Jak se zbavit divokých včel



Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 245.158 (?)
4.5.2010 22:24

Jestli to nebudou včely samotářky? Ty královnu nemají, kladou vajíčka do otvorů zdiva, nanosí tam potravu a otvůrek utěsní. Během sezony si takových otvorů udělají hodně a pak uhynou. Ze zdiva se v následujícím roce vylíhne nová populace. Tak nějak to snad u nich chodí. Bývají to zednice, pískorypky, ploskočelky, chluponošky, drvodělky, čalounice a spousta jiných podobných. Existují však také vosíci a i vosičky samotářky. Zkuste na webu vyhledat, jsou tam i nějaké fotografie, třeba tam ten druh co máte ve zdech najdete.

Sama mám podobné trápení se včelama samotářkama v soklu stodoly, který je z pískovcovcových kamenů. Nastěhovaly se do nich, dělají do nich dírky, kladou do nich vajíčka a některé pískovcové kameny se začaly drolit. Jako první pomoc jsem aplikovala vápenný nátěr. Stětec však udroloval kusy proděravěného pískovcového kamene, který byl plný vajíček. Vylíhlé larvy se asi z pod vápenného nátěru prokoušou. Také se asi budu muset obrátit na nějakou odbornou firmu. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 23.4.2009 11:21

Díky Romilo, prosím, vůbec to nebylo myšleno jako útok na Vás, jen jsem chtěl vše upřesnit. Díky za pochopení..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 183.218 (?), 4.5.2010 21:13

Jestli mohu něco dodat, tak obranou agresivitu, respektive její intenzitu a vůbec veškeré vlastnosti včelstva,"určuje" matka /královna/.V úlech bývají šlechtěné matky, mimo jiné, šlechtěné i na mírnost včelstva. Divoké včelstvo může být právě z tohoto důvodu /nešlechtěné matky/ více bodavé a útočné. Alergik by se neměl vůbec k hnízdům bodavého hmyzu přibližovat.Včela či vosa, sršeň atd. jsou v terénu neútočné /pokud ji přímo nějak neohrozíte/,ale své hnízdo i jeho okolí stále střeží. V případě napadení dává útočící včela impuls o ohrožení ostatním včelám v komunitě, které ji mohou houfně ve zlomku sekundy následovat a v takovém případě si troufám říci, že pro alergika to je jasná smrt, protože může dostat naráz několik desítek žihadel.Bylo by potřeba zjistit kde je přesně hnízdo/plásty s plodem/ a to pak následně zničit i s matkou. Prudce jedovaté jsou pro včely např.benzinové výpary. Já ale spíš doporučuji odbornou firmu, nebo zkuste nějakého včelaře v okolí.Vůbec se mu nebude chtít, ale zkuste ho ukecat. :D   Včelař

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 26.22 (?), 16.9.2017 16:59

Včely samotářky žijící v malých dírkách NEMAJÍ ŽIHADLA! Jsou mírumilovné. Místo jedů si něco o samotářkách nastudujte.Je to prasečina a bezohlednost všude stříkat jedy! Čím více budete zajedovávat životní prostředí kolem sebe a zabíjet vše živé kolem sebe, tím více budete mít alergií a problémů. Každý kdo volá na hodné samotářky bez žihadel deratizéry a má odpovědnost za vraždění a další litry jedů v životním prostředí je bezohledný lidské prase. Ať se všechny jedy v jeho životě obrátí proti němu. Jan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 247.3 (?), 7.7.2022 10:48

Tyto pískorypky mají žihadla.Přála bych Vám, abyste musel chodit do vl.domu přes tisíce divoce poletujících včel.Bohužel zde máme krásné levandule a keře, které milují. Celá zem před domem je probodána dírkami, jsou všude... mám pocit, že honí i včely..a čmeláky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 6.5.2010 13:07
Kdo si poležel na ARO, ten si klidu v obklíčení divokými včelami neužije. Jelikož jsme i s dcerou zdravotnice a dokážeme zahájit protiškokovou léčbu okamžitě, obě jsme si tím prošly. V kůlně sídlí včely, na půdě vosy. Bez milosti je hubím Thiodanem / mám ještě trochu z minulých dob/ ve dvou fázích. Do příštího roku to vydrží. Pak znovu. Jen tehdy, když jsem v akci v ochranném oděvu, se jich nebojím. Radím, nelitujte prostředků a nechejte je zlikvidovat. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 245.158 (?), 4.5.2010 22:24

Jestli to nebudou včely samotářky? Ty královnu nemají, kladou vajíčka do otvorů zdiva, nanosí tam potravu a otvůrek utěsní. Během sezony si takových otvorů udělají hodně a pak uhynou. Ze zdiva se v následujícím roce vylíhne nová populace. Tak nějak to snad u nich chodí. Bývají to zednice, pískorypky, ploskočelky, chluponošky, drvodělky, čalounice a spousta jiných podobných. Existují však také vosíci a i vosičky samotářky. Zkuste na webu vyhledat, jsou tam i nějaké fotografie, třeba tam ten druh co máte ve zdech najdete.

Sama mám podobné trápení se včelama samotářkama v soklu stodoly, který je z pískovcovcových kamenů. Nastěhovaly se do nich, dělají do nich dírky, kladou do nich vajíčka a některé pískovcové kameny se začaly drolit. Jako první pomoc jsem aplikovala vápenný nátěr. Stětec však udroloval kusy proděravěného pískovcového kamene, který byl plný vajíček. Vylíhlé larvy se asi z pod vápenného nátěru prokoušou. Také se asi budu muset obrátit na nějakou odbornou firmu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jirka J. - (3) - 42.213 (?), 10.5.2010 14:29

Chápu, že pohled alergika bude vždy trochu méně kompromisní, ale u zdravého člověka to asi není potřeba dramatizovat. Než se dáme do vyvražďování všeho bzučícího, tak něco speciálně o včelách samotářkách :...Velkou předností včel samotářek proti včelám medonosným je jejich naprostá mírumilovnost... Samotářky jsou přitom velmi zdatní opylovači, v mnoha případech dokonce výkonnější, než včela medonosná. Platí to zejména v případě opylování cizosprašných odrůd (jsou více "promiskuitní" - ochotněji přelétají z jednoho stromu na jiný) i za špatného počasí... Tolik citace ze stránek o těchto pracovitých pomocnících.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 165.46 (?), 19.5.2011 15:43

Včelky samotářky jsou nejen velmi užitečné, ale hlavně nedávají žihadla, protože žádné nemají. Stejně tak nemají žádnou královnku ani dělnice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.87 (?), 9.9.2014 17:24

přesně tak, divoké včely jsou užitečné a neagresivní, nechápu ty řeči s chemií co sem píšou!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 26.22 (?), 16.9.2017 17:12

Samotářky nerozvrtají kámen. Kámen se rozpadá vlivem povětrnosti a času. Teprve do toho co se rozpadá jsou schopny udělat si své dutinky. Kámen by se vydrolil tak i tak. Normální lidé vědí, že samotářky jsou mírumilovné a nemají žihadla! Normální lidé naopak samotářkám staví domečky a lákají je do svých zahrad a pozorují je. Jsme jako celek ohavná stvoření, kteří vše kolem jen hubí a zamořují. Proto čím dál nemocí a alergií! Je mi z vás smutno. Jan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika