Konec hryzcu



host - 120.244 (?)
2.12.2018 6:11

Krtek je užitečný pouze tím, že kypří půdu. Já jsem ale mnohem radši, když to dělají žížaly, které mu slouží za hlavní potravu.Pakliže občas nedopatřením zhltne drátovce či jiného škodlivého členovce, nijak tím v mých očích přízeň nezíská. Nevím, čím ohromuje Vás. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 157.7 (?), 14.8.2018 20:17

Třešeň nespadla, ale má velmi malé lísty, některé větve uschly.  Hryzce v zahradě ale máme - zničil již několik mladých stromků a i dvě kanadské borůvky. Zahradu máme hodně velkou, koupím 2 pastě, které jsou zde doporučovány. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 208.53 (?), 23.7.2018 22:29
Není ale hrozné, že se do pasti chytí i užiteční krtci???
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 45.252 (?), 6.8.2018 15:39

Potvrzuji velkou účinost této na pohled jednoduché pasti. Hraboše chytí se 100% úspěšností, pokud tedy chce prolézt a past jste nastražili inteligentně do průběžné chodby a zamaskovali, aby tam nešlo světlo, pach lidské ruky atd. Méně zdatná je tato past na velké škůdce, kteří se tak zhruba 50:50 dokážou i za cenu ztráty nějaké tkáně či srsti z pasti často vytrhnout. Typicky zemní potkan či jiná bestie, kterou tu psát nemůžu, protože je pod zákonem, ale to jsou opravdu obři kolem 300-500g, dokáží s pastí i utéci, pokud není přivázaná drátem!, a převracením a páčením se z ní nakonec dostanou. Známému dokonce tuto past nějaká bestie dokázala rozlomit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 6.8.2018 16:53

Není ale hrozné, že se do pasti chytí i užiteční krtci???

Není. Užitečnost a škodlivost jsou překonané pojmy. Všichni živočichové nějak patří do ekosystému, slouží někomu za potravu, stará se o přemnožení jiných, atd. Každý tvor si hájí svoje zájmy, teritoria, zdroje. K tomu patří i boj s konkurenty. Když se to dělá s rozumem, nevidím rozdíl,  jestli zahubíte na zahradě přemnoženého krtka nebo populaci hrabošů (potravu dravých ptáků, lasic,...)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 33.10 (?), 6.8.2018 21:27

Je to nekonecny boj ktery nikdy vevyhraje pestitel na vetsi zahrade 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.231 (?), 30.9.2018 13:38

Před 4 roky jsem pořídil 2 pasti supercat a pochytal cca 35 hryzců během pá měsíců. Byl klid a letos jsem opět od dubna musel začít je chytat. Pořídil jsem třetí past. Je to jediný způsob, jak hryzce na zahradě efektivně omezit. Ty pasti se mnou už budou, dokud budu zahradničit.To je mi už jasné.Hryzec žere kořeny všeho a dokáže zničit i stromek 10 let starý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 120.244 (?), 2.12.2018 6:11

Krtek je užitečný pouze tím, že kypří půdu. Já jsem ale mnohem radši, když to dělají žížaly, které mu slouží za hlavní potravu.Pakliže občas nedopatřením zhltne drátovce či jiného škodlivého členovce, nijak tím v mých očích přízeň nezíská. Nevím, čím ohromuje Vás. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika