Příspěvky uživatele - 160.231

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Konec hryzcu, 30.9.2018
Před 4 roky jsem pořídil 2 pasti supercat a pochytal cca 35 hryzců během pá měsíců. Byl klid a letos jsem opět od dubna musel začít je chytat. Pořídil jsem třetí past. Je to jediný způsob, jak hryzce na zahradě efektivně omezit. Ty pasti se mnou už... celý příspěvek >
Brambory Laura - jak rostou?, 4.3.2018
Laura není špatná, je rozhodně lepší než Red Anna. Jinak třeba na Concordia nemá. Výnos je u Concordia ještě vyšší. Laury sázíme cca 3 roky, jen kvůli tchýni, protože se jí líbí červené brambory.
Velmi ranné Princess, 4.3.2018
Odrůda Princess je raná. Loni jsme ji měli poprvé, urodila se pěkně, vysoký výnos, ale už ji sadit nebudu, zdá se že chutná mandelince. Mandelinky-larvy jsme sbírali ručně, chemii pokud možno nepoužívám. Loni jsme měli 3 odrůdy brambor na... celý příspěvek >
Staré kanadské borůvky, 23.7.2017
Mám 9 keřú kanadských borůvek starých 15 let a nikdy jsem je nestříhal. Ale každý rok od jejich 3 let po zasazení na podzim ke každému keři dám hrst granulí hnojiva pro borůvky a zasypu to rašelinou. Přes zimu se to vohou rozloží a prosákne do kořenů... celý příspěvek >
Křovinořez a žací nůž - možnost zlomení?, 17.6.2017
Před cca 15 léty jsem vzal s OM746 a trojzubým kotoučem ocelovou trubku v zemi po lidech z tehdejšího Telecom, kteří ji tam na našem pozemnku jen tak si zatloukli při vyměřování výkopu - lepší je mít pozemek oplocen, aby si po něm nemohli lidé z... celý příspěvek >
Pozdě kvetoucí meruňka, 21.4.2017
Mám odrůdy Harcot, Bergeron, Hargrand, Goldrich a Roxana. Některé jsou ve volném prostoru zahrady, jiné kryté od severu domem. Letos jako poslední rozkvetla Roxana, minulý týden. Dobou květu nezklamala. Asi o 2 týdny později než ostatní. Před... celý příspěvek >
Křovinořez Oleo-Mac BC 430 T, 18.2.2017
To jsme se toho o BC430 T moc nedozvěděli např. kolik spálí benzínu za 1 hodinu. A z jakého materiálu by to mělo být vyrobeno, aby to bylo lehké a bylo prodejné -  mohl si to koupit skladník operátor nebo operátor výrobní linky z... celý příspěvek >
Briggs stratton tezko startuje, 24.7.2016
Zrovna včera jsem vyhodil svíčku Champion z motoru Briggs u sekačky, který špatně startoval. Dal jsem novou, ekvivalent od Brisk - a motor po přestávce 14 dní co se nesekalo chytil na první zatažení startovací šňůry. A celé včerejší sečení motor už... celý příspěvek >
Problémy s kanadskou borůvkou, 10.7.2016
Příčin může být několik - keře jsou už velké a zálivka jim nestačí, v zálivce je vápník nebo chlor (nejlépe je zalévat dešťovou vodou), podrytí od myší nebo krtků nebo hryzců. Použil bych zálivku Kristalon na rododendrony. Po zalití Kristalonem by se... celý příspěvek >
Kanadská borůvka - Spartan, Bluecrop, Elliott, 29.6.2016
Mi to letos dělaly dva nové Bluecrop. Zvýšil jsem zálivku a použil Kristalon na rododendrony a borůvky. Keře sice o pár listů přišly, ale už pouští nové výhony. Před 2 roky mi to dělaly i jiné keře a vždy pomohl ten Kristalon. Po jeho aplikaci v... celý příspěvek >
Zahradní borůvky - postřehy do začátku, 24.6.2016 Obsahuje fotku
Především je třeba vybrat místo pro borůvky - nejlépe tam, kde je vysoká spodní voda. Potom se nemusí stále zalévat. Pak je důležité, aby tam svítilo slunce. Když je to na slunečném místě, tak rané odrůdy plodí už i na konci června. Pozdní odrůdy... celý příspěvek >
Zahradní traktor Husqvarna nebo Starjet?, 29.1.2016
Servis na Briggs přece dělají i jiné firmy, když šlo o pružinu na motoru.V nejnutnějším případě se šlo obrátit přímo i na dealera Briggs pro celou ČR a nestát se strojem celou sezónu.
Staré odrudy, 29.1.2016
Zasadil jsem několik jabloní starých odrůd na jabloňových semenáčích a než jsem je zasadil po zakoupení na definitivní místo (vše už cca 4 roky sadím do králičího pletiva), tak jsem je měl jen tak v hlíně na zahradě. A pokud někdo žije v iluzi, že na... celý příspěvek >
Třešně - jak chránit před špačky?, 29.11.2015
Tak se nám do domu nastěhovala podivoká kočka. Pak si přivedla 5 odrůstajících koťat. Ta se nějak rozprchla do světa, ale kočka tu zůstala. Chodí po chlévech, zahradě, loví a kosáčky už nějak nevidím. Není nad polodivokou kočkovitou šelmu.
Goji - neplodí, 1.11.2015
Mám 3 roky kultivar s úzkými listy. Kvete to na konci srpna, v září a ještě i nyní kvete na koncích větví.Plody však nikde. Darovali mi kultivar s kulatými listy, tak uvidím. Loni vypěstovaná rostlina ze sušených plodů mi zimu nepřežila. I... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika