křeček polní



Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?)
25.4.2008 10:29

Ano, naposledy jsem viděla křečka polního v plochém skupenství uprostřed silnice... bohužel. U nás bydlí někdo pod cementovým podlahou zahradního přístřešku, má tunely, které pomalu podlahu odspodu bortí, chodí na vlašské ořechy na půdu, okousal k nepoužití syrové brambory (zůstaly tenké ožrané ohryzky), giganty vydlabal... Asi potkan. Ale jak na něj? Všechno zbylé jedlé jsme zabezpečili. Snad odejde.

H.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
sarhod - (10) - 234.4 (?), 25.4.2008 8:43, zobrazeno: 30053x

Dobrý den, již podruhé za několik let se mi na zahradě usídlil křeček, poprvé jsme ho vyhnali vodou a psem (ne naším), ale teď podruhé si to pojistil a má několik dír na záhoně, zatím jsem to zkoušela dělobuchy, ale nevíte to na něho platí?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 25.4.2008 10:13

Jste si s tím křečkem jistá? Křeček polní je krásné a poměrně velké zvíře, žádný džungarák,  dnes je ale vzácný. Neslyšel jsem, že by jej měl někdo na zahradě, má přeci jen nejraději zrní. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 25.4.2008 10:29

Ano, naposledy jsem viděla křečka polního v plochém skupenství uprostřed silnice... bohužel. U nás bydlí někdo pod cementovým podlahou zahradního přístřešku, má tunely, které pomalu podlahu odspodu bortí, chodí na vlašské ořechy na půdu, okousal k nepoužití syrové brambory (zůstaly tenké ožrané ohryzky), giganty vydlabal... Asi potkan. Ale jak na něj? Všechno zbylé jedlé jsme zabezpečili. Snad odejde.

H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 25.4.2008 10:36

A nemá ten křeček něco na zádech? - třeba odrazové stopky? :   "Železniční vlečka porazila křečka...  nebudu už na trati nikdy dělat bobky, leda bych měl na zádech odrazové stopky..."     Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jarek* - (14) - 54.122 (?), 12.5.2008 12:02

Dobrý den,

no hezký, hezký...

chci jen reagovat na to, že jestli pan Vysloužil neslyšel o křečkovi na zahradě, tak má veliké štěstí a vlastně všichni, kdo jej nemají! A jestli jsou vzácní, to nevím, jelikož u nás kolem jich jsou mraky. Každý den vidím několik, "co dělali na cestě bobky a 100% neměli odrazové stopky"! ...Ale teď vážně, prý je to chráněné zvířátko, ale ne u nás na zahrádce! Loni se nám tam usídlil a zřejmě ne jeden... a stačilo pár dní a měli jsme málem sklizeno, celé léto jsme měli okousané skoro všechny cukety a patizony, giganty mu chutnali ještě víc a o mrkvi ani nemluvím. A když už jsem jednoho náhodou chytil, objevil se druhý, ten pro změnu spořádal sousedovi 30 květáků ze 40 těsně před sklizní a prý těch nejhezčích. Udělal si díru uprostřed záhonu, každou noc hodoval a nebohý soused nic netušil... Letos už jsme ho tam měli zase a během jediné noci spořádal 99% hrášku čtyřmetrovém záhonu, jedna rostlinka vedle druhé uhryzlá pěkně u země! Tak jsme mu díry nasypali trochu karbidu a díru zacpali, zatím je klid, tak uvidím... prý je to ale dočasné, zase se prý vrátí! Jediné co prý je, sice trošku morbidní pro silnější nátury, ale stoprocentně účinné, když objevíte díru (nejde ji zaměnit, velký průměr a vede kolmo do země) zjistit, jestli v ní "bydlí", zamaskováním trochou trávy a když je druhý den dírá znovu odhrabaná, tak vzít vodu a lít přímo do díry, no a někdo otrlejší drží vidle, nebo něco podobného a jak křeček vyleze, tak... není to nic hezkého, ale prý to funguje!!! Možná vyzkouším...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 33.146 (?), 31.5.2008 11:41

My máme na zahradě taky křečka.Je to díra vedle díry.Úplně to samé.Kdybyste věděli jak se ho zbavit, prosím poradte.Dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 97.177 (?), 22.5.2012 8:30

Jo, naprosto stejný případ na našem záhonu. Veškerou mrkev si během 2 dnů vtahal i s krásnou velkou natí podzemníma chodbama do své nory, o hášku, kedlubnách a všem ostatním už je nepsáno v předešlém článkucrying. P.S. Vrátil se k nám zpět, a té vody je obrovská spotřeba. Snad se mi to znova podaří.angry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 2.142 (?), 19.5.2009 10:44

Dobrý den já bych tomu křečkovi polnímu neubližovala ale skus te ho nák chytit a prodejte ho nebo ho dejte někomu já už ho scháním dlouho tak ho skuste chytit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.170 (?), 8.5.2010 11:28

To nevím, jestli by se podařil chytit - vzteklejší potvoru jsem ještě neviděl. Zaútočí klidně i na psa. U nás jsou jich plná pole a zahrady a dělají spoustu škody. Nevím koho napadlo, že je to vzácné zvíře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 165.247 (?), 15.11.2010 0:11
Úplnou náhodou jsem přišla na to, co to náš kocour před rokem ulovil - myslela jsem, že to bylo nějaké zatoulané morče, a on křeček! Myslela jem, že je vzácný, ale podle toho, co tu píšete, asi už ne tolik.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika