kočka na zahradě



driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 56.93 (?)
9.4.2018 8:02

Včera nádherný slunečný den, tak si vykuřuji na zahradě, a hle... lasička si pokaskakuje 2 metry ode mě a hledá noru. Nakonec se mi schovala v kůlně. Tak si říkám taková radost, že mám přirizeného likvidátora hrabošů. Za chvíli kravál, pištění... říkám, že by lasička vlezla na střechu a likvidovala hnízdo. Prdlajz, naše kočka nahání lasičku a hraje si s ní. Když jsem ji chtěl odehnat, chytila lasičku do zubů... dobře to dopadlo, po 100 metrové honičce jsem vyhrál a lasička ji ze zubů vypadla.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 248.219 (?), 8.4.2018 23:02

Jo jo, na myšičky jsou dobré. Díky tomu, že u mne vždycky 1-2 kočičáci jsou, jsem za 60 let pobytu na zahrádce neznala myší stopy... Loni jsem se ptala známé, co to tam má ve sněhu za mini stopy - malininké ťapinky jak na šňůrce... Prý od myší... Letos jí přes zimu rozcupovaly na padrť 3 nebo 4ks bílé netkanky, přišla si ji půjčit, než koupí novou.          Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 56.93 (?), 9.4.2018 8:02

Včera nádherný slunečný den, tak si vykuřuji na zahradě, a hle... lasička si pokaskakuje 2 metry ode mě a hledá noru. Nakonec se mi schovala v kůlně. Tak si říkám taková radost, že mám přirizeného likvidátora hrabošů. Za chvíli kravál, pištění... říkám, že by lasička vlezla na střechu a likvidovala hnízdo. Prdlajz, naše kočka nahání lasičku a hraje si s ní. Když jsem ji chtěl odehnat, chytila lasičku do zubů... dobře to dopadlo, po 100 metrové honičce jsem vyhrál a lasička ji ze zubů vypadla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 9.4.2018 11:35

Naší nevypadlasad Vloni jsem jednu mrtvou lasičku v zahradě našlacrying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.212 (?), 9.4.2018 12:42

Ano, kočka je velmi nebezpečný a zákeřný tvor, škůdce i predátor. Škodí v zahradách, půdách, sklepech a dokonce i ve volné přírodě.

smiley

Rafael.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.53 (?), 17.9.2018 17:11

Musím přidat mojí zkušenost. Naši sousedi mají minimálně deset koček. Když je některá nemocná, či zraněná, tak s ní nejedou k veteřináři. Prostě čekají, až se to vyřeší samo. Sousedi seděj celé dny doma (nepracují), kouřej, hádaj se a to je tak vše- teoreticky by tedy měli čas na jejich kočky. Kočky choděj k nám do zahrady, se... všude (do záhonů, na schody) a všechno učůrávají- to je pach. Fleky mám jak na autě, tak na baráku. Dokonce i na vstupní dveře a rohožku chč... Zkoušela jsem nějakou kytku, která měla kočky odpuzovat, ale nepomohlo to. Zkoušela jsem různé postřiky, které mají kočkách páchnout- taky nic. Tak jsem aspon kolem baráku natáhla ohraník proti kočkám a psům- a ten pomáhá. Jenže se ten ohradník nedá dát třeba před dveře a taky se každej ptá, co to je a proč to potřebujem. Zatím nemáme děti, ale plánujeme je v brzké době. Vůbec si nedovedu představit, že si jednou budou hrát na zahradě, kde na každém rohu něco leží. Dále ty kočky podhrabují náš novej plot, pod kterým už jsou vyhrabaný díry. No a druzí sousedi musejí pískoviště pro děti neustále přiklápět, aby tam kočky nechodily a přes nafukovací bazén dávat velkou plachtu, protože už pár bazénů předtím kočky rozdrápaly. Minulý týden jsem nechala 5 minut otevřené auto a hned tam jedna kočka vlezla- naštěstí tam nestihla nic udělat. Takže mi asi nezbyde nic jiného, než si psa pořídit! V podstatě doma nemůžu nechat otevřený dveře v přízemí, či auto, nebo garáž, protože tam hned nalezou. Trpím to už 4 roky a mám toho dost. Ono jako když jdete po zahradě bos a šlápnete do kočičího ho..., tak to není nic příjemného. A ještě když vím, jak ty kočky vypadají a jaké rodině patří. Humus. Sama jsem kočky měla, ale tohle je opravdu moc. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ZAmatér - (15) - 121.174 (?), 6.6.2023 13:44
Na naší zahradě (venkovská chalupa) se potkávali desítky koček tří chovatelů v sousedství, záhony i trávník plné vykalů, zlámané kytky. Na některé záhony jsme daly šišky z borovice (píchá je to), tak se je naučily obcházet. Po šesti letech (také v souvislosti s chovem slepic) jsme pořídili štěně border teriéra (osm kilo, 31 cm, na 2000 m2), zhruba od jeho půl roku se našemu pozemku všechny kočky vyhýbají. Jediný vyběhaný chodník je dlouhý 3 m, u brány. Naučil jsem ho záhony obcházet, maximálně při hře s kočkou je přeskakuje ;) Je jednodušší uklidit výkaly po jednom málem, vlastním, pejskovi, než po deseti cizích kočkách. Potkana uloví taky a dokonce i "černou myš" už dotáhl. A nakonec poznámka. Některou havěť, např. komáry nebo mouchy, nestačí odehnat, vrátí se.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.109 (?), 6.6.2023 13:52

Každý den se tu najde jeden, co se marně snaží rozfoukat několik let staré a spící diskuze. :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 6.6.2023 15:45

Proč by se nemohlo navázat, jaká marnost? Kde je dle Vás časová hranice-týden, měsíc, rok...? Já zatím nemám čas se s kočkami mazlit a jejich výkaly v záhonech mi vadí, ale dovedu si s tím poradit-např. čerstvé výsevy často zavlažuju, pak si tam to zvíře ulevit nechodí. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ZAmatér - (15) - 131.211 (?), 7.6.2023 7:29

Taky se divím, proč to děláte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.224 (?), 9.4.2018 16:47

Někdy to dopadně i opačně, nám lasička zabila 6 měsíčního kocourka. Vykrvácel z prokousnuté krkavice, než doběhl ze stodoly k domu.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika