Krtek - a je to



host - 20.98 (?)
16.3.2010 18:29

SAVO dezinfikuje zejména volnými radikály kyslíku, který vzniká při jeho rozkladu. Na desinfekci studní se používá jen slabý roztok(2%) a je to vodní(takže dosti homogenické) prostředí. Uvědomte si, co vše obsahuje půda - nalitím SAVA se uvolní radikály kyslíku, které okamžitě oxidují organický materiál v půdě (tak jako to dělá s bakteriemi), takže místo kam jste jej nalili je v té chvilce "mrtvé" - jak z hlediska půdních mikroorganismů, tak z hlediska úrodnosti. Navíc půda je tak heterogenizovaný materiál, že by to byla krása, kdyby vznikla jen voda a sůl(což je to nejmenší zlo, které ze SAVA vznikne, ikdyž je to v půdě pěkné svinstvo). Také vznikají oxidy kovů, které jsou jinak vázány v půdních částicích a další spousta věcí. Nejradostnější ovšem(ikdyž totální lokální devastace půdy je taky dost) je to, že ze 3NaOCl vzniká NaClO3 a sůl - a NaClO3 znám jako mimo jiné Travex je silný herbicid rozpustný ve vodě-důsledky si domyslete... Než si zase budete lít SAVO na zahrádku, tak se trochu zamyslete, pár vypálených kousků zeminy není tak hrozné, ale jak dlouho budete na té zahradě žít a jak dlouho se takhle budete toho krtka zbavovat? - ta cedulka "nebezpečný pro životní prostředí" tam není jen tak pro okrasu... info zde a zde. hezký den PD

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 14.4.2009 16:29

 OK.

Savo je stabilizované  pomocou NaOH, aby netvorilo s kyselinami voľný chlór, s močovinou chloramin a pod. Ak sa teda ponechá "len tak", tak z neho zostane slaná voda. Hlavne to netreba celé zbytočne dramatizovať.

http://en.wikipedia.org/wiki/Sodium_hypochlorite

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 15.4.2009 11:11

Dezinfekcne prostriedky ako savo, peroxid vodika, hypermangan ci chlor alebo ozon maju spolocne to, ze aktivnymi latkami ktore z nich vznikaju su reaktivne formy kyslika. Chlor ako taky nie je az tak podstatny. Samotny chlor reaguje s vodou pricom vznika chlorovodik a kyselina chlorna. Ta druha produkuje atomarny kyslik, z ktoreho vznikaju dalsie reaktivne zluceniny vo forme peroxidov a volnych radikalov.

Len odbornik by sa mohol vyjadrit k tomu, ci ma vyznam veci dramatizovat. Mam taky pocit, ze existuje forma SAVA pouzivaneho na dezinfekciu studni. Asi je dolezite aj mnozstvo, ktore sa pouzije.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.19 (?), 1.12.2009 10:43

Zasolovat si dobrovolně půdu. Chudáci tvoje děti-zanecháš po sobě pěknej odkaz. Co si pak o tobě asi řeknou? Omlouvám se za upřímnost. To je to stejný, když vidím zahrádkáře, jak chodí po zahradě a solí slimáky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.98 (?), 16.3.2010 18:29

SAVO dezinfikuje zejména volnými radikály kyslíku, který vzniká při jeho rozkladu. Na desinfekci studní se používá jen slabý roztok(2%) a je to vodní(takže dosti homogenické) prostředí. Uvědomte si, co vše obsahuje půda - nalitím SAVA se uvolní radikály kyslíku, které okamžitě oxidují organický materiál v půdě (tak jako to dělá s bakteriemi), takže místo kam jste jej nalili je v té chvilce "mrtvé" - jak z hlediska půdních mikroorganismů, tak z hlediska úrodnosti. Navíc půda je tak heterogenizovaný materiál, že by to byla krása, kdyby vznikla jen voda a sůl(což je to nejmenší zlo, které ze SAVA vznikne, ikdyž je to v půdě pěkné svinstvo). Také vznikají oxidy kovů, které jsou jinak vázány v půdních částicích a další spousta věcí. Nejradostnější ovšem(ikdyž totální lokální devastace půdy je taky dost) je to, že ze 3NaOCl vzniká NaClO3 a sůl - a NaClO3 znám jako mimo jiné Travex je silný herbicid rozpustný ve vodě-důsledky si domyslete... Než si zase budete lít SAVO na zahrádku, tak se trochu zamyslete, pár vypálených kousků zeminy není tak hrozné, ale jak dlouho budete na té zahradě žít a jak dlouho se takhle budete toho krtka zbavovat? - ta cedulka "nebezpečný pro životní prostředí" tam není jen tak pro okrasu... info zde a zde. hezký den PD

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 203.13 (?), 22.3.2010 18:27

Rozhodne jsem proti mystifikaci ze za normalní teploty a bez katalyzy vznika disproporcionaci z chlornanu chlorecnan. Pokavad vim synteza se dela pri 85°C za pritomnosti chromu. Ale az se stane ze Slunce trpaslik situace bude samozrejme jina...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.98 (?), 1.4.2010 1:11
No to jste ale zcela správně...!!Omlouvám se za chybu, už nějaký pátek se chemii nevěnuji a takhle to dopadá, když to vymýšlím z hlavy a pamatuji si jen útržky...(podmínky r-ce mi totálně vypadly z hlavy...) Děkuji za opravu, hezký den! PD
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.110 (?), 30.6.2011 10:38

Když ti bude soustavně ten mizera ničit tvou práci, tak taky vyzkoušíš všechno, já mu npř. dávám do každé nalezené chodbičky kousek karbidu, na který kápnu vodu a zahrnu. Tuto voňavku taky nemá rád, a to savo rozhodně na louce vyzkouším, protože mi krtek z louky dělá soustavně tankodrom!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.1 (?), 13.11.2011 7:39

My jsme krtka nechtěli nějak brutálně ničit, než někoho rozsekávat krumpáčem, to holt ať mám radši na trávě sem tam krtinec.

Nakonec nám zabrala přítomnost koček. Párkrát krtinec rozvrtaly a najednou už žádné nezačly přibývat. A to ani žádného nechytily.

Tak možná by šlo krtka napálit - vyžádat si od sousedů třeba obsah kočičího záchůdku a nasypat do krtinců - aby myslel, že tam kočky žijí. Nebo tak něco.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 229.51 (?), 8.3.2013 9:11

Na zahradě jsem zaznamenal invazi krtků a myší a snažil se to vyřešit šetrně. Na omezení krtinců a vyhnání krtka mi funguje solární odpuzovač krtků a myši odpuzuji ultrazvukovým odpuzovačem hlodavců, ale zdálo se mi, že si na to myš zvykne. Vyřešil jsem to tím, že odpuzovače střídám. Nemám rád zabíjení, tak jsem se rozhodl pro odpuzování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.7 (?), 8.3.2013 12:22

diery vystriekat vodou a po poklese vody naliat zriedenu sulku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika