sirné knoty a zřejmě jsem je tím vysmrděla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika