Jak zničit chrousta



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?) 
11.8.2010 8:23

Bez fotky to určit nepůjde. V tuto dobu se ale většina brouků už moc nevyskytuje, leda tesařík obecný. Ten ale nežije v půdě Rychle běhají draví svižníci (žijí ale na jaře) a střevlíci. Většina brouků škodících rostlinám jsou pomalí (kovaříci, mandelinky, nosatci, aj). Rostliny jim neutečou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 5.82 (?), 11.5.2015 17:41

V srpnu mám v Praze na bytě kvapníky. Velmi rychlí a velké počty na to, že jsem v silně vybetonované čtvrti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 29.7.2007 23:29
Podobně nejsem přesvědčen, že se jedná skutečně o larvy chrousta. Typickou ponravu mají všichni listorozí brouci - chroustci, listokazi, ale i zlatohlávci. Ani v dobách, kdy se chrousty krmil dobytek, nedokázali jejich larvy zničit trávník. 
   Věřte přírodě. Ať jsou přemnožené larvy v půdě cokoli, je pravděpodobné, že je záhy zredukují jejich predátoři.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 72.226 (?), 19.9.2007 12:26
Jak vlastně larva chrousta vypadá? Já letos objevil v kompostu masité larvy až 5cm dlouhé, bílé, nožičky, černá hlavička. Vypadali tak trochu jak z reklamy na Michelin. Co jsou zač? Míla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 73.42 (?), 3.1.2008 12:05

Určitě nejde o zlatohlávky, protože jejich larvy se vyvíjejí v dřevěném trouchu, maximálně v listové opadance (buk, dud apod...). Vsázím na chroustky, ale na chatě jich máme taky plnou louku a tráva roste jako kdykoli jindy. Jen bych se zeptal jestli máte na zahradě mravence. A ty 5cm larvy v kompostu patří podle mě nosorožíku kapucínkovi, který se dokázal v našich podmínkách adaptovat ze dřeva právě na komposty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 3.1.2008 16:55

To je zajímavý postřeh a docela bych mu i věřil. Jako dítě jsem brouky intenzivně sbíral, ještě v dobách, kdy bylo plno chroustů na lískách a v rybníku velcí potápníci. Mnoho tehdy běžných druhů už vůbec není vidět, jiných je naopak stále dost.   Nosorožíka se mi ale nikdy ulovit nepodařilo, byl považován již tehdy za  vzácného. A najednou - v posledních 2 letech jsem jej na své zahradě viděl již 3x! Je to překrásný brouk. Zkusím zítra najít a přiložit fotku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 221.138 (?), 3.1.2008 20:46

Jenom se mohu souhlasně připojit. Ke své práci používám mulčovací kůru, která byla před nějakým časem pro mne volně přístupná od odkorňovače. A při nakládání té starší, tak bylo zcela běžné, že jsme v množství jednoho vozíku za osobní auto našli klidně 5 larev nosorožíka a taky třeba i 3 dospělé brouky.  Dokonce jsem jednou 2 dospělce nabral na jednu lopatu naráz.  Bylo to až milé, jsou to krásní chlapíci! Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 73.42 (?), 4.1.2008 11:34

Já jsem amatérský entomolog a s potěšením vám můžu říci, že jsem nosorožíka (krásného samce) našel ve městském parku. Nejspíš tam zaletěl z blízké botanické zahrady. A dokonce i potápník či vodomil se v dnešní době opět dají nalézt. Ovšem nemám to srdce některého vzít zavraždit a přidat do sbírky takže sbírka zeje prázdnotou s pár uhynulými jedinci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 4.1.2008 13:01

Rozumím Vám, i když myslím, že láska k přírodě neutrpí několika vyperparovanými brouky. Moje sbírka čítá 800 kusů, poslední přibyl pohříchu roku 1975. Zmíněného nosorožíka jsem ovšem rovněž neměl to srdce k nim přidat. Taky bych to už asi neuměl.
   Dodnes vzpomínám na historku, kterak mě tehdy jedna starší paní - rádoby milovnice zvířat - plísnila, jak mohu ty ubohé broučky smrtit v etylacetátu. Při těchto slovech na svém pozemku vypalovala trávu asi na 2 arech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.138 (?), 4.1.2008 14:02

Já mám zase pane doktore v sobě takový zvláštní boj. Před 40i lety, ještě v učení na lesaře, jsem měl maličkatou sbírku broučků. Dnes už dokážu plácnout jen mouchu, nebo komára, a to mě ještě musí obtěžovat.  Jinak absolutně nic. Ale změní se to v okamžiku, kdy v mém švestkové sadu zasahuji proti pilatkám. Nemám proti nim celkem nic, vím že je to součást přírody, ale ať nechají můj sad na pokoji a zkusí to někde jinde. Jak jim to ale vysvětllit? Pohodu přeje Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika