Jak se zbavit vos?



host - 212.130 (?)
23.8.2007 14:11
Nastříkejte, pozdě večer nebo brzo ráno na hnízdo nějakou chemickou potvoru. (mám velice dobré skušenosti s biolitem plus na vosy a sršně), je v něm docela velký tlak, tudíž nemusíte blízko hnízda. Hubil jsem tak sršně, (možná to bude trochu morbidní) ale krásně pochcípali. Vyskoušely jsme i raid na sršně, ale tam byla účinnost skoro nulová. Máme doma miminko, a při představě že by dostalo sršní žihadlo, na to ani raději nemyslím a hubím a hubím.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 53.112 (?), 1.8.2018 16:36

U mne sprej funguje!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 50.44 (?), 8.7.2007 9:35
Dobrý den, mám podobný problém jako paní Marie - kolem okenního rámu se mi usídlily vosy ve skulině v omítce a hnízdo mají pravděpodobně mezi cihlami. Celkem snadno se nám dostávají do domu a vzhledem k alergii všech členů domácnosti se jich potřebujeme zbavit co nejdřív. V noci jsme nastříkali biolit do skuliny, zacpali ji tmelem a igelitem taktéž nastříkaným biolitem a ty potvory si do rána vykousaly jinou díru - poradí nám někdo co dělat? Děkuji. Michaela
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 8.7.2007 10:40
Ucpávat díru nemá smysl, vosy mají kusadla. Je naopak potřeba, aby aplikovaný jed spokojeně nanosily do hnízda a přenesli jej nejlépe i na matku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 165.194 (?), 13.8.2007 8:09

dobrý den, bydlím rok v novém domě, jak tak koukám mám podobný problém jako všichni, ale řekla bych, že si vosy u nás nedělají hnízdo, ale u střešního trámu je přístup k tepelné polystyrenové izolaci a vosy si ji po malých kouscích odnášejí pryč, poradí mi někdo, jak vosy vyhuit, je to kousek od dětského pokoje a mám strach, že vosy vleti do domu?? moc moc děkuji Pavlína

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 212.130 (?), 23.8.2007 14:11
Nastříkejte, pozdě večer nebo brzo ráno na hnízdo nějakou chemickou potvoru. (mám velice dobré skušenosti s biolitem plus na vosy a sršně), je v něm docela velký tlak, tudíž nemusíte blízko hnízda. Hubil jsem tak sršně, (možná to bude trochu morbidní) ale krásně pochcípali. Vyskoušely jsme i raid na sršně, ale tam byla účinnost skoro nulová. Máme doma miminko, a při představě že by dostalo sršní žihadlo, na to ani raději nemyslím a hubím a hubím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 165.194 (?), 24.8.2007 8:01
Děkuji za radu, dnes večer na ně vlítneme. Už je to fakt neúnosné, jsou tam pořád a celý den nosí kuličku po kuličce. Biolit koupíme a v pondělí se ozvu jak to dopadlo. Pavlína
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 212.130 (?), 25.8.2007 12:38
my jsme měli sršně ve štítu(ě) pod podbitím,nejprve jsme to vytsříkali okolo jak tam lozili a pak jsem vyvrtal dírku do toho podbití a vsunul trubičku(od montážní pěny) a skrze tu tbubičku jsem tam stříknul ten biolit plus na sršně.. Takový rachot,co tam po té nastal,to byla jízda.Musím zaklepat ,ale máme pokoj.Potom napište jestli Vám to pomohlo.Luiss
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 165.194 (?), 27.8.2007 9:30

Dobrý den, tak jsem vosy vystříkali bilotem na vosy, zmizely, ale zase se vrátily. Díry kterými lezly vosy pod podbití střechy, jsme zadělali čirým silikonem, druhý den se mohly zbláznit, nedostaly se dovnitř, ale našly si jené díry. Tak ve stříkání pokračujeme a uvidíme, ale mám strach, jestli si neudělaly hnízdo uvnitř. Je nějaký způsob, jak to zjistit?? Děkuji zoufalá Pavlína

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 27.8.2007 10:40
Hnízdo mají vosy uvnitř, paní Pavlínko, docela určitě - proč by tam jinak lítaly, že? Zajdete-li na půdu, nejspíš je tam uvidíte. Postříkáte-li vletový otvor - nejlépe později večer přímo na té papírové kouli, butete mít mnohem větší pravděpodobnost definitovního úspěchu. Nebo rovnou to hnízdo strčit do igelitky a spálit - je to ale docela adrenalinový sport.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 165.194 (?), 28.8.2007 8:20
Aaaaach jo, to si snad děláte srandu. Já jsem si myslela,že když to tam budeme vystříkávat každou chvíli a postupně zaděláme silikonem díry, že bude pokoj. Včera jich tam už bylo mnohem míň a hodně se jich utopilo v lahvi se šťávou. Takže ony mohou mít hnízdo uvnitř a nemusí ani vylétávat ven a přežijí v domě?? Bože, to snad ne. Na tu půdu je velmi špatný přístup, jedná se o patrový dům, ale půda je přístupná jen po výsnuvném žebříku a do toho místa, kde by mohlo být hnízdo není snad přístup vůbec, tam je folie, latě,vata a palubky. No, uvidíme, půjdeme se tam mrknout, ale mám šílenej strach. Zatím děkuji Miloši
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika