Krtek - a je to



nebuď zvědavý - (43)
19.5.2006 17:55
Jestli myslíte past výše uvedenou, tak nemám zkušenost.
Pokud myslíte past trubkovou, tak si myslím, že by jste musel najít prvně chodbu, kde s určitostí hryzec chodí a to asi nebude tak lehké jak u krtka. Krtek několikrát denně prochází své chodbičky a opravuje je. Nevím přesně, jak se hryzec s určitostí chová.  Ale princip je stejný. Jak tam vleze tak to má spočítaný.
Past, ale musí být kvalitně vyrobená.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 227.59 (?), 15.2.2012 23:24

Láďa píše, že na krtky použil vysazení aksamitníku-smradlavky a je to pravda i já to tak dělám. Veronika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.36 (?), 21.4.2006 13:16
Dobrý den,

tak jsem zakoupila inzerovaný výrobek, ale jsem na tom stejně, jako kolegyně. Přiložený návod je nesrozumitelný a mé snahy nainstalovat past vyšly naprázno. Může mi někdo poradit?

Děkuju. Dáša.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 188.68 (?), 24.4.2006 9:47

Dobrý den,

Co konkrétně není jasné? Natažení pasti nebo uložení? Máte pravdu, že návod je nedostatečný,. dokonce matoucí díky mrkvi, umístěné v pasti - krtek je hmyzožravec a zelenina, zrní a pod. je pro krtka zcela nezajímavé. Krtek past spustí dotykem na zarážku, která drží napnuté péro.

Zdraví

autor původní zprávy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 12.38 (?), 14.5.2006 11:08

No, ja jsem dratenou past koupil v Baumaxu, takze snad se jedna o stejny model. Skoda, ze jako neregistrovany uzivatel nemuzu poslat fotku a kvuli jedny fotce se nebudu registrovat.

Past uchopte do ruky tak, aby vpravo bylo oko pasti a pohyblivy drat s malym dratenym oblouckem nahoru. Spousteci dratenou cast pasti, ktery ted visi na spodnim drate, posunte na stred pasti. Stlacte nadoraz pruzny drat s oblouckem na protistranu a drzte. Uchopte visici spousteci cast pasti, vytocte ji o 180 st. k sobe nahoru a posunte doprava, dokud se maly zobacek spousteci casti nezahakne o ohyb dratu s malym oblouckem. Timto je past natazena. Krtek vleze do oka, zatlaci na spousteci cast, hacek vyskoci a uvolni pruzinu.

Snad jsem to popsal jakz takz srozumitelne. Zadna navnada se do pasti nedava!!! Past je zalozena na tom, ze krtek ma snahu kazdych 24 hodin projit vsechny chodby a tyto upravovat, pokud jsou naruseny. Takze se proste jednoho dne chyti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
nebuď zvědavý - (43), 14.5.2006 19:36
Dostal jsem se sem až nyní.
Již 10. Let s úspěchem používám past ve tvaru trubky. Rozdíl je jen v tom, že je chytám živé.
Je to plastová trubka, o průměru 50. mm. a délce 40. cm. Na obou koncích jsou záklopky (vyřezané z kousku trubky) upevněné dvěma pantíky vyrobené z drátku tvaru „O“
Přeruší se chodbička v zemi, tak aby ji trubka nahradila a zahrabe.
Musíme vybrat chodbičku, kterou krtek používá
Musíme pracovat v gumových rukavicích (krtek má dobrý čich!)
Musíme trubku natočit tak, aby záklopky vlastní vahou padali – znemožnily východ ven. (obr. 4.)
Krtek do trubky vleze celkem lehce a záklopka se za ním zaklapne. Dopředu to nejde, a zpět už také ne.
Do šesti hodin ho musíme vyndat, jinak by uhynul. Že se chytl poznáme tak, že je slyšet jak se snaží prorazit z trubky ven
Za první rok jsem jich nachytal 10, druhý 5 a pak se to pohybovalo kolem čtyř kusů ročně.
Vyděl jsem něco podobného v železářství, ale záklopky byly plechové a byly tam příliš velké vůle.
Jednou se mi tam chytl i potkán. Není mi jasný jak tam vlezl. Byl tak velký, že mu ocas lezl ven. A já ho nebyl schopen dostat odtud.
Pro lepší představivost:
obr. 1 -celkový pohled
obr. 2 -vzhůru nohama
obr .3 - šikmo, něco mezi
obr. 4 -správná poloha při zahrabání omlouvám se, ale už se tam nevešel
obr. 1
obr. 1
obr. 2
obr. 2
obr. 3
obr. 3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 185.2 (?), 19.5.2006 13:47

a mohlo by to fungovat i na hryzce???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
nebuď zvědavý - (43), 19.5.2006 17:55
Jestli myslíte past výše uvedenou, tak nemám zkušenost.
Pokud myslíte past trubkovou, tak si myslím, že by jste musel najít prvně chodbu, kde s určitostí hryzec chodí a to asi nebude tak lehké jak u krtka. Krtek několikrát denně prochází své chodbičky a opravuje je. Nevím přesně, jak se hryzec s určitostí chová.  Ale princip je stejný. Jak tam vleze tak to má spočítaný.
Past, ale musí být kvalitně vyrobená.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.45 (?), 28.5.2006 7:48
Mám vyzkoušeno úplně všechno, co bylo zde na diskusním fóru doporučované + co jsem kde zaslechla (pastičky - návody jsou psané příšerně, naftalínové tablety - ty měly snad největší efekt, látka nasátá naftou, chomáče vlasů či chlupů, zapíchnuté láhve či láhve na tyči, vyplavit vodou...). Nic nepomohlo.
Nejnovější TIP:
Nalít do děr obyčejné SAVO!!! Je to neuvěřitelné, ale po 10ti letech boje s krtkem mám (zatím) konečně KLID! Snad to bude konečně to pravé...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.3 (?), 8.9.2006 13:29
Kolik jste toho sava pouzila?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.39 (?), 14.12.2006 20:25
To SAVO je fakt super!!!Každý den nám přibylo 5 nových krtinců na nově vysazeném trávníku a tak jsme nalili do každé díry trochu sava a hned druhý den ani jeden krtinec.Tak to vyzkoušejte taky.U nás to funguje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika