Jak zničit chrousta



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 75.136 (?) 
13.6.2008 12:43

Myslím, že nic moc nenapáchají. Máme jich každý rok stovky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 251.254 (?), 13.6.2008 13:20
Moc vám děkuji za uklidnění, snad to i naše zahrádka ustojí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.94 (?), 21.6.2008 21:48
Mám stejný problém s tím rojením, večer je jich plná zahrada. S tím neškoděním si nejsem tak docela jistá, nám okusují listy jabloní a švestek. Pokud bude mít někdo radu jak jejich počet omezit budu ráda.Děkuji Jana 2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.49 (?), 26.6.2008 22:36

V životě jsem neviděl tolik chroustů či chroustíků či co to je, jako letos. Každopádně jsou jich kolem naší nové zahrady stovky. Dnes jsem zasadil nový mladý javor, který zrovná nemá listů nazbyt, jen jsem práci dokončil, začali se na něj slétat a hledat útočitě a hlavně ptravu... Doufám, že ho nesežerou..:-) Má někdo nějaké zkušenosti s poškozením listnáčů na zahradě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 253.166 (?), 7.7.2008 11:11

Je moc pěkná tato beseda o kráse chroustů, chroustíků a nosorožíků. Nicméně jsem se z toho jak je vyhubit nedozvěděla nic. Je totiž velice nepříjemné trávit večer na zahradě vymotáváním chroustíků z vlasů a neustálým máváním kolem sebe. O tom, že přes jejich "šustění" nejde slyšet vlastního slova ani nemluvím. A je mi úplně jedno, jestli je to chroust obecný, letní nebo kdo ví jaký...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 7.7.2008 11:53

Všem, kdo mají problémy s chrousty, musím napsat alespoň něco uklidňujícího.  Všude, kde je znečištěné ovzduší chrousti téměř vyhynuli. Ale tam, kde je ovzduší v pořádku, se chrousti opět vrátili a začali se množit.  Asi vám to nepomohlo, ale určitě vás potěší, že žijete v čistém prostředí - ovzduší.     Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.126 (?), 7.7.2008 15:51

Larvy všech chroustů ničí hluboká podzimní orba a následné vymrznutí podorničních horizontů.

Možná by bylo lepší se zaměřit na odpuzení, nebo odchyt dospělců. Ti po páření v této době zapadají do hlíny a kladou vajíčka.

Odpuzení- výsadba dřevin s repelentními účinky- Střemcha, katalpa apod.

Odchyt-v jihovýchodní asii chytají brouky rojící se v noci pomocí zářivek s modrým světlem, pod kterýma je sběrný bazén. Samotného by mě zajímalo, jestli to bude fungovat taky na české chroustky. Mohlo by z nich být docela dobré hnojivo. A jsou jich teď fakt mraky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 7.7.2008 16:20

I kdyby tak vyhubit na zahradě je nemá smysl, jestli jste si nevšimla tak létají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.126 (?), 10.7.2008 11:18

Myslím, že paní si všimla. Jenom chápe, že škůdcem jsou hlavně larvy a ne brouci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 10.7.2008 14:59

Paní si stěžovala na to že jí létají kolem hlavy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika