Krtek - a je to



Mr.Cynik - (49)
29.8.2007 17:43
NaOCl. Při rozpadu se uvolňuuje kyslík a zůstává sůl. Alespoň jestli si to dobře pamatuju z chemie
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 220.253 (?), 2.7.2007 11:56
Po marných pokusech (voda, PB, číhání s krompáčem) jsem použil savo (čtvrt litru do díry a ucpat hlínou) a je už dva týdny klid (předtím 1-4 krtince denně).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.22 (?), 13.10.2013 12:38

Vážení přátelé, když čtu vaše problémy s krtkem, tak se vracím ve vzpomínkách před 40 lety na moji chalupu, kterou jsem koupil s pozemkem a pochopitelně celá zahrada byla plná krtinců. Používal jsem všechno možné i nemožné abych krtka zahnal. Návodů je hodně, ale žádný stoprocentní. Trochu pomohla past (kleště), ale stejně se krtek vracel a ryl v záhonech, trávníku a všude, kde to bylo nejméně vhodné. Na chalupě nejsem celý týden a krtek toho vesele využíval. Časem jsem si pořídil kocoura. Uptravil jsem mu prostor ve stodole tak, aby bez problémů přečkal zimu. A co se nestalo. Kocour pár krtků chytil a zahrada je 40 let čistá!!! Občas se sice nějaká krtina ukáže, tak dvě za rok a to je všechno.O kocoura je po celý týden postaráno, má teplo a má na celý týden co jíst.Hlídá se svůj prostor. odhání cizí kočky a pečuje o svůj prostor.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.238 (?), 29.8.2007 8:47

Chtel bych se zeptat ohledne pouziti SAVA proti krtkum. Prave jsme vyseli travnik a na zahrade mame kazdy den asi 3 krtince! Myslite, ze je dobry napad nalit SAVO v teto dobe, kdy zakladame travnik? Roste Vam v miste kde jste nalili SAVO trava? Predem dekuji za odpoved. Mohli byste mi odepsat na levrone@centrum.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 29.8.2007 9:29
Lít Savo - chemicky, tuším, chlornan - do půdy považuji za nerozumné. Trávníku i ekologii ublížíte víc než krtkům
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.114 (?), 29.8.2007 13:37
Savo je Natrium Hypochlorit. Při rozpadu uvolňuje chlor, tím dezinfikuje. Po úplném rozkladu Sava zbyde sůl a voda. A sůl není IMHO v půdě moc žádoucí...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr.Cynik - (49), 29.8.2007 17:43
NaOCl. Při rozpadu se uvolňuuje kyslík a zůstává sůl. Alespoň jestli si to dobře pamatuju z chemie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 30.8.2007 8:46

Sůl není v půdě žádoucí, pravda. Zapomínáme ovšem, že ani uvolněný chlor neodejde beze zbytku  - jeho desinfekční účinek spočívá právě ve vazbě reaktivního halogenu na organické látky. Řada plodin (např. česnek) chlór v půdě nesnáší, dokonce ani ve formě chloridových solí (např hnojivo draselná sůl), kde je chlór pevně vázán v aniontu.
Savo snesu v záchodové míse, ale v půdě mám raději toho krtka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.244 (?), 14.4.2009 15:28

STE LUDIA?!!! SAVO? Uvedomuje si vobec niekto co savo sposobuje v prirode? Savo nepouzivame ani normalne v byte pretoze extremne kontaminuje prirodu! Ak vase deti budu trpiet roznymi alergiami tak sa necudujte ked pouzivate SAVO este aj na zahrade.

Rovnako tak vsetky dezinfekcne prostriedky na baze chloru!!!

To radsej nech mi krtko rozvrta celu zahradu!!! Tiez bojujeme s krtmi ale savom ani keby to malo mat milionpercentny ucinok!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 14.4.2009 15:53

A čo teda sposobuje  Savo v prírode? Teda okrem toho, že sa rozkladá na chlorid sodný a vodu. V čom je tá extrémna kontaminácia prírody? Potom aj more a oceán je iba "sajrajt", ktorý extrémne kontaminuje prírodu.(Dúfam, že nechodíte s detmi k moru, aby nedostali alergie.)

Savo nelejem po záhrade, ale odmietam Vašu ekologickú demagógiu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 14.4.2009 16:19

Pan Jekyll, usetrite a namiesto sava kupojte kuchynsku sol a skuste s tym nieco dezinfikovat. Pravdepodobne to bude s tym savom trosku zlozitejsie, i ked kolega mozno trochu dramatizuje.

napriklad: Savo ako velmi reaktivna latka, respektive pripravok, z ktorej vznikaju reaktivne medziprodukty, moze tvorit v prirode mnozstvo alergenov chemickou zmenou niektorych (inak predtym neskodnych) prirodnych latok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika