Jak se zbavit vos?



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
      
host - 30.67 (?) 
5.7.2009 3:13
Prostě se na to důkladně oblečte. Dlouhé rukávy a nohavice u zápěstí a kotníků stažené gumičkou. Raději dvě vrstvy oblečení a na hlavu si dejte klobouk či kšiltovku a přetáhněte ji třeba kusem záclony (okraje zastrčte do límce). Na ruce kožené rukavice. Nebo požádat včelaře o zapůjčení klobouku či ideálně celé kombinézy. Mimochodem Vy musíte mít asi nějaké agresivní vosy, protože já jsem nedávno montoval na barák klimatizaci, odendám tašku ze střechy a zespodu bylo nalepené vosí hnízdo (takové to otevřené, bez papírového obalu). Řeknu vám přátelé, že mě v tu chvíli trošinku polil pot, neboť jsem byl jen v kraťasech. Ovšem stačilo tašku opatrně odložit stranou a pracoval jsem dál. Po skončení jsem tam tašku i s hnízdem vrátil nazpět a to vše bez jediného žihadla! :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 133.213 (?), 5.7.2009 3:23

Mně Biolit moc nepomohl. Nastříkal jsem jim to do hnízda a byl na chvíli klid. Nějaké poletovaly kolem, zbytek ležel. Vrátil jsem se k hnízdu asi za hodinu a ty potvory se z toho nějak dostaly. Jen pár jich bylo mrtvých zbytek zdrhnul a zuřivě létal kolem hnízda. Zapálil jsem teda hromádku síry a to je vyhnalo a už se nevrátili. Sice asi přežili, ale jsou přece taky užitečné

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 88.80 (?), 29.7.2009 23:33

Mám otázku: máte niekto skúsenosti s prípravkom bitoll na osy? zaberá to aj na sršne? usadili sa mi v záhradnom domčeku na náradie - rovno pri dverách majú dieru. Už som schytala niekoľko žihadiel a je mi ľúto, musím to hniezdo zlikvidovať

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 88.80 (?), 29.7.2009 23:34

pardon, volá sa to Biotoll

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 30.7.2009 18:06

Přípravek - tuším se jmenuje Biotoll - je to bílý prášek - jsem použil před týdnem. Kousek od vrátek jsem našel v trávníku hlubokou díru asi 8 cm v průměru,  z níž vyletovaly vosy jak ohňostroj. I pozdě v noci byl provoz docela hustý - tak každou vteřinu vosa. Foukl jsem do otvoru trochu toho prášku - ráno už nelétalo nic. Kam se všechny poděly, je mi záhadou. Ale asi to zabralo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 124.16 (?), 7.8.2009 18:45

Vážení, po vlastní zkušenosti můžu doporučit sprej Rychlý start. Sprej obsahuje dietyléter, pro lepší pocit můžete použít zapalovač... to však nedoporučuji!!!  Vosy popadaj dřív než vzlétnou. Ondra 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 172.46 (?), 16.8.2009 21:07

Dobry den Doporucuji mololapku kterou umistite do drahy vletu vos.

umistujte ji v noci, rano budete prekvapena.Muj ulovek 350 kousku na den.

Mololapka ma nazev Ferokap.

Mnopho vos upadne na zem, ty jsuo tak slepene ze mne pripominaji misli z medem.

Pokud budete spokojena dejte vedet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 63.153 (?), 23.8.2012 12:52

Další možností je vosy vyluxovat. Chce to jen trochu trpělivosi a jednu po druhé, jak přilétají k otvoru, nasát do hadice. Nejlepší je bezsáčkový vysavač. To je pak v nádobě pěkný hukot.

Zželí-li se vám vos, můžete je někam odvézt a vypustit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
carloss - (1) - 83.250 (?), 7.12.2014 12:49

Co já se letos natrápil, a v prosinci není ještě konec!! přidávám se do diskuze o vosách :-) v podkroví rodinného domu se letos vosy usadily mezi konstrukcí sádrokartonu a dřevěných trámů, hnízdo tedy není vidět. Všechny přípravky, spreje a dokonce i Biotoll, v který jsem věřil, se ukázaly jako komerční záležitost, neúčinné a pouze odpuzující, koupil jsem toho mraky a tolik peněz za nic!! vosy se prokousaly mezi sádrokartonem a omítkou za obložení a byla jich pak neustále plná místnost. Samozřejmě byla nutná demontáž obložení a stavební zásah. Do jara seženu jedy a pořádné postřiky a deratizuji půdu, kdybych měl jedy sehnat na černém trhu nebo v polských končinách. Ochránci přírody (batůžkáři) a EU prosadili v obchodech své neúčinné blbosti, dobře, uvidíme kdo z koho :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 100.92 (?), 27.8.2009 4:22

Dobrý den.

POtřebuji poradit.Jsem zoufalá.Před týdnem se nám objevily doma vosy.Nevíme odkud létají.Zabíjíme jednotlivé kusy Biolitem, ale tohle není způsob jak se jich zbavit napořád.Máme je i v posteli.Už jsme se pořádně nevyspali od té doby co se objevily.Přítele štíply třikrát.Jednou měl vosu v trenkách a ted o půl čtvrté ráno v posteli.proto sedím u počítače a hledám pomoc.Jak najít vosí hnízdo v domě??Z toho bzučení za chvíli skončím v blázinci.A co je to za domov když se v něm bojíme být.Pomozte prosím.

Nešťastná Karolína

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika