Kočky v zahradě



host - 134.105 (?)
24.6.2010 22:27

Já jsem ale také v životě neslyšel, že by kočky něco takového dělaly. Nám ve firmě nadělaly škodu kuny - chutnají jím kabeláž a izolační prvky. Rozkoušou je a zničí jak to jen jde. Možná to mohlo vypadat, že tam byla kočka, protože kuny podrápou klidně i kapotu, což vypadá jako od kočky - "brousení drápů" :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
Vladimír Šumbera - (2) - 96.250 (?), 26.8.2010 7:24

Kočky jsou fakt velký problém. Sousedi si pořídili 2. Ničí mí kivi, z jara oseté záhony rozhrabou a míchat si hlínu s pískem to je horor. Moji sousedi ale kočky milují. Ráno je vypustí ven a večer je zavolají domů. A vůbec jim nevadí jaké škody a NEPŘÍJEMNOSTI způsobují sousedům. Jak tedy zamezit aby sosedovic miláčci byli u soisedů a ne ne u mně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Vladimír Šumbera - (2) - 96.250 (?), 26.8.2010 8:06

A ještě jsem zapoměl na likvidaci ryb v jezítku. Dcera bydlí na stejné ulici a sežraly jim jesetera a zlatého jelce. A mně loví zlaté karasy. A takový jeseter stojí i 250 kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 176.240 (?), 24.6.2010 20:24

Taky mně vadí sousedovic kočka, sledovala jsem ji z okna, vyhrabala si místečko v mých květinách a pak se tam uvelebila, chvíli poležela a šla pryč.To nemluvím kolik extrementu mi zanechá v Pfloxich u plotu, tam se ji to nejlíp vyprazdňuje, je to měkoučká podložka pro ni.Když sedíme na zahradě, přijde,kouká na nás hrozným pohledem, vadíme ji tam.Synovi vlezla do auta, do motoru a rozškrábala mu plstěný kryt na novém autě, zaplatil za nový 4000kč.Koupila jsem i ty kakaové slupky, ale to by musela vysypát celou zahradu, mám jenom na studni v truhlicích a v nádobách vysazených a nevím, jestli ji to odpuzuje, myslím,že ne, protože se ji líbí u té studny.Když někdo chce mít zvíře, ať si ho má, ale ať si ho zabezpečí tak aby nedělalo druhým škodu.Kvůli toho nebudu prodávat zahradu, tu mám ráda, ale nemám ráda falešné hnusné kočky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 24.6.2010 21:14

 Chápu, že Vás kočky neberou, ale jedno upřesnění - kočky nelikvidují měkké struktury v motoru (nejčastěji kabeláž, plasty a syntetcké hadice), to dělají kuny, je to dokonce vědecky prokázané. Ale předpokládám, že Vy v tom máte jasno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 24.6.2010 21:30

Paní nepíše, že by kočka poškodila kabely, ale jakýsi plstěný povlak. A to kočky rády škrábou, v tom určitě máte jasno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 134.105 (?), 24.6.2010 22:27

Já jsem ale také v životě neslyšel, že by kočky něco takového dělaly. Nám ve firmě nadělaly škodu kuny - chutnají jím kabeláž a izolační prvky. Rozkoušou je a zničí jak to jen jde. Možná to mohlo vypadat, že tam byla kočka, protože kuny podrápou klidně i kapotu, což vypadá jako od kočky - "brousení drápů" :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 164.45 (?), 25.6.2010 10:29

Ano, kdyby tam byla kuna, rozkousala by kabely a jiné věci, ale byla to kočka, nemohla se dostat odtamtud ven, tak škrábala.Chodí pod to auto, protože je jí tam teplo.Nestalo se to teď, ale v zimě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 25.6.2010 15:15

Je hezké drahý PP, že máte jasno, v čem mám jasno.

Ale zklamu Vás,  nějak si nevzpomínám, že bych při pohledu do motorového prostoru různých značek aut někde viděl plstěné povlaky. Navíc kočka není ani tygr, ani serval, aby máchnutím packy roztrhla silnější strukturu.Děkuji Vám za rychle provedenou práci amatérského psychologa-strojaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 163.151 (?), 25.6.2010 15:59

Neumím vám odborně vysvětlit, kde je ta plst v Oktávce, nejsem řidič, tak svými slovy: když se zvedne kryt motoru, tak ten je vypolstrovaný takovou plsti, zevnitř a ta byla rozškubána drápama.V tom motoru byly i stopy od kočky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 21.202 (?), 13.7.2010 10:01
Obávám se, že se dostáváme úplně mimo téma. Je přece úplně jedno, kde je v kterém autě jakýsi plstěný povlak. Podstata věci tkví v tom, že pokud si někdo pořídí zvíře, má se o něj řádně starat a nepřipustit, aby obtěžovalo sousedy, kteří o žádné zvíře nestojí. Pokud si někdo pořídí kočku a nechá ji volně toulat, poškozuje tím i to zvíře samotné: je to pak ideální živná půda pro fámy o syfilisu a nějakých smrtelných chorobách, které kočky údajně způsobují (rád bych viděl seznam těch smrtelných chorob, jsem totiž veterinář a ať přemýšlím jak přemýšlím, napadá mě jen vzteklina, která se v ČR už nejméně 5 let nevyskytla). Ano, kočky jsou definitivním hostitelem toxoplazmózy (ale do vnějšího prostředí ji vylučují jen pár týdnů za celý život) a škrkavek, přenosných na člověka a způsobujících velmi nepříjemné zdravotní komplikace i lidem, ale kočka, o kterou je řádně pečováno a je pod pravidelným veterinárním dohledem, nepředstavuje z pohledu infekcí žádné riziko. Toulavá kočka, které její majitel poskytuje pochybnou svobodu v podobě volného pohybu po cizích zahradách, ji vystavuje riziku, že nebohému sousedovi, jemuž pomočila polstrování na zahradním nábytku nebo se mu vykálela na trs vzácných skalniček či do záhonu s jahodami, rupnou nervy a vyřeší kočičí problém brokovnicí či jedem. Upřímně řečeno se bych se mu v takové situaci ani nedivil, ačkoli to sám neschvaluji. Jediným řešením je proto zodpovědnost majitelů koček, kteří by si měli uvědomit, že kočku si pořídili oni sami, a nikdo v okolí není povinen jejich chovatelskou zálibu sdílet s nimi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika