Jak se zbavit vos?



luiss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73)
3.9.2007 10:41
Alespoň ale víte, jak na ně, potvory.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 3.9.2007 10:30
Žádná vosa (kromě matky) zimu nepřežije, vosy nejsou včely, nemají dlouhověké dělnice. V hnízdě matka nejspíš zimovat nebude. Vrátit se do něj však může - nebo nějaká jiná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
luiss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73), 3.9.2007 10:41
Alespoň ale víte, jak na ně, potvory.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.194 (?), 4.9.2007 9:11
Dobrý den, včera u nás lilo jako z konve, tak jsme raději nikam nelezli. Pokus bude úspěšný snad dnes večer. Uvidíme, zatím kolem vosy nelétají, ale myslím si, že je to tím, že je docela zima. Tak zatím nashle Pavlína
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.18 (?), 4.9.2007 13:47

Dobrý den, pročítala jsem si rady, jak vosy likvidovat a děkuji všem za ně. Mě si udělaly hnízdo v zemi v záhonku jahod, vletový otvor je asi 7 cm široký. Rovněž stříkám Biolitem, ale zjistila jsem, že ne tím správným. Používala jsem na lezoucí a létající hmyz, stříkala dovnitř, ale vos je pořád hodně. Někde jsem vyčetla, že vosy a sršni mají sociální cítění. Pokud nějaká vosa vycítí ohrožení, vystříkne ve vzduchu trochu jedu. To je pro ostatní signál k mobilizaci a okamžitě začnou bránit hnízdo doslova zuby a nehty. Věřím tomu, včera tak na mě s úspěchem útočily vosy tři. Loni mě při houbaření v lese popíchalo 7 vos, které taky vyloženě útočily, nemohla jsem je od sebe ani odtrhnout, jak se kroutily a pevně držely. Takže s vosama to neni vůbec jednoduché. Přeji všem postiženým hodně úspěchů a žádné bodance. Aja

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
luiss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 212.130 (?), 4.9.2007 17:16
Dobrý den, je pravda že je zima a tak vosy zas tak moc nelétají. Jak jsem už psal, na vosí hnízda v zemi používám propanbutanový hořák. Je to rychlé a účinější než biolit. Pokud máte tu možnost si ho vypujčit, rozhodně to zkuste. Nejlépe ten velký, který používají pokrývači nebo zedníci na lepení ipy. To je potom rychlá vosí smrt. Na hnízda ve střeše se to bohužel použít nedá, tam používám už zmiňovaný Biolit. viz obrázek. Myslím si že vzhledem k počasí, je pro letošní rok od vos pokoj, tak zas příští léto. Zdar všem hubitelům.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 72.226 (?), 19.9.2007 12:16

Ještě jeden způsob jak na vosy. Pokud se dostanete k otvoru, kterým vosy vletují (vyletují), doporučuju těsně před něj umístit hadici od vysavače (samozřejmě s připojeným a zapnutým vysavačem). Vosy které přilétají či odlétají to časem spolehlivě posbírá. Pokud se ve vysavači neutlučou sami, není na škodu do hadice stříknout, čas od času, trochu osvědčeného Biolitu.

Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 98.78 (?), 19.9.2007 22:34
Jsem další zatím neúspěšný likvidátor vos, mám je na nedostupném místě, mezi palubkami a střesní izolací, zda jsou v polystyrénu u stěny nebo ve vatě nevím, ale stříkám do škvír biolity a nic, zavěsil jsem lapače láhve, nachytalo se jich tam snad 100 ale okolo létající počet se ztrojnásobil asi jim to šmakuje, ale k věci - volal jsem hasičům o radu a doporučili postřik v prášku "bandit" údajně rozmíchat do stříkačky na stromy a vystříkat vše kam se dostanu. Nikde jsem na internetu nenašel zmínku o takovém přípravku, znáte jej někdo? Dík za reakce Mira
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.19 (?), 28.9.2007 21:08
Zdravím jak je to u sršňů, přes zimu přežívá taky jenom matka jako u vos? Díky za info, Karel.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 100.88 (?), 11.10.2007 4:09
Velice ucinny je i pripravek NURELLE D, ktery je k dostani vsude.
Na likidaci vos pripravte 1 - 2%ni emulzi (10 - 20 mL pripravku na litr vody) a aplikujte postrikem vecer, po ochlazeni. Vyhodne se tak daji zlikvidovat jak hnizda, tak i plosne osetrit prostory, kde se vosy vyskytuji (puda apod.). Pri michani a aplikaci pouzivejte rukavice, ochranu oci a dych. cest, neaplikujte v obytnich prostorach nebo v prostorach, kde jsou potraviny.
Pokud je nutno osetrit celou pudu, postirkejte vsechny dosazitelne povrchy emulzi, mista pruniku vos (skviry, otvory, okenni ramy) postrikejte maximalne.
Pripravek ma v dusledku obsahu chlorpyrifosu dlouhodoby ucinek, vosy na kontakt usmrcuje a odpuzuje. V polouzavrenych prostorach, jako kupr. ta puda efekt pripravku pretrvava hodne dlouho, obvykle neni nutno behem jedne sezony aplikaci opakovat.
na 100 m² plochy budete potrebovat asi 8 - 10 L postrikove kapaliny, cize 80 - 100 mL pripravku NURELLE D.
Po manipulaci s a aplikaci pripravku si dukladne umyjte ruce a tvar, nebo rovnou sprcha.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 139.157 (?), 15.12.2007 20:57

Dobrý den, potřebovali bychom poradit ohledně vosího hnízda. Zrovna nedávno sme bourali čast stěny v pudním prostoru s úmyslem zaizolovat podlahu tohoto prostoru, avšak narazili sme na menší překážku. V samotném rohu prostoru totiž stojí jakési hnízdo s průměrem okolo jednoho metru!!! Nevíme na koho se obrátit, proto kontaktuji Vás. Prosím poradte nám na koho se s tímto problémem obrátit, případně, jak ho řešit. Předem děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika