Krtek - a je to



host - 128.44 (?)
9.2.2009 18:15

Ano, kočka to částečně řeší, ale musí si za revír zvolit tu správnou zahradu. Což se občas nestane, míca brousí všude po okolí a doma se nezdrží.  Jinak je to pro kočku

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 228.179 (?), 7.6.2007 13:46

Zkuste tu klešťovou past - je to jediné systémové řešení, při které si navíc nekontaminujete zahradu. Zahánění krtka k sousedům je nanic. Je potřeba být velmi trpělivý, past nejprve umýt, pak opláchnout v blátě a používat rukavice - a hlavně trpělivost, zuřil jsem snad 3 týdny, než jsem ho dostal.

Vaše pocity znám, prožíval jsem to před dvěma rokama, je hrůza, když můžete velké zahradě dát třeba max. 2 hodiny denně  a místo práce blbnete kolem krtka (a to mám ještě kuny, někdy nevím, co je horší) Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.2 (?), 9.8.2007 14:33

Zdravím všechny krtkolapy....náhodou jsem našel tuhle diskuzi a musím, říct, že jsem se dost pobavil...některé tipy určitě vyzkouším......my máme partičku krtkůna softballovém hřišti, které jsme příznačně pojmenovali Krtkova aréna. Na ploše 70x70 m je za měsíc cca 150 nových krtinců. Chemickou válku jsme už prohráli, je nákladná a naúčinná, zkoušeli jsme výfuky - to byla alespoň zajímavá podívaná.....zkoušeli jsme suchý led....ani klešťová past nezabrala. Určitě vyzkouším tu trubku a pokud v ní najdu živéhu krtka, umlátím ho pěkně lopatou, žádný vypouštění do lesa nebude :-) Pokud ani to nezabere, už zbyde jen vyzkoušet nějaké zaklínadlo.

Všem přeji mnoho loveckých úspěchů a milovníkům krtků navrhuji založit malý útulek pro krtky, kde by jste si nějakého toho černého sympaťáka mohly zdarma vyzvednout.

wayne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247), 11.6.2007 22:30

A máte doma pyšnou, vyniňanou dobře živenou kočku?

Mám několik tlustých koček domácích mazlíčků, kteří jsou dobře živené a zabíjení drobných škůdců je pro ně zábava - a vida, krtci a hryzci se někam odstěhovali

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.44 (?), 9.2.2009 18:15

Ano, kočka to částečně řeší, ale musí si za revír zvolit tu správnou zahradu. Což se občas nestane, míca brousí všude po okolí a doma se nezdrží.  Jinak je to pro kočku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 9.2.2009 18:42

Obávám se, že kočka v případě krtka nic neřeší. Krtci po zahradě obvykle neběhají a kočka je vyhrabat neumí. Navzájem spolu nesoutěží ani o lovecké teritorium, ani o potravu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 9.2.2009 19:09

Dobrý večer, jak mi tedy potom vysvětlíte, že sousedi kočky nemají a zahradu mají samý krtinec. My máme kočky čtyři a krtinec ani jeden. Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.44 (?), 9.2.2009 19:28

Krtci venku občas běhají a jak rychle!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 9.2.2009 20:04

Krtek téměř nevidí a neslyší. Když jsem nějakého vykopal, pravda, kousek uběhl, ale ihned se zavrtal. Zdržuje se víc tam, kde je příhodná půda pro hrabání a dostatek potravy. Sousedi mohou mít vhodnější podmínky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.179 (?), 9.2.2009 20:29

Dostatek potravy pro krtka(žížaly a j.) je podmíněn dostatkem organického hnojení.Takže jsou to opět zpětné vazby, které si uvědomíme až krtky máme.Zdá se mi, že největší účinek na ně měl přemístitelný kůl nebo strom, na kterém jsem uvázal uzavřenou PET láhev tak, aby s větrem bubnovala o strom.Kůl případně přemísťuji mezi krtičince, do láhví dávám pár oblázků, aby hrkaly.Neklid je přece jenom vyrušuje.Žádné jiné prostředky nepoužívám.Snad ještě dravci nebo sovy? AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.33 (?), 2.7.2009 10:53

My tedy mame kocek 6 a krtinec uz jsem nevidela pekne dlouho. Ze kocka neumi krtka vyhrabat neni tak docela pravda - kdyz se nam driv sem tam krtinec (maximalne 2) na zahrade objevil (obvykle na podzim), vydrzela u nej nektera cihat, dokud se krtek nerozhodl podivat, co se deje venku. Jak se zacla hlina hybat, kocka tam sikovne hrabla packou, krtka vyhodila ven a uz mu nic nepomohlo. O nejake soutezeni nebo teritorium tu taky nejde, kocka to dela ze sportu, bavi ji to. Ale musi to byt kocka opecovavana, dobre zivena, aby nemela zapotrebi lovit si obzivu, protoze krtky nezerou, jenom se s nimi chodi pochlubit. Kazdorocne jich prinesou asi tak 8-1O. Letos uz jich bylo 5 a dnes jsem dokonce byla svedkem, jak toho sesteho letosniho ulovilo nase 9mesicni stene vlkodava. Krtek normalne bezel po trave, pes zaregistroval pohyb, sel to ocihnout, ja mezitim bezela domu pro kocku (zrovna snidaly;-) a nez jsem ji prinesla, tak uz si stene s milym krtkem vesele pohazovalo. Je mozne, ze ho predtim prinesla nejaka kocka a v trave ji utekl, ale nez si ho vzal do parady pes, vypadal krtek uplne v poradku. Ja sama bych ho nezabila, bylo by mi ho lito, ale takhle si rikam, ze je to priroda a ta vi, co dela ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika