Krtek - a je to



nebuď zvědavý - (43)
14.5.2006 19:36
Dostal jsem se sem až nyní.
Již 10. Let s úspěchem používám past ve tvaru trubky. Rozdíl je jen v tom, že je chytám živé.
Je to plastová trubka, o průměru 50. mm. a délce 40. cm. Na obou koncích jsou záklopky (vyřezané z kousku trubky) upevněné dvěma pantíky vyrobené z drátku tvaru „O“
Přeruší se chodbička v zemi, tak aby ji trubka nahradila a zahrabe.
Musíme vybrat chodbičku, kterou krtek používá
Musíme pracovat v gumových rukavicích (krtek má dobrý čich!)
Musíme trubku natočit tak, aby záklopky vlastní vahou padali – znemožnily východ ven. (obr. 4.)
Krtek do trubky vleze celkem lehce a záklopka se za ním zaklapne. Dopředu to nejde, a zpět už také ne.
Do šesti hodin ho musíme vyndat, jinak by uhynul. Že se chytl poznáme tak, že je slyšet jak se snaží prorazit z trubky ven
Za první rok jsem jich nachytal 10, druhý 5 a pak se to pohybovalo kolem čtyř kusů ročně.
Vyděl jsem něco podobného v železářství, ale záklopky byly plechové a byly tam příliš velké vůle.
Jednou se mi tam chytl i potkán. Není mi jasný jak tam vlezl. Byl tak velký, že mu ocas lezl ven. A já ho nebyl schopen dostat odtud.
Pro lepší představivost:
obr. 1 -celkový pohled
obr. 2 -vzhůru nohama
obr .3 - šikmo, něco mezi
obr. 4 -správná poloha při zahrabání omlouvám se, ale už se tam nevešel
obr. 1
obr. 1
obr. 2
obr. 2
obr. 3
obr. 3
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 227.59 (?), 15.2.2012 23:24

Láďa píše, že na krtky použil vysazení aksamitníku-smradlavky a je to pravda i já to tak dělám. Veronika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.36 (?), 21.4.2006 13:16
Dobrý den,

tak jsem zakoupila inzerovaný výrobek, ale jsem na tom stejně, jako kolegyně. Přiložený návod je nesrozumitelný a mé snahy nainstalovat past vyšly naprázno. Může mi někdo poradit?

Děkuju. Dáša.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 188.68 (?), 24.4.2006 9:47

Dobrý den,

Co konkrétně není jasné? Natažení pasti nebo uložení? Máte pravdu, že návod je nedostatečný,. dokonce matoucí díky mrkvi, umístěné v pasti - krtek je hmyzožravec a zelenina, zrní a pod. je pro krtka zcela nezajímavé. Krtek past spustí dotykem na zarážku, která drží napnuté péro.

Zdraví

autor původní zprávy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 12.38 (?), 14.5.2006 11:08

No, ja jsem dratenou past koupil v Baumaxu, takze snad se jedna o stejny model. Skoda, ze jako neregistrovany uzivatel nemuzu poslat fotku a kvuli jedny fotce se nebudu registrovat.

Past uchopte do ruky tak, aby vpravo bylo oko pasti a pohyblivy drat s malym dratenym oblouckem nahoru. Spousteci dratenou cast pasti, ktery ted visi na spodnim drate, posunte na stred pasti. Stlacte nadoraz pruzny drat s oblouckem na protistranu a drzte. Uchopte visici spousteci cast pasti, vytocte ji o 180 st. k sobe nahoru a posunte doprava, dokud se maly zobacek spousteci casti nezahakne o ohyb dratu s malym oblouckem. Timto je past natazena. Krtek vleze do oka, zatlaci na spousteci cast, hacek vyskoci a uvolni pruzinu.

Snad jsem to popsal jakz takz srozumitelne. Zadna navnada se do pasti nedava!!! Past je zalozena na tom, ze krtek ma snahu kazdych 24 hodin projit vsechny chodby a tyto upravovat, pokud jsou naruseny. Takze se proste jednoho dne chyti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
nebuď zvědavý - (43), 14.5.2006 19:36
Dostal jsem se sem až nyní.
Již 10. Let s úspěchem používám past ve tvaru trubky. Rozdíl je jen v tom, že je chytám živé.
Je to plastová trubka, o průměru 50. mm. a délce 40. cm. Na obou koncích jsou záklopky (vyřezané z kousku trubky) upevněné dvěma pantíky vyrobené z drátku tvaru „O“
Přeruší se chodbička v zemi, tak aby ji trubka nahradila a zahrabe.
Musíme vybrat chodbičku, kterou krtek používá
Musíme pracovat v gumových rukavicích (krtek má dobrý čich!)
Musíme trubku natočit tak, aby záklopky vlastní vahou padali – znemožnily východ ven. (obr. 4.)
Krtek do trubky vleze celkem lehce a záklopka se za ním zaklapne. Dopředu to nejde, a zpět už také ne.
Do šesti hodin ho musíme vyndat, jinak by uhynul. Že se chytl poznáme tak, že je slyšet jak se snaží prorazit z trubky ven
Za první rok jsem jich nachytal 10, druhý 5 a pak se to pohybovalo kolem čtyř kusů ročně.
Vyděl jsem něco podobného v železářství, ale záklopky byly plechové a byly tam příliš velké vůle.
Jednou se mi tam chytl i potkán. Není mi jasný jak tam vlezl. Byl tak velký, že mu ocas lezl ven. A já ho nebyl schopen dostat odtud.
Pro lepší představivost:
obr. 1 -celkový pohled
obr. 2 -vzhůru nohama
obr .3 - šikmo, něco mezi
obr. 4 -správná poloha při zahrabání omlouvám se, ale už se tam nevešel
obr. 1
obr. 1
obr. 2
obr. 2
obr. 3
obr. 3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 185.2 (?), 19.5.2006 13:47

a mohlo by to fungovat i na hryzce???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
nebuď zvědavý - (43), 19.5.2006 17:55
Jestli myslíte past výše uvedenou, tak nemám zkušenost.
Pokud myslíte past trubkovou, tak si myslím, že by jste musel najít prvně chodbu, kde s určitostí hryzec chodí a to asi nebude tak lehké jak u krtka. Krtek několikrát denně prochází své chodbičky a opravuje je. Nevím přesně, jak se hryzec s určitostí chová.  Ale princip je stejný. Jak tam vleze tak to má spočítaný.
Past, ale musí být kvalitně vyrobená.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.45 (?), 28.5.2006 7:48
Mám vyzkoušeno úplně všechno, co bylo zde na diskusním fóru doporučované + co jsem kde zaslechla (pastičky - návody jsou psané příšerně, naftalínové tablety - ty měly snad největší efekt, látka nasátá naftou, chomáče vlasů či chlupů, zapíchnuté láhve či láhve na tyči, vyplavit vodou...). Nic nepomohlo.
Nejnovější TIP:
Nalít do děr obyčejné SAVO!!! Je to neuvěřitelné, ale po 10ti letech boje s krtkem mám (zatím) konečně KLID! Snad to bude konečně to pravé...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.3 (?), 8.9.2006 13:29
Kolik jste toho sava pouzila?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.39 (?), 14.12.2006 20:25
To SAVO je fakt super!!!Každý den nám přibylo 5 nových krtinců na nově vysazeném trávníku a tak jsme nalili do každé díry trochu sava a hned druhý den ani jeden krtinec.Tak to vyzkoušejte taky.U nás to funguje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika